recrutez gasca pt ski
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4  Următoare  :| |:
-> Ski in Austria

#31: Re: recrutez gasca pt ski Autor: Iuliu ScriereTrimis: Wed Oct 21, 2009 7:53 pm
    ----
bad kleinkirchheim, bad mitterndorf (tauplitz), solden (aquadome)...

cel mai fain ca bai termale e prima (bkk), dar nici ca statiune n-are de ce sa-i fie rusine... Zâmbitor

a doua varianta: ca statiune = mediocru, ca bai e ok

solden, ca "bai termale", sau mai bine zis un fel de aquapark = bullshit!!!
ca statiune: depinde ce zi nimeresc tractoristii de pe ratracuri... (eu anul trecut in dec. n-am avut noroc... timp de 4 zile)
daca cauti freeride nu strica banii in solden, du-te in obergurgl - hochgurgl si scapi mai ieftin, insa pe la urma urmei... same bullshit...
...insa am gasit sosete de schi faine, ieftine, de firma pe pietonala!!!

#32: Re: recrutez gasca pt ski Autor: SKIVECTOR ScriereTrimis: Wed Oct 21, 2009 9:46 pm
    ----
teamplus wrote:
Mesaj pt Skivector:
te mai intereseaza St Anton?

SIGUR,SIGUR.
SUNT FOARTE OCUPAT ZILELE ASTEA SI MI-AM AMINTIT ABIA ACUM SEARA.MAINE TE SUN SA VORBIM.DACA ITI AMINTESTI TU MAI DEVREME DA-MI TE ROG UN BEEP SI TE SUN IMEDIAT CA TI-AM PUT NR. IN TELEFON.SA NU FIE CU SUPARARE.
0744 788 366-TOM

MERCI!

#33: Re: recrutez gasca pt ski Autor: Vali__ ScriereTrimis: Sun Nov 01, 2009 6:00 pm
    ----
SKIVECTOR wrote:
teamplus wrote:
Apartamentul este compus din dormitor si un living cu bucatarie. Probabil canapeaua poate gazdui 2 pers.
O sa intreb daca te intereseaza.

OK!
HAI CA PANA LA SFARSITUL LUNII TREBUIE SA-MI GASESC DE REVELION!

MERCI!

Intru si eu in gasca
vali_r2001 @ yahoo.com

#34: Re: recrutez gasca pt ski Autor: Vali__ ScriereTrimis: Sun Nov 01, 2009 7:37 pm
    ----
sunt interesat si eu sa intru in gasca, nu conteaza perioada...
Vali

#35: Re: recrutez gasca pt ski Autor: teamplus ScriereTrimis: Mon Nov 02, 2009 8:14 am
    ----
Vali__ wrote:
sunt interesat si eu sa intru in gasca, nu conteaza perioada...
Vali

Salut, din pacate la noi s-au ocupat locurile disponibile. Trist

#36: Re: recrutez gasca pt ski Autor: Vali__ ScriereTrimis: Mon Nov 02, 2009 8:55 am
    ----
ce inseamna locuri disponibile????
Nu cred ca se poate pune spune despre "locuri disponibile"

#37: Re: recrutez gasca pt ski Autor: teamplus ScriereTrimis: Mon Nov 02, 2009 9:34 am
    ----
Vali__ wrote:
ce inseamna locuri disponibile????
Nu cred ca se poate pune spune despre "locuri disponibile"

eu in august am rezervat 2 apt pt perioada 24 dec- 2 ian in St Anton si unul era disponibil si skivector l-a luat. Nu te supara, cu draga inima luam si pe altcineva daca vrea, dar sa-si rezolve cazarea. Eu in aug am trimis cca 90 mailuri la pensiuni si am primit 40 raspunsuri toate negative mai putin 2 pe care le-am si rezervat. Daca gasesti ceva disponibil facem gasca adevarata.

#38: Re: recrutez gasca pt ski Autor: hategan2005 ScriereTrimis: Wed Nov 04, 2009 2:55 pm
    ----
rogue wrote:
Nu e batuta in cuie perioada, dar dat fiind ca banii sunt putini anul asta, cel mai rentabil e sa mergi pana in 24 decembrie sau dupa mijlocul lui februarie, cand preturile sunt mici. Dar pana anul viitor in febr nerabdarea e prea mare, cel mai indicat ar fi inceputul lui decembrie. Motive:
- preturi mici la cazare, skipas
- locuri de cazare mai usor de gasit
- partiile nu sunt aglomerate => nu stai la cozi la telescaune si nu faci jaloane printre skiorii de pe partie
- inainte de sarbatori lumea sta relativ mai bine cu banii decat dupa => ai mai multe sanse sa iti permiti excursia

Ca si statiuni eu am o oarecare reticienta fata de Kaprun...Mai degraba Molltal (ghetar), te poti caza in Obervalah la apartamente (http://www.skimania.ro/cazare-Apartamente-in-Obervellach-146.html) cu 95-110 EURO tot sejurul, ai skibus direct de acolo...partiile sunt foarte ok intretinute si dotate cu instalatii etc...

