Info statiuni

ski6

Skimania Gothaer
Forum › Ski in Europa › Ski in Austria › Portbagaj magnetic schiuri
Portbagaj magnetic schiuri

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect   Pagina formatată pentru tipărire    Pagina de start a forumului Ski in Austria
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
bizar
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Marti, 30 Octombrie 2007 17:26

ScriereTrimis: Thu Nov 06, 2008 6:31 pm    Titlul subiectului: Portbagaj magnetic schiuri Răspunde cu citat (quote)

Vreau sa aflu daca pot sa merg pana in Austria daca am doar portbagaj magnetic pentru schiuri (ma refer la autostrada in Ungaria si Austria). A mai mers cineva cu astfel de portbagaje pe masina!!! Vreau sa aflu un respuns pana in decembrie cand o sa plec, daca nu sa am timp sa ma reorientez la alt tip de portbagaj.
Sus
Vezi profilul utilizatorului
Iuliu
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Joi, 1 Ianuarie 1970 1:0

ScriereTrimis: Thu Nov 06, 2008 10:17 pm    Titlul subiectului: Re: Portbagaj magnetic schiuri Răspunde cu citat (quote)

salut bizar,

Portbagaj magnetic schiuri..... brrrrrr.....
ca si cum ai pleca cu schiuri Topaz la schi cu un Trabant decapotabil...
scuze de ironie, nu-i la adresa ta!!!
hai sa-ti spun parerea mea la rand:
- legal - da, ai voie sa circuli cu asa ceva oriunde in Europa, chestiile astea se gasesc si la "selgrosurile" din strainatate
- estetic - depinde de gust...
- dpdv siguranta - sa nu depasesti 130-140 km/h, ca poate ramai fara schiuri si omori pe cineva pe autostrada + sa nu lasi masina nepazita...
- DACA PRINZI O VREME UMEDA (NINSOARE) SCHIURILE VOR FI BUNE DE ARUNCAT, DEOARECE TOT JEGUL DE PE DRUM (APA, SARE, ETC) SARE DE PE SOSEA, INTRA IN SUPORT + SCHIURI, LEGATURI - DEZASTRU TOTAL
- anul trecut am vazut o faza faina, n-o sauit cat traiesc: BMW 7, ultimul racnet... ploaie torentiala pe autostrada din ungaria (in austria ninsoare abundenta), iar schiurile (sa nu se deterioreze) impachetate in pungi de gunoi.... :-)) ... nr. de inmatriculare romanesc....
ai tu nevoie de asa ceva? :-))

sfatul meu: ia-ti o boxa THULE (nu se gaseste la selgros) - nu-i ieftin, dar merita + poti sa mai pui si din bagaje in boxa + poti rula si cu 180 la ora, nu zboara de pe el.... obligatoriu cu suport original! (eu asa fac)
atentie: thule iti recomanda sa depasesti viteza de 130 km/h, dar crede-ma, se poate!
nu ma intreba unde gasesti, ca nu-s dealer, dai daca cauti pe net, gasesti multe firme romanesti care comercializeaza

succes, I.
Sus
bizar
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Marti, 30 Octombrie 2007 17:26

ScriereTrimis: Fri Nov 07, 2008 8:34 am    Titlul subiectului: Re: Portbagaj magnetic schiuri Răspunde cu citat (quote)

Mersi mult, la asta ma gandeam si eu dar nu prea gasesc distribuitori de asa ceva. Oricum o sa mai caut. Zapada multa!!!!!
Sus
viviana
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Joi, 1 Ianuarie 1970 1:0

ScriereTrimis: Tue Nov 11, 2008 11:40 am    Titlul subiectului: Re: Portbagaj magnetic schiuri Răspunde cu citat (quote)

sincer, nu iti recomand. merg pentru excursii la ski prin tara, dar pe autostrada nu sunt recomandate. de fapt, pentru toate, viteza sigura de rulare a masinii este de 110 km/ora. peste e pe riscul tau, dar pe autostrada....iti dau acum un link unde gasesti alt fel de portbajaje. nu sunt magnetice, dar nici boxe thule. eu le recomand. toti prietenii mei de ski pt austria au asa ceva. Incearca pe www.portbagaje.net/
sunt f seriosi. Eventual da un telefon inainte pt mai multe informatii. eu am optat pt unul dintre cele cu 5 perechi de skiuri.
Sus
cyamandy
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Miercuri, 12 Noiembrie 2008 15:25

ScriereTrimis: Wed Nov 12, 2008 4:36 pm    Titlul subiectului: Re: Portbagaj magnetic schiuri Răspunde cu citat (quote)

de regula se deterioreza vopseaua de la suportii magnetici!
Sus
teamplus
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Marti, 23 Septembrie 2008 13:58

ScriereTrimis: Fri Nov 14, 2008 3:37 pm    Titlul subiectului: Re: Portbagaj magnetic schiuri Răspunde cu citat (quote)

salut
si eu recomand cu caldura folosirea unei cutii pt transportul pana acolo. Eu am fost odata (atunci nu aveam cutie) cu suporturi normale iar schiurile le-am bagat in huse de schiuri. Oricum a fost mai elegant decat cu pungile de gunori dar cand le-am desfacut m-am murdarit tot.
Pentru cutie, bare, suporti, etc. recomand cu caldura www.portabagaj.ro. Eu am cumparat de la ei (pt biciclete) si chiar sunt seriosi. Din cauza ca nu au avut un model pe care l-am cerut, mi-au dat un model superior la pretul celui dorit de mine.
Daca nu ai bani pt cutia Thule sunt si altele la preturi convenabile care isi fac treaba la fel de bine.
Sus
children
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Joi, 10 Ianuarie 2008 4:38

