Info statiuni

ski3

Skimania Gothaer
Forum › Ski in Europa › Ski in Austria › recrutez gasca pt ski
recrutez gasca pt ski

Du-te la pagina 1, 2, 3, 4  Următoare
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect   Pagina formatată pentru tipărire    Pagina de start a forumului Ski in Austria
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
rogue
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Sambata, 3 Octombrie 2009 10:28

ScriereTrimis: Sat Oct 03, 2009 10:51 am    Titlul subiectului: recrutez gasca pt ski Răspunde cu citat (quote)

Salut!

Dat fiind ca-i criza-n tara si toata lumea se abtine in a-si planifica excursii la ski in iarna asta (inclusiv ai mei prieteni), m-am gandit sa recrutez o gasca noua sau poate ma recruteaza cineva pe mine Zâmbitor (am vazut ca e la moda aici pe forum). Astfel eu ma gandeam la o plecare in Austria pe la inceputul lui decembrie, inainte de sarbatorile de Craciun. Am fost anul trecut in Malnitz la o cazare f avantajoasa, de skiat am fost pe ghetarul Moltall si as vrea macar sa repet experienta. So let me know if someone is interested...
Sus
Vezi profilul utilizatorului
deea7
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Vineri, 2 Octombrie 2009 14:33

ScriereTrimis: Mon Oct 05, 2009 8:59 am    Titlul subiectului: Re: recrutez gasca pt ski Răspunde cu citat (quote)

rogue wrote:
Salut!

Dat fiind ca-i criza-n tara si toata lumea se abtine in a-si planifica excursii la ski in iarna asta (inclusiv ai mei prieteni), m-am gandit sa recrutez o gasca noua sau poate ma recruteaza cineva pe mine Zâmbitor (am vazut ca e la moda aici pe forum). Astfel eu ma gandeam la o plecare in Austria pe la inceputul lui decembrie, inainte de sarbatorile de Craciun. Am fost anul trecut in Malnitz la o cazare f avantajoasa, de skiat am fost pe ghetarul Moltall si as vrea macar sa repet experienta. So let me know if someone is interested...
sunt interesat
Sus
deea7
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Vineri, 2 Octombrie 2009 14:33

ScriereTrimis: Mon Oct 05, 2009 9:01 am    Titlul subiectului: Re: recrutez gasca pt ski Răspunde cu citat (quote)

am fost in februarie 2009 la solden tot in gasca in cabana mare
Sus
valdanutz
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Marti, 29 Septembrie 2009 13:29

ScriereTrimis: Mon Oct 05, 2009 7:19 pm    Titlul subiectului: Re: recrutez gasca pt ski Răspunde cu citat (quote)

M-ar interesa si pe mine.
Nu ar fi mai bine dupa sarbatori, prin ianuarie?
Sus
rico
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Marti, 6 Octombrie 2009 18:19

ScriereTrimis: Tue Oct 06, 2009 6:25 pm    Titlul subiectului: Re: recrutez gasca pt ski Răspunde cu citat (quote)

salut

si eu is interesat...daca merge cineva de rev in Kaprun.. si este loc.../..au nevoie de oameni... the hell i'm in ! Zâmbitor
Sus
rogue
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Sambata, 3 Octombrie 2009 10:28

ScriereTrimis: Wed Oct 07, 2009 8:00 am    Titlul subiectului: Re: recrutez gasca pt ski Răspunde cu citat (quote)

Nu e batuta in cuie perioada, dar dat fiind ca banii sunt putini anul asta, cel mai rentabil e sa mergi pana in 24 decembrie sau dupa mijlocul lui februarie, cand preturile sunt mici. Dar pana anul viitor in febr nerabdarea e prea mare, cel mai indicat ar fi inceputul lui decembrie. Motive:
- preturi mici la cazare, skipas
- locuri de cazare mai usor de gasit
- partiile nu sunt aglomerate => nu stai la cozi la telescaune si nu faci jaloane printre skiorii de pe partie
- inainte de sarbatori lumea sta relativ mai bine cu banii decat dupa => ai mai multe sanse sa iti permiti excursia

Ca si statiuni eu am o oarecare reticienta fata de Kaprun...Mai degraba Molltal (ghetar), te poti caza in Obervalah la apartamente (http://www.skimania.ro/cazare-Apartamente-in-Obervellach-146.html) cu 95-110 EURO tot sejurul, ai skibus direct de acolo...partiile sunt foarte ok intretinute si dotate cu instalatii etc...
Sus
teamplus
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Marti, 23 Septembrie 2008 13:58

ScriereTrimis: Thu Oct 08, 2009 4:20 am    Titlul subiectului: Re: recrutez gasca pt ski Răspunde cu citat (quote)

salutare la toata lumea,
daca intereseaza pe cineva pot ceda o rezervare la St Anton, Austria, in perioada 24 dec - 2 ian, adica si Craciun si Rev la schi. Asta inseamna 9 nopti cazare si 8 zile de schi. Eu am rezervat 2 apartamente din care unul il cedez. Apartamentul este situat in Pettneu la cca 4 km de St Anton si costa 80 euro/ noapte + 25 euro curatenia finala.
Dotari: capacit cazare pt 3 persoane (dormitor + living), bucatarie dotata, baie, TV satelit.
St Anton este situat in apropiere de granita cu Elvetia in Tirol si este renumit pt apreskiuri, domeniu schiabil mare 260 km.
Sus
emilut73
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Luni, 12 Ianuarie 2009 8:33

