Info statiuni

ski6

Skimania Gothaer
Forum › Ski in Europa › Ski in Austria › gashca ski pentru Stubaier Gletscher 13.02-20.02.2010
gashca ski pentru Stubaier Gletscher 13.02-20.02.2010

Du-te la pagina 1, 2  Următoare
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect   Pagina formatată pentru tipărire    Pagina de start a forumului Ski in Austria
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Speedemon
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Duminica, 5 Octombrie 2008 8:31

ScriereTrimis: Sun Nov 01, 2009 7:45 pm    Titlul subiectului: gashca ski pentru Stubaier Gletscher 13.02-20.02.2010 Răspunde cu citat (quote)

Salutare tuturor,
Am o intrebare sau mai degraba o propunere pentru voi: eu impreuna cu un prieten ne-am hotarat sa dam o tura in Stubaier Gletscher (aveti linkul atasat mai jos) in perioada 13.02-20.02.2010 si ne-am bucura daca ne-am strange mai multi din doua puncte majore de vedere, odata distractia ar fi mai mare iar in al doilea rand cazarea ar fi mai ieftina. Ceea ce am gasit pana acuma presupune cazarea intr-un apartament 2-5 persoane (linkul atasat mai jos), bineinteles cu gospodarire proprie,si Superskipass pe 6 zile la pretul de 300 de euro, ceea ce este mai mult decat OK raportat la zona. Singura problema care ramane este transportul, noi avem o masina deci am mai avea doua locuri disponibile, dar daca ne-am strange mai multi ar mai fi nevoie de inca una. In rest daca mai aveti intrebari va stau la dispozitie. Toate cele bune si sa ne auzim cu bine.
www.bergfex.com/stubai-gletscher/
Sus
Vezi profilul utilizatorului
Speedemon
Newbie
Newbie

ScriereTrimis: Sun Nov 01, 2009 8:08 pm    Titlul subiectului: Re: gashca ski pentru Stubaier Gletscher 13.02-20.02.2010 Răspunde cu citat (quote)

Am uitat sa mentionez ca perioada corespunde vacantei dintre semestre la facultate :P.
Sus
pdanyp
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Marti, 19 August 2008 8:23

ScriereTrimis: Mon Nov 02, 2009 4:59 am    Titlul subiectului: Re: gashca ski pentru Stubaier Gletscher 13.02-20.02.2010 Răspunde cu citat (quote)

Buna,
Detalii despre apartament ai? Ceva poze?
Sus
Speedemon
Newbie
Newbie

ScriereTrimis: Mon Nov 02, 2009 6:47 am    Titlul subiectului: Re: gashca ski pentru Stubaier Gletscher 13.02-20.02.2010 Răspunde cu citat (quote)

pdanyp wrote:
Buna,

Sa nu te superi pe mine, dar nu pot posta oferta apartamentelor aici. Ceea ce iti pot spune este ca sunt cu doua camere(dormitor si sufragerie), complet mobilate cu tot ce ai nevoie(inclusiv cuptor cu microunde si televizor cu cablu), doua toalete si marele avantaj il constituie faptul ca sunt apropare de telescaun. Pe site-ul lor scrie ca exista si oferta pentru mic dejun dimieata, optional bineinteles.
Sus
pdanyp
Newbie
Newbie

ScriereTrimis: Mon Nov 02, 2009 7:19 am    Titlul subiectului: Re: gashca ski pentru Stubaier Gletscher 13.02-20.02.2010 Răspunde cu citat (quote)

Deci cazarea +ski pas de persoana este 300?
Sus
Speedemon
Newbie
Newbie

ScriereTrimis: Mon Nov 02, 2009 7:32 am    Titlul subiectului: Re: gashca ski pentru Stubaier Gletscher 13.02-20.02.2010 Răspunde cu citat (quote)

pdanyp wrote:
Deci cazarea +ski pas de persoana este 300?