ScriereTrimis: Mon Nov 17, 2008 8:43 pm    Titlul subiectului: Re: Portbagaj magnetic schiuri Răspunde cu citat (quote)

sau www.portbagaje.info
Sus
bandi
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Luni, 24 Noiembrie 2008 11:56

ScriereTrimis: Mon Nov 24, 2008 1:00 pm    Titlul subiectului: Re: Portbagaj magnetic schiuri Răspunde cu citat (quote)

sau inchiriaza: www.rent-a-skibox.ro

cu un skibox faci loc si de bagaje, iar treaba cu viteza si murdaritul folosind suport magnetic sunt cat se poate de reale
Sus
fullbright
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Duminica, 24 Octombrie 2010 12:57

ScriereTrimis: Sun Oct 24, 2010 1:49 pm    Titlul subiectului: Re: Portbagaj magnetic schiuri Răspunde cu citat (quote)

vand suporti skiuri 4 schiuri sau 2 placi marca meyster cu cheie
0769697039
Sus
dan_panaite
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Vineri, 1 Ianuarie 2010 17:10

ScriereTrimis: Thu Nov 04, 2010 5:51 pm    Titlul subiectului: Re: Portbagaj magnetic schiuri Răspunde cu citat (quote)

Folosesc fara probleme suportii magnetici pt sky in tara, cat si afara. Am rulat si cu 140 si nu s-a intamplat nimic. Se folosesc pe auto ce nu permit alte tipuri de suporti. Despre furt, mai degraba masina decat skiurile. Zapada sa fie!
Sus
Darren
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Miercuri, 17 Noiembrie 2010 5:58

ScriereTrimis: Wed Nov 17, 2010 7:00 am    Titlul subiectului: Re: Portbagaj magnetic schiuri Răspunde cu citat (quote)

Once they've worn one of these designer handbags IWC replica watches, they will not go in for anything less. It will not be just the question of those IWC Reproduction Wrist watches being offered for low costs.
Sus
eazzy333
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Vineri, 1 Aprilie 2011 9:38

ScriereTrimis: Fri Apr 01, 2011 9:44 am    Titlul subiectului: Re: Portbagaj magnetic schiuri Răspunde cu citat (quote)

Suportii magnetici sunt folositi mai mult pentru interior(tara), pentru iesit in afara va recomand suportii care se monteaza pe barele transversale fiind cea mai sigura solutie.Sau se poate opta si pentru cutie de portbagaj , in felul acesta fiind schiurile mult mai protejate.
Daca va ajuta cu ceva, folositi linkurile astea doua portbagajeauto.ro sau portbagaje.net.Au cele mai bune solutii si preturile cele mai ieftine din tara, iar montajul il fac gratuit la ei la firma, iar in plus de asta sunt singurii care mi-au adus piesa de schimb la suportul de schi care l-am stricat.
Sus
frfr
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Sambata, 25 Iunie 2011 0:9

ScriereTrimis: Sat Jun 25, 2011 12:14 am    Titlul subiectului: Re: Portbagaj magnetic schiuri Răspunde cu citat (quote)

vintage cocktail dresses vintage cocktail dresses
designer mother of the bride outfits 2011 designer mother of the bride outfits 2011
2011 wedding gowns in mermaid 2011 wedding gowns in mermaid
strapless bridesmaid dress strapless bridesmaid dress
pink cocktail dresses pink cocktail dresses
designer prom dresses designer prom dresses
white maternity wedding gowns white maternity wedding gowns
wedding mother dresses wedding mother dresses
bridesmaid dress designers bridesmaid dress designers
wholesale wedding dresses wholesale wedding dresses
a line prom dresses a line prom dresses
halter neck evening dresses halter neck evening dresses
yellow bridesmaid dresses yellow bridesmaid dresses
dresses wedding dresses wedding
off the shoulder satin wedding gowns off the shoulder satin wedding gowns
wedding gowns bridesmaid dresses wedding gowns bridesmaid dresses
plus size evening gowns plus size evening gowns
tea length mother of the bride dresses tea length mother of the bride dresses
mermaid wedding dresses 2011 mermaid wedding dresses 2011
princess wedding dress princess wedding dress
green bridesmaid dresses green bridesmaid dresses
prom dresses for plus size girls prom dresses for plus size girls
dresses bridal dresses bridal
Sus
ferca
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Luni, 30 Iulie 2012 7:30

ScriereTrimis: Mon Jul 30, 2012 7:34 am    Titlul subiectului: Re: Portbagaj magnetic schiuri Răspunde cu citat (quote)

Awseome article, I am a big believer in placing comments on blogs to inform the blog writers know that they have added something useful to the world wide web! Iklan Internet Murah Efektif Berkualitas Indonesia Love quotes
Sus
Afişează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect   Pagina formatată pentru tipărire    Pagina de start a forumului Ski in Austria Data este GMT
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteţi crea un subiect nou în acest forum
Nu puteţi răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteţi modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteţi şterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteţi vota în chestionarele din acest forum
Nu puteţi ataşa fişiere în acest forum
Nu puteţi descărca fişiere în acest forum

Portal partener outdoormania.ro
Statiuni de vara in Austria
Ofertele outdoor ale zilei

Catalog |Contact | FAQ | Termeni si conditii | Recomandare | Clienti | Protectia Consumatorilor - A.N.P.C
Statistici | Publicitate | Cariera | Integrare in pagina web | Documente oficiale | design by: creyons