ScriereTrimis: Thu Oct 08, 2009 3:16 pm    Titlul subiectului: Re: recrutez gasca pt ski Răspunde cu citat (quote)

Da, se aproba, dar nu pot decat in ianuarie, Roque.Ca n-am concediu pana atunci.
Sus
bobeala
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Joi, 1 Ianuarie 1970 1:0

ScriereTrimis: Fri Oct 09, 2009 5:47 am    Titlul subiectului: Re: recrutez gasca pt ski Răspunde cu citat (quote)

Salutare,
Ce ziceti de o Bulgarie - Bansko- in perioada 09-13.12. Am fost si eu pe ghetar la Moltall si sa stiti ca nu e diferenta mare fata de Bansko si pretul este mai mic in Bulgaria.
Sus
lush2peu
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Vineri, 14 August 2009 7:1

ScriereTrimis: Sat Oct 10, 2009 4:27 pm    Titlul subiectului: Re: recrutez gasca pt ski Răspunde cu citat (quote)

Salut, daca mai e loc sunt in gashca, la mine nu conteaza perioada shi nici locul pentru oricum n-am skiat decat in tara, astept raspuns...
Sus
teamplus
Newbie
Newbie

ScriereTrimis: Thu Oct 15, 2009 4:49 am    Titlul subiectului: Re: recrutez gasca pt ski Răspunde cu citat (quote)

lush2peu wrote:
Salut, daca mai e loc sunt in gashca, la mine nu conteaza perioada shi nici locul pentru oricum n-am skiat decat in tara, astept raspuns...

vezi mai sus un mesaj de al meu cu apartament in St Anton, craciun si rev
Sus
Robby
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Miercuri, 14 Ianuarie 2009 7:37

ScriereTrimis: Thu Oct 15, 2009 5:55 am    Titlul subiectului: Re: recrutez gasca pt ski Răspunde cu citat (quote)

Salut,
Ma bag si eu inainte de 24 decembrie.
Haideti sa vdm cati suntem, din ce orase suntem, o oferta concreta si eventual sa ne intalnim sa ne cunoastem la o bere, nu?
Sus
adipletea
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Joi, 1 Ianuarie 1970 1:0

ScriereTrimis: Thu Oct 15, 2009 6:02 am    Titlul subiectului: Re: recrutez gasca pt ski Răspunde cu citat (quote)

Salut baieti,

Mai intra inca unul in gasca voastra? Deci unde mergem si cand plecam?
Sus
teamplus
Newbie
Newbie

ScriereTrimis: Thu Oct 15, 2009 6:04 am    Titlul subiectului: Re: recrutez gasca pt ski Răspunde cu citat (quote)

Robby wrote:
Salut,
Haideti sa vdm cati suntem, din ce orase suntem, o oferta concreta si eventual sa ne intalnim sa ne cunoastem la o bere, nu?

salut,
asa cum ziceam daca vrea cineva perioada 24 dec - 2 ian, adica si Craciun si Rev la schi. Asta inseamna 9 nopti cazare si 8 zile de schi. Am in plus un apartament situat in Pettneu la cca 4 km de St Anton si costa 80 euro/ noapte + 25 euro curatenia finala.
Dotari: capacit cazare pt 3 persoane (dormitor + living), bucatarie dotata, baie, TV satelit.
St Anton este situat in apropiere de granita cu Elvetia in Tirol si este renumit pt apreskiuri, domeniu schiabil mare 260 km.
Sus
SKIVECTOR
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Duminica, 22 Martie 2009 19:30

ScriereTrimis: Thu Oct 15, 2009 3:11 pm    Titlul subiectului: Re: recrutez gasca pt ski Răspunde cu citat (quote)

teamplus wrote:
Robby wrote:
Salut,

salut,
asa cum ziceam daca vrea cineva perioada 24 dec - 2 ian, adica si Craciun si Rev la schi. Asta inseamna 9 nopti cazare si 8 zile de schi. Am in plus un apartament situat in Pettneu la cca 4 km de St Anton si costa 80 euro/ noapte + 25 euro curatenia finala.
SUNA BINE DRAGA TEAMPLUS DAR EU AM O PROBLEMA:SUNTEM 4 PERSOANE,CUM NE CAZAM IN APARTAMENTUL TAU DACA AU LOC DOAR 3?
A?
AI O SOLUTIE?
Sus
Afişează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect   Pagina formatată pentru tipărire    Pagina de start a forumului Ski in Austria Data este GMT
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4  Următoare
Pagina 1 din 4

Mergi direct la:  
Nu puteţi crea un subiect nou în acest forum
Nu puteţi răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteţi modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteţi şterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteţi vota în chestionarele din acest forum
Nu puteţi ataşa fişiere în acest forum
Nu puteţi descărca fişiere în acest forum

Portal partener outdoormania.ro
Statiuni de vara in Austria
Ofertele outdoor ale zilei

Catalog |Contact | FAQ | Termeni si conditii | Recomandare | Clienti | Protectia Consumatorilor - A.N.P.C
Statistici | Publicitate | Cariera | Integrare in pagina web | Documente oficiale | design by: creyons