Franta, ski la (langa?) Briancon
-> Ski in Franta

#1: Franta, ski la (langa?) Briancon Autor: emilut73 ScriereTrimis: Mon Jan 10, 2011 2:27 pm
    ----
Sunt pe punctul de a plati o excursie la ski,in Franta, langa Briancon.A fost cineva pe acolo si este dispus sa ne spune niste ponturi, eventual?Se merita drum de vreo 24 ore cu autocar si cazare 6 in apartament.Pretul e bun (300 euro), transport-cazare-skipass pe 6 zile.Va rog, trebuie sa ne hotaram in 2 zile, locurile sunt limitate (vreo 5-6 doar).
Multe multumiri!

#2: Re: Franta, ski la (langa?) Briancon Autor: Cristi_B ScriereTrimis: Thu Jan 12, 2012 9:32 am
    ----
Langa briancon pot fii multe!!
Daca vorbesti de Serre Chevalier este foarte frumos.
Dar oricum daca mergi si iti faci abonament de 6 zile Galaxy poti sa mergi la toate statiunile din zona si sunt destule.

#3: Re: Franta, ski la (langa?) Briancon Autor: kalindor ScriereTrimis: Sat Jan 14, 2012 1:21 pm
    ----
Emilut
Te-ai hotarat si ai luat?
Daca nu, te intereseaza alta locatie, in Franta?

#4: Re: Franta, ski la (langa?) Briancon Autor: emilut73 ScriereTrimis: Sun Jan 22, 2012 11:41 am
    ----
Multumesc pentru raspunsuri, au venit cu ceva intarziere...Am fost in 2011 la Briancon , iar azi am sosit din Italia, deci pana la iarna urmatoare nu mai am forta financiara...

Toate bune!

#5: Re: Franta, ski la (langa?) Briancon Autor: kalindor ScriereTrimis: Sun Jan 22, 2012 11:51 am
    ----
In Italia unde? Vreau sa stiu cum se schiaza in zona Sella. Nu prea este zapada pe acolo. Adica cam putina.

#6: Re: Franta, ski la (langa?) Briancon Autor: emilut73 ScriereTrimis: Sun Jan 22, 2012 12:06 pm
    ----
Se schiaza bine, partiile sunt intretinute cu zapada artificiala.Am facut Sella Ronda si totul a fost in regula, desi, in paranteza fie spus, e doar marketing cu turul asta,Sella ronda, din punctul meu de vedere.Adica mai mult m-am dat cu telescaunul si am traversat sosele cu schiurile in spate, decat am schiat.
Zapada putina in zona, nu am putut face macar o coborare pe langa partie, pentru ca nu era zapada cu care eram obisnuit din anii anteriori.

-> Ski in Franta

Data este GMT

Pagina 1 din 1