Info statiuni

ski6

Skimania Gothaer
Forum › Ski in Europa › Ski in Austria › Vacanta in Zell am See
Vacanta in Zell am See

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect   Pagina formatată pentru tipărire    Pagina de start a forumului Ski in Austria
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
csergogaby
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Joi, 1 Ianuarie 1970 0:0

ScriereTrimis: Fri Nov 21, 2008 11:28 am    Titlul subiectului: Vacanta in Zell am See Răspunde cu citat (quote)

Salut,
Bine v-am gasit!
Anul acesta, de Revelion, voi merge si eu cu sotia si prietenii (mai multe cupluri) pentru prima data in Austria la schi. Vom sta la pensiune mica in Zell am See.
Am citit cateva din discutiile voastre si mi-au deschis si mai mult pofta de a merge la schi in afara si in alte locuri, Italia, Franta Zâmbitor
Acum vreau sa va cer cateva sfaturi de la cei care au fost in Zell am See sau daca generalizam, in zona Salzburg.
Va rog sa-mi spuneti ce se mai poate face pe langa schi, exista si pe aici bai termale sau ceva gen aqua park? Am inteles ca sunt foarte faine si ma gandesc mai mult la sotii, care nu vor schia prea mult Foarte fericit cred ca stiti la ce ma refere Zâmbitor Dar seara exista viata?
Daca puteti sa-mi dati si cateva sfaturi in legatura cu partiile, le accept cu mare drag. Eu ma consider un schior mediu-avansat, schiez de mai bine de 10 ani (dar in tara: Harghita Bai, Vatra Dornei, Azuga, Predeal) si imi plac partiile lungi.
Astept cu nerabdare raspunsurile voastre.
Multumesc frumos!
Sus
Vezi profilul utilizatorului
children
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Joi, 10 Ianuarie 2008 3:38

ScriereTrimis: Fri Nov 21, 2008 4:17 pm    Titlul subiectului: Re: Vacanta in Zell am See Răspunde cu citat (quote)

salut.exista o piscina in zell am see si una in kaprun, ambele merita. uite aici adresele: unde poti vedea exact poze cum arata.
in rest ce sa-ti mai zic? daca esti interesat de tenis gasesti un complex in zell am see foarte frumos. practic zona unde mergi tu se mai numeste europa sport region si prin urmare are facilitati aproape pentru orice sport.
Sus
csergogaby
Newbie
Newbie

ScriereTrimis: Sun Nov 23, 2008 11:55 am    Titlul subiectului: Re: Vacanta in Zell am See Răspunde cu citat (quote)

Ms frumos pentru raspuns, insa vad ca adresele nu s-au pastrat. Ai putea sa mi le trimiti pe mail eventual la csergogaby [at] yahoo [dot] com ?
Sus
viviana
Newbie
Newbie

ScriereTrimis: Tue Nov 25, 2008 8:28 am    Titlul subiectului: Re: Vacanta in Zell am See Răspunde cu citat (quote)

exista piscina si e f. f. fain - inclusiv jacuzi, sauna, masaj. Exista si patinoar, in acelasi complex cu cel unde e piscina in Zell am See. Sala pt tennis, daca esti fan, desi nu se prea potriveste iarna.Clar, iti recomand plimbarile prin Zell am See si Kaprun, plus niste pubb-uri super dragute chiar in centru. Eu am mai mers si la Salzburg intr-o dupa-masa cand era viscol pe partii. Ai si acolo ce face. Nimeni nu se va plictisi:)
Sus
csergogaby
Newbie
Newbie

ScriereTrimis: Tue Nov 25, 2008 10:37 am    Titlul subiectului: Re: Vacanta in Zell am See Răspunde cu citat (quote)

super! ms frumos pentru informatii.
Sus
Roxena
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Marti, 2 Decembrie 2008 12:3

ScriereTrimis: Thu Dec 04, 2008 5:31 am    Titlul subiectului: Re: Vacanta in Zell am See Răspunde cu citat (quote)

Acum 2 ani am castigat o vacanta de 2 persoane, pentru o saptamana, la un hotel de 4 stele Foarte fericit in Kaprun, undeva langa Zell am See. Partia de ski era la vreo 10 min de hotelul unde ne-am cazat si crede-ma ca am ramas absolut impresionata Şocat , nu numai de amabilitatea oamenilor (noi personal nu am dat niciun ban asa ca daca ar fii vrut, ne-ar fii putut trata cu indiferenta...) ci si de peisajele care iti taiau rasuflarea. Partia de ski? Enorma!!!!!!!! Erau pe acolo puzderie de oameni de peste tot si de toate varstele (am vazut copilasi de 5 ani care schiau mai bine ca mine Ruşinat , da' si oameni trecuti de varsta a treia Ochi rotitori ). Si da, am fost si prin Zell am See si mi-a placut la fel de mult. Singurul inconvenient a fost ca pana acolo a trebuit sa schimbam ceva trenuri..Viena, Salsburg, Zell am See, Kaperun :x... dar in rest a fost mai mult decat ok. Sunt sigura ca vei avea o super vacanta, si sincer, crede-ma ca te invidiez Ruşinat ... Distractie placuta!
Sus
csergogaby
Newbie
Newbie

