Info statiuni

ski3

Skimania Gothaer
Forum › Ski in Europa › Ski in Austria › Sezon statiuni
Sezon statiuni

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect   Pagina formatată pentru tipărire    Pagina de start a forumului Ski in Austria
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
vsorinel
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Luni, 20 Octombrie 2008 10:42

ScriereTrimis: Mon Oct 20, 2008 11:11 am    Titlul subiectului: Sezon statiuni Răspunde cu citat (quote)

Salut,

va scriu pt ca n-am mai fost niciodata in Austria la ski si nu cunosc multe referitor la statiunile de acolo. Problema mea este urmatoarea: caut o statiune mai ieftina, cu cazare la hotel de cel mult 3 stele, care sa aiba mic dejun sau demipensiune incluse, pt 2 persoane. In mod normal, as fi cautat si apartamente sau casute, dar acolo exista costuri aditionale care probabil depasesc biletul la hotel, mai ales ca-mi trebuie si factura. Problema si mai mare este ca nu stiu de cand incepe sezonul in statiuni, pt ca trebuie sa ajung anul asta (2008) la sf lui decembrie. Perioada ar fi de pe 10 pana pe 23 decembrie, cam asa.
Acum, eu am o lista de statiuni, dar nu stiu ce sezon au, daca gasesc bilet ieftin, etc. Puteti sa-mi spuneti sezonul real, sau unde-l gasesc la urm statiuni (sau la altele):
ALPBACH
FIEBERBRUNN
ALL GASTEINs
ISCHGL
KAPRUN
KITZBUHEL
KUHTAI (INNSBRUCK AREA)
LECH
MAYRHOFNER – RAMSAU
NASSFELD
SAALBACH – HINTERGLEMM
SCHLADMING – DACHSTEIN
SOLDEN
ST. ANTON
ST. JOHANN (TIROL AREA)
STUBAI
TIROL – INNSBRUCK (PANORAMA)
ZELL-AM-SEE (KAPRUN AREA)

Orice detalii sunt binevenite, multumesc mult, Sorin.
Sus
Vezi profilul utilizatorului
szila_sz
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Vineri, 2 Noiembrie 2007 21:52

ScriereTrimis: Tue Oct 21, 2008 11:34 am    Titlul subiectului: Re: Sezon statiuni Răspunde cu citat (quote)

ca prim pas poti sa citesti descrierile de pe site despre aceste statiuni. Aici gasesti informatiile minim necasare, ca sa ti formezi a parere.
Ischgl, Solden, Kaprun, Zell am see, St anton, saalbach, Schladming sunte cele mai rnumite statiuni.
De regula unde este si ghetar, sezonul tine cam din noiembrie pana aproape de mai. daca nu mai mult. de ex. stubai.
de regula Italia este mai ieftina, daca te uiti la pret. Alt avantaj este ca partiile sunt mai aproape de hoteluri.
In Austria trebuie sa mergi mai mult cu schi busul, dar care e gratuit cu schipass.
Sus
Vezi profilul utilizatorului
Afişează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect   Pagina formatată pentru tipărire    Pagina de start a forumului Ski in Austria Data este GMT
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteţi crea un subiect nou în acest forum
Nu puteţi răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteţi modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteţi şterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteţi vota în chestionarele din acest forum
Nu puteţi ataşa fişiere în acest forum
Nu puteţi descărca fişiere în acest forum

Portal partener outdoormania.ro
Statiuni de vara in Austria
Ofertele outdoor ale zilei

Catalog |Contact | FAQ | Termeni si conditii | Recomandare | Clienti | Protectia Consumatorilor - A.N.P.C
Statistici | Publicitate | Cariera | Integrare in pagina web | Documente oficiale | design by: creyons