Da e 300 de euro cazarea +skipass si se mai adauga la asta transportul care poate fi in jur de 50 de euro dus intors cu masina (mai avem doua locuri libere in masina) si mancarea .
Sus
pdanyp
Newbie
Newbie

ScriereTrimis: Mon Nov 02, 2009 7:39 am    Titlul subiectului: Re: gashca ski pentru Stubaier Gletscher 13.02-20.02.2010 Răspunde cu citat (quote)

Ai un id de mess sa vorbim mai pe larg?
Sus
Speedemon
Newbie
Newbie

ScriereTrimis: Mon Nov 02, 2009 7:56 am    Titlul subiectului: Re: gashca ski pentru Stubaier Gletscher 13.02-20.02.2010 Răspunde cu citat (quote)

Da bineinteles: barzabogdan @ yahoo.com
Sus
carmenvintila
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Vineri, 14 August 2009 17:0

ScriereTrimis: Thu Nov 05, 2009 4:37 am    Titlul subiectului: Re: gashca ski pentru Stubaier Gletscher 13.02-20.02.2010 Răspunde cu citat (quote)

Este foarte frumos, va recomand! De 3 ani mergem tot acolo de 2 ori pe an ( www.stubaier-gletscher...en/winter/ ). Parerea mea e ca cele mai bune conditii sunt in martie-aprilie. Este foarte multa zapada, toate partiile sunt deschise si vremea este superba. Cald, soare si putine sanse de ceata si vant. Maine seara plecam la schi o saptamana si deja sunt adeschise 14 partii ( aproape 60 km )

In ce localitate ati gasit cazare?
Sus
viviana
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Joi, 1 Ianuarie 1970 0:0

ScriereTrimis: Thu Nov 05, 2009 6:21 am    Titlul subiectului: Re: gashca ski pentru Stubaier Gletscher 13.02-20.02.2010 Răspunde cu citat (quote)

m-ar interesa si pe mine oferta.
Id messenger vivianadeva @ yahoo.com
am sa te contactez si eu in prealabil
Sus
Speedemon
Newbie
Newbie

ScriereTrimis: Sun Nov 08, 2009 8:49 am    Titlul subiectului: Re: gashca ski pentru Stubaier Gletscher 13.02-20.02.2010 Răspunde cu citat (quote)

Buna tuturor,
Scuze de pauza in care nu am apucat sa va raspund la mesaje, am fost bolnav si am avut acces foarte putin la calculator. Va rog cei care imi trimiteti mesaje pe messenger da-ti si "Add a contact" ca sa pot apoi sa va raspund pentru ca altfel nu am cum, mesajele fiind vizibile doar odata ca si offline.
Multumesc si astept sa povestim. Toate cele bune.
Sus
Speedemon
Newbie
Newbie

ScriereTrimis: Sun Nov 08, 2009 9:08 am    Titlul subiectului: Re: gashca ski pentru Stubaier Gletscher 13.02-20.02.2010 Răspunde cu citat (quote)

carmenvintila wrote:
Este foarte frumos, va recomand! De 3 ani mergem tot acolo de 2 ori pe an ( www.stubaier-gletscher...en/winter/ ). Parerea mea e ca cele mai bune conditii sunt in martie-aprilie. Este foarte multa zapada, toate partiile sunt deschise si vremea este superba. Cald, soare si putine sanse de ceata si vant. Maine seara plecam la schi o saptamana si deja sunt adeschise 14 partii ( aproape 60 km )

In ce localitate ati gasit cazare?

Cazarea sigur va fi in Neustift im Stubaital, pentru ca acolo sunt mai mult decat OK preturile.
Sus
coralia_
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Joi, 1 Ianuarie 1970 0:0

ScriereTrimis: Tue Dec 08, 2009 11:19 am    Titlul subiectului: Re: gashca ski pentru Stubaier Gletscher 13.02-20.02.2010 Răspunde cu citat (quote)

Buna,

Am o camera libera.
Costa 450 euro pe camera cu mic dejun inclus pentru 6 zile/5 nopti.
Locatia este la jumatatea drumului intre Linz si Salzburg.
Perioada:28 dec-2 ian.

www.booking.com/hotel/...aid=301584

Eram 2 familii si din cauza unor probleme mergem doar noi, o familie. Am deja rezervarea facuta. Si daca nu gasesc pe cineva pierd banutii.

