Info statiuni

ski6

Skimania Gothaer
Forum › Ski in Europa › Ski in Austria › gashca ski pentru Stubaier Gletscher 13.02-20.02.2010
gashca ski pentru Stubaier Gletscher 13.02-20.02.2010

Du-te la pagina Anterioară  1, 2
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect   Pagina formatată pentru tipărire    Pagina de start a forumului Ski in Austria
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
coralia_
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Joi, 1 Ianuarie 1970 2:0

ScriereTrimis: Mon Dec 14, 2009 12:19 pm    Titlul subiectului: Re: gashca ski pentru Stubaier Gletscher 13.02-20.02.2010 Răspunde cu citat (quote)

coralia_ wrote:
Buna,

Am o camera libera.
Costa 450 euro pe camera cu mic dejun inclus pentru 6 zile/5 nopti.
Locatia este la jumatatea drumului intre Linz si Salzburg.
Perioada:28 dec-2 ian.

www.booking.com/hotel/...aid=301584

Eram 2 familii si din cauza unor probleme mergem doar noi, o familie. Am deja rezervarea facuta. Si daca nu gasesc pe cineva pierd banutii.

Daca este cineva interesat sa-mi dea un mesaj sau sa ma sune la 0740061380.

Multumesc frumos!

Salut din nou,

Camera s-a dat!
Sarbatori fericite! si cat mai multa zapada Zâmbitor
Sus
Vezi profilul utilizatorului
coralia_
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Joi, 1 Ianuarie 1970 2:0

ScriereTrimis: Thu Dec 17, 2009 9:45 am    Titlul subiectului: Re: gashca ski pentru Stubaier Gletscher 13.02-20.02.2010 Răspunde cu citat (quote)

Vand rezervare pentru 2 camere la hotel Hirschenwirt, Austria.

www.booking.com/hotel/...th=2009-12

384 euro/camera/2 persoane + Mic Dejun.

Perioada 20 - 26 decembrie 2009.
Pentru informatii suplimentare sunati la 0720/758.766 sau 0740/061.380

Nu pot atasa rezervarea de pe booking, dar pentru cine este interesat o pot trimite pe mail.

Va multumesc!
Sus
ALEXANDRUMITACHE
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Marti, 22 Decembrie 2009 13:55

ScriereTrimis: Sat Jan 09, 2010 9:40 pm    Titlul subiectului: Re: gashca ski pentru Stubaier Gletscher 13.02-20.02.2010 Răspunde cu citat (quote)

Speedemon wrote:
Salutare tuturor,
Am o intrebare sau mai degraba o propunere pentru voi: eu impreuna cu un prieten ne-am hotarat sa dam o tura in Stubaier Gletscher (aveti linkul atasat mai jos) in perioada 13.02-20.02.2010 si ne-am bucura daca ne-am strange mai multi din doua puncte majore de vedere, odata distractia ar fi mai mare iar in al doilea rand cazarea ar fi mai ieftina. Ceea ce am gasit pana acuma presupune cazarea intr-un apartament 2-5 persoane (linkul atasat mai jos), bineinteles cu gospodarire proprie,si Superskipass pe 6 zile la pretul de 300 de euro, ceea ce este mai mult decat OK raportat la zona. Singura problema care ramane este transportul, noi avem o masina deci am mai avea doua locuri disponibile, dar daca ne-am strange mai multi ar mai fi nevoie de inca una. In rest daca mai aveti intrebari va stau la dispozitie. Toate cele bune si sa ne auzim cu bine.
www.bergfex.com/stubai-gletscher/

Salut!

Am postat si eu un anunt asemanator, tot pentru Stubaital.
Noi am fi amatori si pentru perioada propusa de voi.
Skiem foarte bine si fiica mea si eu.
Am fost acolo in ultimele doua sezoane si ne-a placut. Ghetarul este cu adevarat super, iar skipassul acolo e doar 201,50 € / 7 zile, celelalte doua zone de ski, la care da acces superskipassul, sunt mai modeste si nu stiu daca merita diferenta de pret pama la 300,– €.

Varianta noastra de cazare din anii trecuti (valabila si anul asta) era: 42,– € / 1 adult in camera dubla cu wc/dus/tv/balcon, cu mic dejun continental si cina compusa din 3 feluri, adica demipensiune. Skipass-ul pe ghetar pentru 7 zile = 201,50 € / adult.

Singura chestie e ca de la pensiunea respectiva pana la statia de skibus (gratuit) sunt vreo 2 km care nu pot fi facuti decat cu masina. De la statia de bus pana la telecabina mai sunt vreo 14 km. Pensiunea este in Neustift. OK, asta e doar o informatie.

Daca nu ati gasit inca parteneri, tineti, va rog, cont si de noi. N-avem fitze-n cap si ne convine orice alta varianta chiar si mai simpla sau mai ieftina. Astept un semn. Merci.
Sus
ALEXANDRUMITACHE
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Marti, 22 Decembrie 2009 13:55

ScriereTrimis: Sat Jan 09, 2010 11:23 pm    Titlul subiectului: Re: gashca ski pentru Stubaier Gletscher 13.02-20.02.2010 Răspunde cu citat (quote)

ALEXANDRUMITACHE wrote:
celelalte doua zone de ski, la care da acces superskipassul, sunt mai modeste si nu stiu daca merita diferenta de pret pama la 300,– €.

OOOPS!!!

Scuze, intelesesem gresit ca 300 € ar fi doar SUPERSKIPASS-ul.
Oferta ta e foarte OK, insemnanad o cazare de doar aprox. 100 €!
Nu stiu insa la cat se ridica mancarea.
Sus
Afişează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect   Pagina formatată pentru tipărire    Pagina de start a forumului Ski in Austria Data este GMT
Du-te la pagina Anterioară  1, 2
Pagina 2 din 2

Mergi direct la:  
Nu puteţi crea un subiect nou în acest forum
Nu puteţi răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteţi modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteţi şterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteţi vota în chestionarele din acest forum
Nu puteţi ataşa fişiere în acest forum
Nu puteţi descărca fişiere în acest forum

Portal partener outdoormania.ro
Statiuni de vara in Austria
Ofertele outdoor ale zilei

Catalog |Contact | FAQ | Termeni si conditii | Recomandare | Clienti | Protectia Consumatorilor - A.N.P.C
Statistici | Publicitate | Cariera | Integrare in pagina web | Documente oficiale | design by: creyons