Info statiuni

ski5

Skimania Gothaer
Forum › Ski in Europa › Ski in Austria › Gasca ski ianuarie
Gasca ski ianuarie

Du-te la pagina 1, 2  Următoare
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect   Pagina formatată pentru tipărire    Pagina de start a forumului Ski in Austria
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
pdanyp
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Marti, 19 August 2008 8:23

ScriereTrimis: Wed Oct 21, 2009 6:06 am    Titlul subiectului: Gasca ski ianuarie Răspunde cu citat (quote)

Vad ca se poarta aici pe site lucrul asta...asa ca am zis sa incercam si noi. Vrem sa mergem in ianuarie in Bad Hofgastein (anul trecut am fost cazati aici la hotel Winkler). Am o oferta de la ei anul asta de pe 23 ian cu 60 euro apartamentul pt doua pers. Ma gandeam ca poate mai sunt si altii interesati de zona (mie personal imi place f mult atat pt ski cat si pt centrul SPA-nimic nu e mai relaxant dupa o zi de ski decat un jacuzzi :D) si putem gasi ceva mai ieftin tot in zona. Sub forma asta se pot impartii si cheltuielile de transport (cu avionul te duce pe la 500 euro)
Sus
Vezi profilul utilizatorului
coralia_
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Joi, 1 Ianuarie 1970 0:0

ScriereTrimis: Thu Oct 22, 2009 3:43 am    Titlul subiectului: Re: Gasca ski ianuarie Răspunde cu citat (quote)

Buna,

Pdanyp,

Ai putea te rog calcula un buget? Daca ai mai fost stii cam la cat se ridica cheltuielile cu masa, cazarea, ski-pass-ul, transportul.
Cate zile?

Multumesc frumos.
Sus
pdanyp
Newbie
Newbie

ScriereTrimis: Thu Oct 22, 2009 3:50 am    Titlul subiectului: Re: Gasca ski ianuarie Răspunde cu citat (quote)

Pai.. luam varianta in care mergem tot acolo.
Cazarea sa zic ca o lasa la 55 euro pe camera * 7 nopti = 385 / cuplu
Daca luam apartament cu doua camere iesim mai ieftin..cred ca va costa undeva la 40 de cuplu pe noapte.
Ski pas 180 *2 = 360 / cuplu
Transport (inchiriat masina - m am interesat e 280+200 benzina) = 480/2 = 240 cuplu
Si restul depinde cum vrei cu mancare in traista de acasa pt ca avem bucatarie...n ar costa mai mult de 100 euro / cuplu
Si cati bani vrei sa ti iei pt alte cheltuieli acolo
Un total ar fi = 1085 euro/ cuplu

Daca ne strangem mai multi putem iesi mai ieftin cu cazarea
Sus
coralia_
Newbie
Newbie

ScriereTrimis: Thu Oct 22, 2009 4:51 am    Titlul subiectului: Re: Gasca ski ianuarie Răspunde cu citat (quote)

Pdanyp,

E un pic cam scump fata de bugetul nostru. Masina de inchiriat este pentru acolo? Sau plecam cu ea din tara?
Este foarte scump ski-pass-ul.
Ne mai gandim.
Multumesc frumos.
Sus
pdanyp
Newbie
Newbie

ScriereTrimis: Thu Oct 22, 2009 5:01 am    Titlul subiectului: Re: Gasca ski ianuarie Răspunde cu citat (quote)

Masina de aici. Ski passul cam asa este peste tot. Mai ieftin nu am vazut...Iar cazarea la fel e printre cele mai mici preturi. In general am vazut cu peste 500 de cuplu. Oricum in legatura cu skiul cu siguranta iesi mai ieftin decat la noi iar partiile nici nu se compara (4 km la noi cu sute de km la ei, ca sa nu mai zic de calitatea partiilor).
Acum ramane sa va hotarati voi in functie de ce dispuneti...
Sus
coralia_
Newbie
Newbie

ScriereTrimis: Thu Oct 22, 2009 5:18 am    Titlul subiectului: Re: Gasca ski ianuarie Răspunde cu citat (quote)

De ce sa inchiriem masina?
Noi daca am veni am putea veni cu ea.
Sus
pdanyp
Newbie
Newbie

ScriereTrimis: Thu Oct 22, 2009 5:24 am    Titlul subiectului: Re: Gasca ski ianuarie Răspunde cu citat (quote)