ScriereTrimis: Thu Dec 04, 2008 6:43 am    Titlul subiectului: Re: Vacanta in Zell am See Răspunde cu citat (quote)

Frumos! Multumesc!
Cum ai castigat asa o vacanta?
Sus
claudisa
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Miercuri, 10 Decembrie 2008 5:40

ScriereTrimis: Wed Dec 10, 2008 5:46 am    Titlul subiectului: skipass kaprun Răspunde cu citat (quote)

buna ziua!
suna noua pe aici si am nevoie de o informatie importanta,zic eu:)
de revelion voi merge cu cativa prieteni in Kprun la ski-snowboard mai bine zis....nu prea inteleg eu germana si cu cititul nici atat asa ca nu am deslusit daca pot sa cumpar ski-pass in weekend....va rog frumos sa ma ajutati cu aceasta informatie. Noi ajungem sambata dimineata in kaprun si ne-ar parea tare rau sa stam 2 zile pe tusa pana vom putea cumpara ski-pass'urile. in cazul in care stiti ca sunt inchise caseriile, cum am putea proceda sa ne luam ski-pass'uri in avans?
va multumesc din suflet!
Sus
Roxena
Newbie
Newbie

ScriereTrimis: Wed Dec 10, 2008 9:04 am    Titlul subiectului: Re: Vacanta in Zell am See Răspunde cu citat (quote)

Buna! Nu stii germana Razz ? Nu-i nimic. pe acolo toti vorbesc engleza; in locurile unde poti inchiria echipamente de ski, in restaurante, hoteluri, magazine de suveniruri... Iar pentru skipass nu conteaza ca e weekend, il poti lua oricand dupa cate stiu eu. Distractie placuta si nu-ti fa griji, daca stii sa apreciezi momentul, vei avea o vacanta pe care nu o vei uita prea usor Ochi rotitori ...
Sus
Roxena
Newbie
Newbie

ScriereTrimis: Wed Dec 10, 2008 9:09 am    Titlul subiectului: Re: Vacanta in Zell am See Răspunde cu citat (quote)

Inca ceva Foarte fericit ... Daca vrei neaparat skipass, poti vorbi la receptia hotelului unde va veti caza (daca am presupus eu bine ca va veti caza la un hotel), si ei va vor oferi skipass-urile de care aveti nevoie.
Sus
csergogaby
Newbie
Newbie

ScriereTrimis: Wed Dec 10, 2008 9:17 am    Titlul subiectului: Re: Vacanta in Zell am See Răspunde cu citat (quote)

Aici poti cumpara online skipass:
ticket.kitzsteinhorn.at/shopping/
Sus
claudisa
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Miercuri, 10 Decembrie 2008 5:40

ScriereTrimis: Wed Dec 10, 2008 3:32 pm    Titlul subiectului: Re: Vacanta in Zell am See Răspunde cu citat (quote)

Va multumesc foarte mult pentru mesaje. Intre timp am fost informata si de catre echipa skimania ca nu am de ce sa imi fac griji pentru ca skipass-uri se pot achizitiona si in weekend. Tot cei de la skimania mi-au recomandat sa ne luam skipass'uri regionale ca sa nu ne riscam cu ghetarul unde adesea sunt viscole si nu se poate skia/snowborda (asta ca sa nu uitam pentru ce plecam acolo):). Am sa va anunt cand ma intorc cum a fost!
Sus
Afişează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect   Pagina formatată pentru tipărire    Pagina de start a forumului Ski in Austria Data este GMT
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteţi crea un subiect nou în acest forum
Nu puteţi răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteţi modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteţi şterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteţi vota în chestionarele din acest forum
Nu puteţi ataşa fişiere în acest forum
Nu puteţi descărca fişiere în acest forum

Portal partener outdoormania.ro
Statiuni de vara in Austria
Ofertele outdoor ale zilei

Catalog |Contact | FAQ | Termeni si conditii | Recomandare | Clienti | Protectia Consumatorilor - A.N.P.C
Statistici | Publicitate | Cariera | Integrare in pagina web | Documente oficiale | design by: creyons