Info statiuni

ski5

Skimania Gothaer
Forum › Ski in Europa › Ski in Franta › Ski Franta
Ski Franta

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect   Pagina formatată pentru tipărire    Pagina de start a forumului Ski in Franta
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Emi(Hornet600)
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Miercuri, 15 Aprilie 2009 13:31

ScriereTrimis: Mon Nov 02, 2009 8:52 am    Titlul subiectului: Ski Franta Răspunde cu citat (quote)

Salutare..
In prima parte a lunii Ianuarie vreau sa merg la ski in Franta..
Daca puteti sa-mi dati niste sfaturi referitor la statiuni..
Ma intereseaza urmatoarele: - freeride (partii neamenanjate)
- partii rosii si negre lungi
- Park Foarte fericit
Din statiunile care apar pe site care ar indeplini cerintele mele?
Mersi,
Sus
Vezi profilul utilizatorului
Emi(Hornet600)
Newbie
Newbie

ScriereTrimis: Mon Nov 02, 2009 9:33 am    Titlul subiectului: Re: Ski Franta Răspunde cu citat (quote)

Acum am vazut ca topicul l-am deschis in 'Ski Austria'.. Rog un moderator sa-l mute
Sus
EchipaSkimania
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Luni, 11 August 2008 20:3

ScriereTrimis: Tue Nov 03, 2009 12:08 pm    Titlul subiectului: Re: Ski Franta Răspunde cu citat (quote)

s-a facut Emi, mersi pentru observatie!
Sus
children
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Joi, 10 Ianuarie 2008 4:38

ScriereTrimis: Tue Nov 10, 2009 4:08 pm    Titlul subiectului: Re: Ski Franta Răspunde cu citat (quote)

statiunea tignes din domeniul skiabil espace killy, sunt 300 de km de pirtie cu 2 ghetari si pirtii deosebit de bine intretinute. cele 90 de instalatii rezolva problema urcatului nefiind cozi.
Sus
andra
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Joi, 1 Ianuarie 1970 1:0

ScriereTrimis: Tue Nov 17, 2009 2:16 pm    Titlul subiectului: Re: Ski Franta Răspunde cu citat (quote)

daca freeride atunci Val d'Isere si Chamonix, care are niste partii foarte tari ;o))
Sus
Emi(Hornet600)
Newbie
Newbie

ScriereTrimis: Wed Dec 02, 2009 12:37 pm    Titlul subiectului: Re: Ski Franta Răspunde cu citat (quote)

Multe pers din jurul meu au retineri ref la Franta din cauza preturilor....
Ma lamuriti si pe mine va rog..... E diferenta mare la preturi intre Franta si Austria?
Cazarea pare a fi mult mai ieftina in Fr...
Mersi
Sus
cataxu
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Vineri, 27 Martie 2009 7:27

ScriereTrimis: Sun Mar 21, 2010 8:36 pm    Titlul subiectului: Re: Ski Franta Răspunde cu citat (quote)

cazarea mai ieftina din fr se reflecta cu varf si indesat in conditiile proaste in care vei locui
Sus
kalindor
Newbie
Newbie

ScriereTrimis: Sat Sep 11, 2010 2:37 pm    Titlul subiectului: Re: Ski Franta Răspunde cu citat (quote)

Children
Daca ai fost la Tignes imi poti spune ce sa aleg: Val D'Isere sau Tignes.
Prefer partii lungi, negre. Dar pt. ca partiile lungi si negre sunt rare sunt bune si partiile lungi si rosii. Imi plac zonele inalte-gol alpin, fara paduri.
Sti daca partiile negre care se afla in partea dreapta -jos a hartii care coboara in Tignes Les Boisses si Tignes Les Breviers sunt partii adevarate sau sunt niste drumuri forestiere inguste. Poate in partea inferioara sunt drumuri inguste, dar in partea de sus cum sunt?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite un mesaj
children
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Joi, 10 Ianuarie 2008 4:38

ScriereTrimis: Sat Sep 11, 2010 6:07 pm    Titlul subiectului: Re: Ski Franta Răspunde cu citat (quote)

sal
indiferent ce alegi. zona aia e legata toata si are 300 km asa ca poti ajunge unde vrei din orice punct.pirtiile mai grele sunt la val d isere, dar repet poti ajunge acolo de oriunde din zona numita espace killy.asa ca eu zic sa stai unde gasesti cea mai buna cazare ca si pret.
Sus
spring
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Miercuri, 29 Septembrie 2010 5:54

ScriereTrimis: Mon Oct 04, 2010 8:01 am    Titlul subiectului: Re: Ski Franta Răspunde cu citat (quote)

Salut! am skiat in ian. si martie 2010 la les orres si a fost superb. caut amatori (grup) pt. ski in dec.a.c. (austria,elvetia, daca nu e zapada in fr.)
Sus
kalindor
Newbie
Newbie

ScriereTrimis: Sat Oct 16, 2010 3:43 pm    Titlul subiectului: Re: Ski Franta Răspunde cu citat (quote)

Eu vreau sa merg intr-un grup. Poate se va face ceva cu transport cu autocar. dar in dec. mi se pare cam riscant. E posibil sa fie cam putina zapada sau deloc, iar in mai putin de 2 luni nu cred ca voi strange suficienti bani. Mai sigur la sfarsitul lui ianuarie-febr. Ma intereseaza Tignes ca la Val D'Isere e mai scump si locuri mai greu de gasit.
Sus
Afişează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect   Pagina formatată pentru tipărire    Pagina de start a forumului Ski in Franta Data este GMT
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteţi crea un subiect nou în acest forum
Nu puteţi răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteţi modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteţi şterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteţi vota în chestionarele din acest forum
Nu puteţi ataşa fişiere în acest forum
Nu puteţi descărca fişiere în acest forum

Portal partener outdoormania.ro
Statiuni de vara in Austria
Ofertele outdoor ale zilei

Catalog |Contact | FAQ | Termeni si conditii | Recomandare | Clienti | Protectia Consumatorilor - A.N.P.C
Statistici | Publicitate | Cariera | Integrare in pagina web | Documente oficiale | design by: creyons