Info statiuni

ski3

Skimania Gothaer
Forum › Ski in Europa › Ski in Austria › recrutez gasca pt ski
recrutez gasca pt ski

Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4  Următoare
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect   Pagina formatată pentru tipărire    Pagina de start a forumului Ski in Austria
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Iuliu
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Joi, 1 Ianuarie 1970 1:0

ScriereTrimis: Wed Oct 21, 2009 6:53 pm    Titlul subiectului: Re: recrutez gasca pt ski Răspunde cu citat (quote)

bad kleinkirchheim, bad mitterndorf (tauplitz), solden (aquadome)...

cel mai fain ca bai termale e prima (bkk), dar nici ca statiune n-are de ce sa-i fie rusine... Zâmbitor

a doua varianta: ca statiune = mediocru, ca bai e ok

solden, ca "bai termale", sau mai bine zis un fel de aquapark = bullshit!!!
ca statiune: depinde ce zi nimeresc tractoristii de pe ratracuri... (eu anul trecut in dec. n-am avut noroc... timp de 4 zile)
daca cauti freeride nu strica banii in solden, du-te in obergurgl - hochgurgl si scapi mai ieftin, insa pe la urma urmei... same bullshit...
...insa am gasit sosete de schi faine, ieftine, de firma pe pietonala!!!
Sus
Vezi profilul utilizatorului
SKIVECTOR
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Duminica, 22 Martie 2009 19:30

ScriereTrimis: Wed Oct 21, 2009 8:46 pm    Titlul subiectului: Re: recrutez gasca pt ski Răspunde cu citat (quote)

teamplus wrote:
Mesaj pt Skivector:
te mai intereseaza St Anton?

SIGUR,SIGUR.
SUNT FOARTE OCUPAT ZILELE ASTEA SI MI-AM AMINTIT ABIA ACUM SEARA.MAINE TE SUN SA VORBIM.DACA ITI AMINTESTI TU MAI DEVREME DA-MI TE ROG UN BEEP SI TE SUN IMEDIAT CA TI-AM PUT NR. IN TELEFON.SA NU FIE CU SUPARARE.
0744 788 366-TOM

MERCI!
Sus
Vali__
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Luni, 8 Septembrie 2008 11:36

ScriereTrimis: Sun Nov 01, 2009 5:00 pm    Titlul subiectului: Re: recrutez gasca pt ski Răspunde cu citat (quote)

SKIVECTOR wrote:
teamplus wrote:
Apartamentul este compus din dormitor si un living cu bucatarie. Probabil canapeaua poate gazdui 2 pers.
O sa intreb daca te intereseaza.

OK!
HAI CA PANA LA SFARSITUL LUNII TREBUIE SA-MI GASESC DE REVELION!

MERCI!

Intru si eu in gasca
vali_r2001 @ yahoo.com
Sus
Vali__
Newbie
Newbie

ScriereTrimis: Sun Nov 01, 2009 6:37 pm    Titlul subiectului: Re: recrutez gasca pt ski Răspunde cu citat (quote)

sunt interesat si eu sa intru in gasca, nu conteaza perioada...
Vali
Sus
teamplus
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Marti, 23 Septembrie 2008 13:58

ScriereTrimis: Mon Nov 02, 2009 7:14 am    Titlul subiectului: Re: recrutez gasca pt ski Răspunde cu citat (quote)

Vali__ wrote:
sunt interesat si eu sa intru in gasca, nu conteaza perioada...
Vali

Salut, din pacate la noi s-au ocupat locurile disponibile. Trist
Sus
Vali__
Newbie
Newbie

ScriereTrimis: Mon Nov 02, 2009 7:55 am    Titlul subiectului: Re: recrutez gasca pt ski Răspunde cu citat (quote)

ce inseamna locuri disponibile????
Nu cred ca se poate pune spune despre "locuri disponibile"
Sus
teamplus
Newbie
Newbie

ScriereTrimis: Mon Nov 02, 2009 8:34 am    Titlul subiectului: Re: recrutez gasca pt ski Răspunde cu citat (quote)

