Info statiuni

ski1

Skimania Gothaer
Forum › Ski in Europa › Ski in Austria › Ski in Austria in luna martie
Ski in Austria in luna martie

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect   Pagina formatată pentru tipărire    Pagina de start a forumului Ski in Austria
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Irina28
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Marti, 12 Martie 2013 13:56

ScriereTrimis: Tue Mar 12, 2013 3:13 pm    Titlul subiectului: Ski in Austria in luna martie Răspunde cu citat (quote)

Buna ziua!
Imi puteti recomanda ,va rog frumos, statiuni din Austria in care se poate schia la sfarsitul lunii martie( 23- 26 martie). Va multumesc frumos!
Sus
Vezi profilul utilizatorului
kalindor
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Joi, 1 Ianuarie 1970 2:0

ScriereTrimis: Wed Mar 13, 2013 9:59 am    Titlul subiectului: Re: Ski in Austria in luna martie Răspunde cu citat (quote)

Buna ziua!
Fiecare sfarsit de iarna difera. Iarna asta pare mai lunga si mai bogata in zapada decat 2012 si 2011. Si in 2010 s-a schiat in Alpi in luna martie in conditii de iarna.
Statiuni care se respecta si care au instalatii bune si partii intretinute sunt: Iscghl, Solden (la Solden sunt mai putine partii si mai scurte-se strica mai repede partia). Mie imi place mai mult in valea Zillertal. Aici sunt 4 zone mari de schi sub acelasi skipass (215euro). Sunt multe localitati unde te poti caza. Valea are vreo 60 km lungime. Trebuie plecat dimineata devreme ca sa ajungi de la o zona la alta.
In general in perioada asta dimineata zapada este dura, iar dupa-amiaza se inmoaie si sunt multe movile.
Daca nu te deranjeaza imi dai voie sa-ti propun o locatie mai frumoasa, in Italia. Am gasit o pereche (dra. sau doamna are 30ani) care vrea sa mearga in gashca. 2-3 masini pentru o companie mai mare. In Canazei, la 162 km distanta de Innsbruck. Deci nu asa departe. Canazei este plasat in provincia Trentino, valea Val di Fassa) la granita de nord si are partii legate de foarte multe statiuni din zona muntelui Sella. Sunt legate statiuni din vaile: Val Gardena, Val di Fassa, Alta Badia, zona Arabba si ghetarul Marmolada.
Se poate inconjura tot muntele pe schiuri.
Datorita arealului mare pe care il acopera schipass-ul acesta costa 235 euro in aceasta perioada.
Poate cunosti arealul, dar am pus o scurta descriere in caz contrar. Aici sunt muntii Dolomiti. O zona de schi deosebit de frumoasa.
Daca vrei sa stii mai multe despre zona pot trimite harti, dar am nevoie de un cont de e-mail. Al meu este: kalindorfv @ yahoo.com
Aici zapada are 160cm in zona montana.
www.dolomitisuperski.c...850IT.html
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite un mesaj
kalindor
Newbie
Newbie

ScriereTrimis: Wed Mar 13, 2013 10:32 am    Titlul subiectului: Re: Ski in Austria in luna martie Răspunde cu citat (quote)

Acum eu nu spun ca sa mergeti cu perechea amintita sa le tineti companie, dar poate va intereseaza si pe voi un grup ca sa aveti, la randul vostru companie.
In general partiile din Italia sunt cele mai bine intretinute partii din Alpi.
Toti care au fost in Dolomiti au fost impresionati de peisaj si de conditii. Majoritatea urmaresc sa revina aici.
Nu va fi nici o problema in privinta zapezii, mai ales ca urmeaza o perioada de racire puternica, in Alpi.
Sus
Irina28
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Marti, 12 Martie 2013 13:56

ScriereTrimis: Wed Mar 13, 2013 10:38 am    Titlul subiectului: Re: Ski in Austria in luna martie Răspunde cu citat (quote)

Va multumesc frumos pentru ajutor.
O sa iau in considerare si varianta cu statiunea din Italia.
O sa va contactez pe e-mail.
Sus
Vezi profilul utilizatorului
kalindor
Newbie
Newbie

ScriereTrimis: Wed Mar 13, 2013 11:25 am    Titlul subiectului: Re: Ski in Austria in luna martie Răspunde cu citat (quote)

Am uitat sa spun ca am gasit apartament pt. 4 pers. cu bucatarie la 450 euro/sapt.
Sus
Afişează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect   Pagina formatată pentru tipărire    Pagina de start a forumului Ski in Austria Data este GMT
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteţi crea un subiect nou în acest forum
Nu puteţi răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteţi modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteţi şterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteţi vota în chestionarele din acest forum
Nu puteţi ataşa fişiere în acest forum
Nu puteţi descărca fişiere în acest forum

Portal partener outdoormania.ro
Statiuni de vara in Austria
Ofertele outdoor ale zilei

Catalog |Contact | FAQ | Termeni si conditii | Recomandare | Clienti | Protectia Consumatorilor - A.N.P.C
Statistici | Publicitate | Cariera | Integrare in pagina web | Documente oficiale | design by: creyons