Val di Fiemme
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3  Următoare  :| |:
-> Ski in Italia

#16: Re: Val di Fiemme Autor: deian_g ScriereTrimis: Wed Dec 08, 2010 3:14 pm
    ----
Iti multumesc de raspuns.
cazarea este la hotel Lagorai.

#17: Re: Val di Fiemme Autor: emilut73 ScriereTrimis: Wed Dec 08, 2010 4:15 pm
    ----
Daca toate merg bine, s-ar putea sa ne vedem pe acolo , in ianuarie.De unde plecati?Noi, daca mergem, vom sta in Tesero, la Rudi, gazda noastra.Plecam din Campia Turzii (sper).

#18: Re: Val di Fiemme Autor: deian_g ScriereTrimis: Wed Dec 08, 2010 4:20 pm
    ----
Noi suntem din Timisoara.
cazarea este in Cavalese.

Ar fi super!

#19: Re: Val di Fiemme Autor: emilut73 ScriereTrimis: Wed Dec 08, 2010 4:36 pm
    ----
Da, din Cavalese luati telecabina si mergeti la Alpe Cermis.Ce mi-a placut la Alpe Cermis: nu era aglomeratie pe partii . Ne-am dat muuult pe Olimpii (1,2,3) , erau preferatele.

#20: Re: Val di Fiemme Autor: marmotica ScriereTrimis: Wed Dec 15, 2010 9:34 pm
    ----
Deian, este f frumoasa zona. Poate ne vedem pe acolo. Tot din 15 ian ma reintorc in Val di Fiemme, la Cavalese. Am mai fost acolo in 2006. Mi-a placut f mult.

#21: Re: Val di Fiemme Autor: emilut73 ScriereTrimis: Thu Dec 16, 2010 6:51 pm
    ----
Toata lumea merge in ianuarie? Din 5 februarie nu este nimeni interesat sa facem un grup?Noi am avea nevoie de inca 2-3 persoane, pentru a diminua costurile legate de transport si cazare.Mai multe informatii la emilut73 @ yahoo.com

#22: Re: Val di Fiemme Autor: emilut73 ScriereTrimis: Mon Jan 03, 2011 8:19 pm
    ----
Invitatia noastra este valabila in continuare, cu mentiunea ca suntem disponibili si in perioada 22-29 ian 2011 , cand beneficiem de skipass putin mai ieftin si am gasit apartamente in val di Fiemme si Val di Fassa la 400-450 euro/sapt/4 pers , cu self catering.Am prefera perioada 22-29 ianuarie 2011 ca-i mai ieftin si "mai aproape" , nu excludem 05-12 feb 2011.Asadar asteptam doi coechipieri sau ne alaturam unui grup deja format.La nevoie , dispunem de masina pentru deplasare.emilut73 @ yahoo.com sau 0745 369022.

#23: Re: Val di Fiemme Autor: fileanul ScriereTrimis: Mon Jan 03, 2011 10:16 pm
    ----
Last minute- Zillertal Austria- 09-15.01.2011
- 150 Euro/pers.+taxe locale (aprox. 27Euro/pers.), transport (microbuz din Cluj)+cazare (pensiune cu bucatarie).
Gelu
0723.203685

#24: Re: Val di Fiemme Autor: emilut73 ScriereTrimis: Tue Jan 04, 2011 4:25 pm
    ----
Nu pot in aceasta perioada.Oferta buna, multumesc.Raman pentru 22 ian sau 05 feb.
Pentru interesati ,nu ezitati sa ma contactati, raspund cu cea mai mare placere, pe forum sau email.

#25: Re: Val di Fiemme Autor: deian_g ScriereTrimis: Thu Aug 04, 2011 8:25 pm
    ----
Buna,
Nu am mai scris de mult, insa am cutreierat toata Austria la ski si o singura data in Italia. a fost senzational. Pot sa spun ca nu mai merg in Austria decat pe ghetar.
Totul e deosebit, in special oamenii. Totul e plin de viata.
Recomand tuturor Italia.
Cineva mi-a spus anul trecut pe forum:daca mergi in Italia numai acolo vei merge. Este perfect adevarat.

#26: Re: Val di Fiemme Autor: spring ScriereTrimis: Fri Nov 11, 2011 3:44 pm
    ----
Dejane,
si pt 2012, ce planuri ai la schi in italia?

#27: Re: Val di Fiemme Autor: deian_g ScriereTrimis: Fri Nov 11, 2011 3:52 pm
    ----
exact in acelasi loc. Italia! din 26.12.11 pana in 02.01.12
saptamana trecuta am fost la Soelden in Austria. Partiile deosebite, dar raman la parerea mea cu Italia.

#28: Re: Val di Fiemme Autor: spring ScriereTrimis: Fri Nov 11, 2011 4:57 pm
    ----
AAAAAAAAA! Ai ales sa faci revelionul pe partie... si ai fost deja la Solden! Suuuper!
Eu am rezervat un apart in Alta Badia de pe 2 ian, 10 nopti. Poate ai niste planuri pt febr si martie sa-mi divulgi si mie. Eu-s prima data in Italia, dar am fost in Franta la Val D'Isere si in alte cateva locuri, si peste tot acolo e peste Austria. Ce zici de un Chamonix sau Bains des Brides(Trois Valees), la anu'?

#29: Re: Val di Fiemme Autor: ionelocu ScriereTrimis: Sun Dec 04, 2011 5:02 am
    ----
Datorita informatiilor foarte tentante primite de la George am fost in noiembrie pe ghetar la Stubai si Soelden unde am prins numai zile cu soare - super vreme si super partii. Asta a fost asa...neplanificat, ca de sase luni de zile ma tot gandesc la cele doua saptamani pe care le vom face in Dolomiti - am ales sa ne cazam la Pozza di Fassa, am zis noi sa fie in inima regiunii, iar de acolo sa facem cat mai multe partii - vom lua Dolomiti Superskipass. Am facut rost de pe net de aproape toate informatiile utille, hartile cu partii ni s-au parut cele mai importante - asa ne putem face planul zilei si putem vedea ce ne ofera fiecare statiune. Abia asteptam - plecam pe 1 Ianuarie(cu masina!!!) si ne intoarcem pe 17 si vom merge in toate locurile mentionate de voi in postari - planuri avem, zapada sa fie si sa ne tina picioarele. Super zapada la toata lumea!

#30: Re: Val di Fiemme Autor: spring ScriereTrimis: Tue Dec 06, 2011 11:13 am
    ----
LAST MINUTE! Mai am un loc camera de 2 pers, SAN CASSIANO, ALTA BADIA, cu acces la Sella Ronda, Alpii Dolomiti, 10 nopti ,de pe 2 ian 2012! Pret sejur 215 euro! Transport individual, Dormit o noapte la Papryka.

-> Ski in Italia

Data este GMT

Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3  Următoare  :| |:
Pagina 2 din 3