M-as baga si eu la ofeta asta. ROGUE mai esti interesat ?? ai gasit ceva concret ??

#39: Re: recrutez gasca pt ski Autor: viviana ScriereTrimis: Thu Nov 05, 2009 9:41 am
    ----
Salutare celor interesati

Mai am UN LOC pentru o persoana pt urmatoarea oferta

9-16 ianuarie Langenfeld langa SOLDEN - Austria 22 euro pe noapte de pers cu mic dejun
16-24 ianuarie Samedan langa ST MORITZ in Elvetia - apartament 16 euro pe noapte de pers.
In total pentru 2 saptamani - cazare cu mic dejun in Austria, cazare in elvetia si transport dus-intors 320 euro.
Ambele statiuni sunt excelente pt ski si oferta este super ok.
Pt cei interesati
id messenger vivianadeva @ yahoo.com
mail vivianfloca @ gmail.com

#40: Re: recrutez gasca pt ski Autor: viviana ScriereTrimis: Thu Nov 05, 2009 9:44 am
    ----
si cele mai rentabile oferte sunt pana in 15 decembrie si apoi in perioada 7 ianuarie-1 februarie.cei care merg pe dincolo stiu acest lucru

#41: Re: recrutez gasca pt ski Autor: rogue ScriereTrimis: Fri Nov 13, 2009 4:17 pm
    ----
hategan2005 wrote:
rogue wrote:
Nu e batuta in cuie perioada, dar dat fiind ca banii sunt putini anul asta, cel mai rentabil e sa mergi pana in 24 decembrie sau dupa mijlocul lui februarie, cand preturile sunt mici. Dar pana anul viitor in febr nerabdarea e prea mare, cel mai indicat ar fi inceputul lui decembrie. Motive:
- preturi mici la cazare, skipas
- locuri de cazare mai usor de gasit
- partiile nu sunt aglomerate => nu stai la cozi la telescaune si nu faci jaloane printre skiorii de pe partie
- inainte de sarbatori lumea sta relativ mai bine cu banii decat dupa => ai mai multe sanse sa iti permiti excursia

Ca si statiuni eu am o oarecare reticienta fata de Kaprun...Mai degraba Molltal (ghetar), te poti caza in Obervalah la apartamente (http://www.skimania.ro/cazare-Apartamente-in-Obervellach-146.html) cu 95-110 EURO tot sejurul, ai skibus direct de acolo...partiile sunt foarte ok intretinute si dotate cu instalatii etc...

M-as baga si eu la ofeta asta. ROGUE mai esti interesat ?? ai gasit ceva concret ??

Salut Hategan2005, am gasit o oferta a unei firme din bucuresti care organizeaza o excursie in masa in inceputul lui decembrie in Gerlitzen. Ies undeva la 300 Eur + transport si bani de buzunar ceea ce e destul de convenabil. Am ramas la acea oferta.

#42: Re: recrutez gasca pt ski Autor: Ynamira ScriereTrimis: Tue Nov 24, 2009 4:28 pm
    ----
salut,
asa cum ziceam daca vrea cineva perioada 24 dec - 2 ian, adica si Craciun si Rev la schi. Asta inseamna 9 nopti cazare si 8 zile de schi. Am in plus un apartament situat in Pettneu la cca 4 km de St Anton si costa 80 euro/ noapte + 25 euro curatenia finala.
Dotari: capacit cazare pt 3 persoane (dormitor + living), bucatarie dotata, baie, TV satelit.
St Anton este situat in apropiere de granita cu Elvetia in Tirol si este renumit pt apreskiuri, domeniu schiabil mare 260 km.[/quote]

Mai este valabila oferta? Este 80/noapte de pers? sau tot apartamentul?

#43: Re: recrutez gasca pt ski Autor: teamplus ScriereTrimis: Tue Nov 24, 2009 5:57 pm
    ----
salut Ynamira,
din pacate s-a ocupat. Tot un forumist s-a bagat si mergem impreuna.
80 euro era tot apt pt 3 pers sau 100 pt 4 pers.

#44: Re: recrutez gasca pt ski Autor: Ynamira ScriereTrimis: Tue Nov 24, 2009 7:51 pm
    ----
teamplus wrote:
salut Ynamira,
din pacate s-a ocupat. Tot un forumist s-a bagat si mergem impreuna.
80 euro era tot apt pt 3 pers sau 100 pt 4 pers.

Da, am vazut dupa... am citit mai departe si am vazut ca l-a luat un forumist. Mersi mult!

#45: Re: recrutez gasca pt ski Autor: Adina40 ScriereTrimis: Wed Nov 25, 2009 11:27 pm
    ----
salut tuturor ! are cineva 2 locuri cu transport
in perioada 12-19 decembrie la ski in austria, mai putin kaprun?

-> Ski in Austria

Data este GMT

Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4  Următoare  :| |:
Pagina 3 din 4