Vali__ wrote:
ce inseamna locuri disponibile????
Nu cred ca se poate pune spune despre "locuri disponibile"

eu in august am rezervat 2 apt pt perioada 24 dec- 2 ian in St Anton si unul era disponibil si skivector l-a luat. Nu te supara, cu draga inima luam si pe altcineva daca vrea, dar sa-si rezolve cazarea. Eu in aug am trimis cca 90 mailuri la pensiuni si am primit 40 raspunsuri toate negative mai putin 2 pe care le-am si rezervat. Daca gasesti ceva disponibil facem gasca adevarata.
Sus
hategan2005
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Miercuri, 4 Noiembrie 2009 12:43

ScriereTrimis: Wed Nov 04, 2009 1:55 pm    Titlul subiectului: Re: recrutez gasca pt ski Răspunde cu citat (quote)

rogue wrote:
Nu e batuta in cuie perioada, dar dat fiind ca banii sunt putini anul asta, cel mai rentabil e sa mergi pana in 24 decembrie sau dupa mijlocul lui februarie, cand preturile sunt mici. Dar pana anul viitor in febr nerabdarea e prea mare, cel mai indicat ar fi inceputul lui decembrie. Motive:
- preturi mici la cazare, skipas
- locuri de cazare mai usor de gasit
- partiile nu sunt aglomerate => nu stai la cozi la telescaune si nu faci jaloane printre skiorii de pe partie
- inainte de sarbatori lumea sta relativ mai bine cu banii decat dupa => ai mai multe sanse sa iti permiti excursia

Ca si statiuni eu am o oarecare reticienta fata de Kaprun...Mai degraba Molltal (ghetar), te poti caza in Obervalah la apartamente (http://www.skimania.ro/cazare-Apartamente-in-Obervellach-146.html) cu 95-110 EURO tot sejurul, ai skibus direct de acolo...partiile sunt foarte ok intretinute si dotate cu instalatii etc...

M-as baga si eu la ofeta asta. ROGUE mai esti interesat ?? ai gasit ceva concret ??
Sus
viviana
Newbie
Newbie

ScriereTrimis: Thu Nov 05, 2009 8:41 am    Titlul subiectului: Re: recrutez gasca pt ski Răspunde cu citat (quote)

Salutare celor interesati

Mai am UN LOC pentru o persoana pt urmatoarea oferta

9-16 ianuarie Langenfeld langa SOLDEN - Austria 22 euro pe noapte de pers cu mic dejun
16-24 ianuarie Samedan langa ST MORITZ in Elvetia - apartament 16 euro pe noapte de pers.
In total pentru 2 saptamani - cazare cu mic dejun in Austria, cazare in elvetia si transport dus-intors 320 euro.
Ambele statiuni sunt excelente pt ski si oferta este super ok.
Pt cei interesati
id messenger vivianadeva @ yahoo.com
mail vivianfloca @ gmail.com
Sus
viviana
Newbie
Newbie

ScriereTrimis: Thu Nov 05, 2009 8:44 am    Titlul subiectului: Re: recrutez gasca pt ski Răspunde cu citat (quote)

si cele mai rentabile oferte sunt pana in 15 decembrie si apoi in perioada 7 ianuarie-1 februarie.cei care merg pe dincolo stiu acest lucru
Sus
rogue
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Sambata, 3 Octombrie 2009 10:28

ScriereTrimis: Fri Nov 13, 2009 3:17 pm    Titlul subiectului: Re: recrutez gasca pt ski Răspunde cu citat (quote)

hategan2005 wrote:
rogue wrote:
Nu e batuta in cuie perioada, dar dat fiind ca banii sunt putini anul asta, cel mai rentabil e sa mergi pana in 24 decembrie sau dupa mijlocul lui februarie, cand preturile sunt mici. Dar pana anul viitor in febr nerabdarea e prea mare, cel mai indicat ar fi inceputul lui decembrie. Motive:
- preturi mici la cazare, skipas
- locuri de cazare mai usor de gasit
- partiile nu sunt aglomerate => nu stai la cozi la telescaune si nu faci jaloane printre skiorii de pe partie
- inainte de sarbatori lumea sta relativ mai bine cu banii decat dupa => ai mai multe sanse sa iti permiti excursia

Ca si statiuni eu am o oarecare reticienta fata de Kaprun...Mai degraba Molltal (ghetar), te poti caza in Obervalah la apartamente (http://www.skimania.ro/cazare-Apartamente-in-Obervellach-146.html) cu 95-110 EURO tot sejurul, ai skibus direct de acolo...partiile sunt foarte ok intretinute si dotate cu instalatii etc...