Daca este cineva interesat sa-mi dea un mesaj sau sa ma sune la 0740061380.

Multumesc frumos!
Sus
blus113
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Duminica, 13 Decembrie 2009 11:16

ScriereTrimis: Sun Dec 13, 2009 7:17 pm    Titlul subiectului: Re: gashca ski pentru Stubaier Gletscher 13.02-20.02.2010 Răspunde cu citat (quote)

Speedemon wrote:
pdanyp wrote:
Buna,

Sa nu te superi pe mine, dar nu pot posta oferta apartamentelor aici. Ceea ce iti pot spune este ca sunt cu doua camere(dormitor si sufragerie), complet mobilate cu tot ce ai nevoie(inclusiv cuptor cu microunde si televizor cu cablu), doua toalete si marele avantaj il constituie faptul ca sunt apropare de telescaun. Pe site-ul lor scrie ca exista si oferta pentru mic dejun dimieata, optional bineinteles.

Salut,

E foarte fain pe Stubaier. Am fost in Aprilie si am prins 5 zile pline de soare. Va recomand din tot sufletul.
Nu inteleg ce inseamna 'aproape de telescaun'. In primul rand nu este telescaun: sunt 2 cabine care te duc pe ghetar. Si cea mai apropiata localitate e la vreo 10 km (sau ceva de genul). Dar sunt bus-uri. Si parcarea de la ghetar e gratuita si foarte bine organizata (cu bus care te duce din parcare pana la cabina).
Sunt vreo 2-3 hoteluri langa parcare...nu stiu pretul, dar cred ca sunt piperate. A, si mai este unul pe munte, pe la 2500 altitudine.

Distractie faina!
Sus
Speedemon
Newbie
Newbie

ScriereTrimis: Sun Dec 13, 2009 7:42 pm    Titlul subiectului: Re: gashca ski pentru Stubaier Gletscher 13.02-20.02.2010 Răspunde cu citat (quote)

Intr-adevar am gresit, vroiam sa spun langa statia bus.

blus113 wrote:
Speedemon wrote:
pdanyp wrote:
Buna,

Salut,

E foarte fain pe Stubaier. Am fost in Aprilie si am prins 5 zile pline de soare. Va recomand din tot sufletul.
Nu inteleg ce inseamna 'aproape de telescaun'. In primul rand nu este telescaun: sunt 2 cabine care te duc pe ghetar. Si cea mai apropiata localitate e la vreo 10 km (sau ceva de genul). Dar sunt bus-uri. Si parcarea de la ghetar e gratuita si foarte bine organizata (cu bus care te duce din parcare pana la cabina).
Sunt vreo 2-3 hoteluri langa parcare...nu stiu pretul, dar cred ca sunt piperate. A, si mai este unul pe munte, pe la 2500 altitudine.

Distractie faina!
Sus
Afişează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect   Pagina formatată pentru tipărire    Pagina de start a forumului Ski in Austria Data este GMT
Du-te la pagina 1, 2  Următoare
Pagina 1 din 2

Mergi direct la:  
Nu puteţi crea un subiect nou în acest forum
Nu puteţi răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteţi modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteţi şterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteţi vota în chestionarele din acest forum
Nu puteţi ataşa fişiere în acest forum
Nu puteţi descărca fişiere în acest forum

Portal partener outdoormania.ro
Statiuni de vara in Austria
Ofertele outdoor ale zilei

Catalog |Contact | FAQ | Termeni si conditii | Recomandare | Clienti | Protectia Consumatorilor - A.N.P.C
Statistici | Publicitate | Cariera | Integrare in pagina web | Documente oficiale | design by: creyons