Bai termale in Austria???
-> Ski in Austria

#1: Bai termale in Austria??? Autor: domico26 ScriereTrimis: Tue Oct 20, 2009 3:18 pm
    ----
Ma poate ajuta cineva cu informatia urmatoare: mai exista si alte zone de ski in Austria in afara de Bad Hofgastein si Solden, in care sa exite bai termale?

Va multumesc de ajutor!

#2: Re: Bai termale in Austria??? Autor: Nashu ScriereTrimis: Mon Oct 26, 2009 3:38 pm
    ----
Salut!. Eu am fost acum doi ani in Bad Kleinkirchheim si a fost fain. Statiunea este aproape de Villach si are oferte bune la sfarşitul sezonului cand skipassul este inclus in cazare. In plus beneficiezi şi de reducere la cele două bai termale care sunt minunate ca sa te refaci şi "incalzeşti" după o zi de ski. Link-ul este www.badkleinkirchheim.com

#3: Re: Bai termale in Austria??? Autor: andra ScriereTrimis: Wed Oct 28, 2009 8:37 am
    ----
Si in Villach sunt bai super faine, iar statiunea de schi se numeste Gerlitzen. Ai aprox. 5 km de la partii pana la bai Foarte fericit
Mai este si Bad Mittendorf si acolo gasesti bai termale, statiunea este Tauplitz.

#4: Re: Bai termale in Austria??? Autor: Dalton ScriereTrimis: Wed Oct 28, 2009 8:33 pm
    ----
Termal, la ei inseamna 25-27 grade. Sa nu va inchipuiti ca este un fel de Felix. Si la Villach si la Bad Kleinkircheim apa este doar calduta.

#5: Re: Bai termale in Austria??? Autor: coralia_ ScriereTrimis: Thu Dec 17, 2009 6:46 am
    ----
Vand rezervare pentru 2 camere la hotel Hirschenwirt, Austria.

www.booking.com/hotel/...th=2009-12

384 euro/camera/2 persoane + Mic Dejun.

Perioada 20 - 26 decembrie 2009.
Pentru informatii suplimentare sunati la 0720/758.766 sau 0740/061.380

Nu pot atasa rezervarea de pe booking, dar pentru cine este interesat o pot trimite pe mail.

Va multumesc!

#6: Re: Bai termale in Austria??? Autor: danila ScriereTrimis: Thu Jan 06, 2011 4:25 pm
    ----
salut,plec in austria-ischgl in perioada 29.01.2011-5.02.2011 care mai merge????????

#7: Re: Bai termale in Austria??? Autor: ionelocu ScriereTrimis: Sat Jan 05, 2013 3:23 am
    ----
domico26 wrote:
Ma poate ajuta cineva cu informatia urmatoare: mai exista si alte zone de ski in Austria in afara de Bad Hofgastein si Solden, in care sa exite bai termale?

Va multumesc de ajutor!

Alpentherme are conditii foarte bune, dar cred ca Tauern Spa din Kaprun e top, mai ales daca mergeti in extra sezon cand nu e aglomerat. E clar si peste Aqua Dome-ul din Langenfeld unde e cam plictiseala - nu are prea multi "bulbuci" - care defapt fac tot deliciul unui astfel de loc. Baile din St Anton si Petneu sunt de-a dreptul surprinzator de modeste. Nu am fost in cele doua locatii din Bad Kleinkirchheim care par impresionante din poze.

-> Ski in Austria

Data este GMT

Pagina 1 din 1