M-as baga si eu la ofeta asta. ROGUE mai esti interesat ?? ai gasit ceva concret ??

Salut Hategan2005, am gasit o oferta a unei firme din bucuresti care organizeaza o excursie in masa in inceputul lui decembrie in Gerlitzen. Ies undeva la 300 Eur + transport si bani de buzunar ceea ce e destul de convenabil. Am ramas la acea oferta.
Sus
Ynamira
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Duminica, 28 Septembrie 2008 17:13

ScriereTrimis: Tue Nov 24, 2009 3:28 pm    Titlul subiectului: Re: recrutez gasca pt ski Răspunde cu citat (quote)

salut,
asa cum ziceam daca vrea cineva perioada 24 dec - 2 ian, adica si Craciun si Rev la schi. Asta inseamna 9 nopti cazare si 8 zile de schi. Am in plus un apartament situat in Pettneu la cca 4 km de St Anton si costa 80 euro/ noapte + 25 euro curatenia finala.
Dotari: capacit cazare pt 3 persoane (dormitor + living), bucatarie dotata, baie, TV satelit.
St Anton este situat in apropiere de granita cu Elvetia in Tirol si este renumit pt apreskiuri, domeniu schiabil mare 260 km.[/quote]

Mai este valabila oferta? Este 80/noapte de pers? sau tot apartamentul?
Sus
teamplus
Newbie
Newbie

ScriereTrimis: Tue Nov 24, 2009 4:57 pm    Titlul subiectului: Re: recrutez gasca pt ski Răspunde cu citat (quote)

salut Ynamira,
din pacate s-a ocupat. Tot un forumist s-a bagat si mergem impreuna.
80 euro era tot apt pt 3 pers sau 100 pt 4 pers.
Sus
Ynamira
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Duminica, 28 Septembrie 2008 17:13

ScriereTrimis: Tue Nov 24, 2009 6:51 pm    Titlul subiectului: Re: recrutez gasca pt ski Răspunde cu citat (quote)

teamplus wrote:
salut Ynamira,
din pacate s-a ocupat. Tot un forumist s-a bagat si mergem impreuna.
80 euro era tot apt pt 3 pers sau 100 pt 4 pers.

Da, am vazut dupa... am citit mai departe si am vazut ca l-a luat un forumist. Mersi mult!
Sus
Adina40
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Vineri, 6 Noiembrie 2009 18:19

ScriereTrimis: Wed Nov 25, 2009 10:27 pm    Titlul subiectului: Re: recrutez gasca pt ski Răspunde cu citat (quote)

salut tuturor ! are cineva 2 locuri cu transport
in perioada 12-19 decembrie la ski in austria, mai putin kaprun?
Sus
Afişează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect   Pagina formatată pentru tipărire    Pagina de start a forumului Ski in Austria Data este GMT
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4  Următoare
Pagina 3 din 4

Mergi direct la:  
Nu puteţi crea un subiect nou în acest forum
Nu puteţi răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteţi modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteţi şterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteţi vota în chestionarele din acest forum
Nu puteţi ataşa fişiere în acest forum
Nu puteţi descărca fişiere în acest forum

Portal partener outdoormania.ro
Statiuni de vara in Austria
Ofertele outdoor ale zilei

Catalog |Contact | FAQ | Termeni si conditii | Recomandare | Clienti | Protectia Consumatorilor - A.N.P.C
Statistici | Publicitate | Cariera | Integrare in pagina web | Documente oficiale | design by: creyons