gashca ski pentru Stubaier Gletscher 13.02-20.02.2010
Du-te la pagina 1, 2  Urm─âtoare  :| |:
-> Ski in Austria

#1: gashca ski pentru Stubaier Gletscher 13.02-20.02.2010 Autor: Speedemon ScriereTrimis: Sun Nov 01, 2009 7:45 pm
    ----
Salutare tuturor,
Am o intrebare sau mai degraba o propunere pentru voi: eu impreuna cu un prieten ne-am hotarat sa dam o tura in Stubaier Gletscher (aveti linkul atasat mai jos) in perioada 13.02-20.02.2010 si ne-am bucura daca ne-am strange mai multi din doua puncte majore de vedere, odata distractia ar fi mai mare iar in al doilea rand cazarea ar fi mai ieftina. Ceea ce am gasit pana acuma presupune cazarea intr-un apartament 2-5 persoane (linkul atasat mai jos), bineinteles cu gospodarire proprie,si Superskipass pe 6 zile la pretul de 300 de euro, ceea ce este mai mult decat OK raportat la zona. Singura problema care ramane este transportul, noi avem o masina deci am mai avea doua locuri disponibile, dar daca ne-am strange mai multi ar mai fi nevoie de inca una. In rest daca mai aveti intrebari va stau la dispozitie. Toate cele bune si sa ne auzim cu bine.
www.bergfex.com/stubai-gletscher/

#2: Re: gashca ski pentru Stubaier Gletscher 13.02-20.02.2010 Autor: Speedemon ScriereTrimis: Sun Nov 01, 2009 8:08 pm
    ----
Am uitat sa mentionez ca perioada corespunde vacantei dintre semestre la facultate :P.

#3: Re: gashca ski pentru Stubaier Gletscher 13.02-20.02.2010 Autor: pdanyp ScriereTrimis: Mon Nov 02, 2009 4:59 am
    ----
Buna,
Detalii despre apartament ai? Ceva poze?

#4: Re: gashca ski pentru Stubaier Gletscher 13.02-20.02.2010 Autor: Speedemon ScriereTrimis: Mon Nov 02, 2009 6:47 am
    ----
pdanyp wrote:
Buna,

Sa nu te superi pe mine, dar nu pot posta oferta apartamentelor aici. Ceea ce iti pot spune este ca sunt cu doua camere(dormitor si sufragerie), complet mobilate cu tot ce ai nevoie(inclusiv cuptor cu microunde si televizor cu cablu), doua toalete si marele avantaj il constituie faptul ca sunt apropare de telescaun. Pe site-ul lor scrie ca exista si oferta pentru mic dejun dimieata, optional bineinteles.

#5: Re: gashca ski pentru Stubaier Gletscher 13.02-20.02.2010 Autor: pdanyp ScriereTrimis: Mon Nov 02, 2009 7:19 am
    ----
Deci cazarea +ski pas de persoana este 300?

#6: Re: gashca ski pentru Stubaier Gletscher 13.02-20.02.2010 Autor: Speedemon ScriereTrimis: Mon Nov 02, 2009 7:32 am
    ----
pdanyp wrote:
Deci cazarea +ski pas de persoana este 300?

Da e 300 de euro cazarea +skipass si se mai adauga la asta transportul care poate fi in jur de 50 de euro dus intors cu masina (mai avem doua locuri libere in masina) si mancarea .

#7: Re: gashca ski pentru Stubaier Gletscher 13.02-20.02.2010 Autor: pdanyp ScriereTrimis: Mon Nov 02, 2009 7:39 am
    ----
Ai un id de mess sa vorbim mai pe larg?

#8: Re: gashca ski pentru Stubaier Gletscher 13.02-20.02.2010 Autor: Speedemon ScriereTrimis: Mon Nov 02, 2009 7:56 am
    ----
Da bineinteles: barzabogdan @ yahoo.com

#9: Re: gashca ski pentru Stubaier Gletscher 13.02-20.02.2010 Autor: carmenvintila ScriereTrimis: Thu Nov 05, 2009 4:37 am
    ----
Este foarte frumos, va recomand! De 3 ani mergem tot acolo de 2 ori pe an ( www.stubaier-gletscher...en/winter/ ). Parerea mea e ca cele mai bune conditii sunt in martie-aprilie. Este foarte multa zapada, toate partiile sunt deschise si vremea este superba. Cald, soare si putine sanse de ceata si vant. Maine seara plecam la schi o saptamana si deja sunt adeschise 14 partii ( aproape 60 km )

In ce localitate ati gasit cazare?