Pai si asa normal daca aveti masina. Asa am iesii si mai bine la bani. Adica cei 280 euro pe inchiriat nu i am da.
Sus
pdanyp
Newbie
Newbie

ScriereTrimis: Thu Oct 22, 2009 5:26 am    Titlul subiectului: Re: Gasca ski ianuarie Răspunde cu citat (quote)

Ai un id de mess?
Sus
coralia_
Newbie
Newbie

ScriereTrimis: Thu Oct 22, 2009 5:37 am    Titlul subiectului: Re: Gasca ski ianuarie Răspunde cu citat (quote)

da, (gabriela_ro2001), dar nu sunt acum pe mess, e posibil diseara dupa ora 8:30.
Sus
cornel4web
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Marti, 25 Decembrie 2007 17:18

ScriereTrimis: Wed Oct 28, 2009 7:09 pm    Titlul subiectului: Re: Gasca ski ianuarie Răspunde cu citat (quote)

Si noi mergem din 23 in 30 ianuarie...langa Innsbruck, la Mutters, un hotel de 4 stele cu 45 de euro/pers/noapte demipensiune...mai avem 3 camere libere...daca e cineva interesat ?
Sus
coralia_
Newbie
Newbie

ScriereTrimis: Thu Oct 29, 2009 5:23 am    Titlul subiectului: Re: Gasca ski ianuarie Răspunde cu citat (quote)

pdanyp wrote:
Ai un id de mess?

Buna Pdanyp,

Nu o sa mai mergem nicaieri. De cateva zile am aflat ca vom fi parinti. Deci anul acesta va fi unul fara ski.
Iti multumim oricum.

Distractie placuta!
Sus
pdanyp
Newbie
Newbie

ScriereTrimis: Thu Oct 29, 2009 5:30 am    Titlul subiectului: Re: Gasca ski ianuarie Răspunde cu citat (quote)

Buna
Sa va traiasca! Zâmbitor Ar trebui totusi sa l iei de acum la ski sa invete de mic :))
Sus
cornel4web
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Marti, 25 Decembrie 2007 17:18

ScriereTrimis: Thu Oct 29, 2009 5:34 am    Titlul subiectului: Re: Gasca ski ianuarie Răspunde cu citat (quote)

Felicitari...
Pdanyp...nu sunteti interesati de o schimbare a locatiei?...si noi am fost in Bad Gastein/Hofgastein pentru 5 ani la rand...dar anul trecut am hotarat sa schimbam locatia si datorita fiicei mele de 5 ani care a inceput acolo o scoala de ski, si pentru care am optat pentru demipensiune...la sfarsitul saptamanii de scoala a fost ready sa faca o coborare de 7 km impreuna cu mine...m-am simtit tare mandru Foarte fericit
...daca esti curios de mai multe detalii putem vb pe mess: cornel4web
Sus
pdanyp
Newbie
Newbie

ScriereTrimis: Thu Oct 29, 2009 6:16 am    Titlul subiectului: Re: Gasca ski ianuarie Răspunde cu citat (quote)

Cum se numeste hotelul?
Sus
pdanyp
Newbie
Newbie

ScriereTrimis: Thu Nov 05, 2009 5:09 am    Titlul subiectului: Re: Gasca ski ianuarie Răspunde cu citat (quote)

Noi am mai gasit o cazare in Bad Kleinkirchheim cu 42 euro pe camera. E statiune cu ape termale. Daca e cineva interesat..
Sus
Afişează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect   Pagina formatată pentru tipărire    Pagina de start a forumului Ski in Austria Data este GMT
Du-te la pagina 1, 2  Următoare
Pagina 1 din 2

Mergi direct la:  
Nu puteţi crea un subiect nou în acest forum
Nu puteţi răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteţi modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteţi şterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteţi vota în chestionarele din acest forum
Nu puteţi ataşa fişiere în acest forum
Nu puteţi descărca fişiere în acest forum

Portal partener outdoormania.ro
Statiuni de vara in Austria
Ofertele outdoor ale zilei

Catalog |Contact | FAQ | Termeni si conditii | Recomandare | Clienti | Protectia Consumatorilor - A.N.P.C
Statistici | Publicitate | Cariera | Integrare in pagina web | Documente oficiale | design by: creyons