#10: Re: gashca ski pentru Stubaier Gletscher 13.02-20.02.2010 Autor: viviana ScriereTrimis: Thu Nov 05, 2009 6:21 am
    ----
m-ar interesa si pe mine oferta.
Id messenger vivianadeva @ yahoo.com
am sa te contactez si eu in prealabil

#11: Re: gashca ski pentru Stubaier Gletscher 13.02-20.02.2010 Autor: Speedemon ScriereTrimis: Sun Nov 08, 2009 8:49 am
    ----
Buna tuturor,
Scuze de pauza in care nu am apucat sa va raspund la mesaje, am fost bolnav si am avut acces foarte putin la calculator. Va rog cei care imi trimiteti mesaje pe messenger da-ti si "Add a contact" ca sa pot apoi sa va raspund pentru ca altfel nu am cum, mesajele fiind vizibile doar odata ca si offline.
Multumesc si astept sa povestim. Toate cele bune.

#12: Re: gashca ski pentru Stubaier Gletscher 13.02-20.02.2010 Autor: Speedemon ScriereTrimis: Sun Nov 08, 2009 9:08 am
    ----
carmenvintila wrote:
Este foarte frumos, va recomand! De 3 ani mergem tot acolo de 2 ori pe an ( www.stubaier-gletscher...en/winter/ ). Parerea mea e ca cele mai bune conditii sunt in martie-aprilie. Este foarte multa zapada, toate partiile sunt deschise si vremea este superba. Cald, soare si putine sanse de ceata si vant. Maine seara plecam la schi o saptamana si deja sunt adeschise 14 partii ( aproape 60 km )

In ce localitate ati gasit cazare?

Cazarea sigur va fi in Neustift im Stubaital, pentru ca acolo sunt mai mult decat OK preturile.

#13: Re: gashca ski pentru Stubaier Gletscher 13.02-20.02.2010 Autor: coralia_ ScriereTrimis: Tue Dec 08, 2009 11:19 am
    ----
Buna,

Am o camera libera.
Costa 450 euro pe camera cu mic dejun inclus pentru 6 zile/5 nopti.
Locatia este la jumatatea drumului intre Linz si Salzburg.
Perioada:28 dec-2 ian.

www.booking.com/hotel/...aid=301584

Eram 2 familii si din cauza unor probleme mergem doar noi, o familie. Am deja rezervarea facuta. Si daca nu gasesc pe cineva pierd banutii.

Daca este cineva interesat sa-mi dea un mesaj sau sa ma sune la 0740061380.

Multumesc frumos!

#14: Re: gashca ski pentru Stubaier Gletscher 13.02-20.02.2010 Autor: blus113 ScriereTrimis: Sun Dec 13, 2009 7:17 pm
    ----
Speedemon wrote:
pdanyp wrote:
Buna,

Sa nu te superi pe mine, dar nu pot posta oferta apartamentelor aici. Ceea ce iti pot spune este ca sunt cu doua camere(dormitor si sufragerie), complet mobilate cu tot ce ai nevoie(inclusiv cuptor cu microunde si televizor cu cablu), doua toalete si marele avantaj il constituie faptul ca sunt apropare de telescaun. Pe site-ul lor scrie ca exista si oferta pentru mic dejun dimieata, optional bineinteles.

Salut,

E foarte fain pe Stubaier. Am fost in Aprilie si am prins 5 zile pline de soare. Va recomand din tot sufletul.
Nu inteleg ce inseamna 'aproape de telescaun'. In primul rand nu este telescaun: sunt 2 cabine care te duc pe ghetar. Si cea mai apropiata localitate e la vreo 10 km (sau ceva de genul). Dar sunt bus-uri. Si parcarea de la ghetar e gratuita si foarte bine organizata (cu bus care te duce din parcare pana la cabina).
Sunt vreo 2-3 hoteluri langa parcare...nu stiu pretul, dar cred ca sunt piperate. A, si mai este unul pe munte, pe la 2500 altitudine.

Distractie faina!

#15: Re: gashca ski pentru Stubaier Gletscher 13.02-20.02.2010 Autor: Speedemon ScriereTrimis: Sun Dec 13, 2009 7:42 pm
    ----
Intr-adevar am gresit, vroiam sa spun langa statia bus.

blus113 wrote:
Speedemon wrote:
pdanyp wrote:
Buna,

Salut,

E foarte fain pe Stubaier. Am fost in Aprilie si am prins 5 zile pline de soare. Va recomand din tot sufletul.
Nu inteleg ce inseamna 'aproape de telescaun'. In primul rand nu este telescaun: sunt 2 cabine care te duc pe ghetar. Si cea mai apropiata localitate e la vreo 10 km (sau ceva de genul). Dar sunt bus-uri. Si parcarea de la ghetar e gratuita si foarte bine organizata (cu bus care te duce din parcare pana la cabina).
Sunt vreo 2-3 hoteluri langa parcare...nu stiu pretul, dar cred ca sunt piperate. A, si mai este unul pe munte, pe la 2500 altitudine.

Distractie faina!

-> Ski in Austria

Data este GMT

Du-te la pagina 1, 2  Urm─âtoare  :| |:
Pagina 1 din 2