Info statiuni

ski7

Skimania Gothaer
Forum › Ski in Europa › Ski in Austria › Partii de ski in functie la aceasta data
Partii de ski in functie la aceasta data

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect   Pagina formatată pentru tipărire    Pagina de start a forumului Ski in Austria
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
tinutza_yo
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Sambata, 20 Octombrie 2007 22:25

ScriereTrimis: Sat Oct 20, 2007 10:31 pm    Titlul subiectului: Partii de ski in functie la aceasta data Răspunde cu citat (quote)

Cine stie care sunt poartiile de ski ce functioneaza acum in Austria?
Trage cu ochiul Foarte fericit
Sus
Vezi profilul utilizatorului
Iuliu
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Joi, 1 Ianuarie 1970 1:0

ScriereTrimis: Sat Oct 27, 2007 4:48 am    Titlul subiectului: Re: Partii de ski in functie la aceasta data Răspunde cu citat (quote)

se deschid o groaza chiar acum in weekend + incepe cupa mondiala
Echipa de schi din Austria in Solden!
Se deschide sezonul de schi in Austria!

uita-te in stiri de pe prima pagina Foarte fericit
Sus
viviana
Newbie
Newbie

ScriereTrimis: Thu Nov 01, 2007 6:40 pm    Titlul subiectului: Re: Partii de ski in functie la aceasta data Răspunde cu citat (quote)

Sunt deschise partiile de pe ghetarul Kitzsteinhorn de la Kaprun. aproximativ 90% din lifturi in functiune acolo. Se vede live pe camere web, dati un search pe Google. Plec acolo de sambata Foarte fericit
Sus
hermina
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Miercuri, 6 Februarie 2008 17:31

ScriereTrimis: Tue Feb 19, 2008 9:01 pm    Titlul subiectului: Re: Partii de ski in functie la aceasta data Răspunde cu citat (quote)

in mod sigur in solden se schiaza oricum viziteaza www.solden.com
Sus
dany
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Sambata, 20 Septembrie 2008 7:39

ScriereTrimis: Mon Sep 22, 2008 8:23 am    Titlul subiectului: Re: Partii de ski in functie la aceasta data Răspunde cu citat (quote)

tinutza_yo wrote:
Cine stie care sunt poartiile de ski ce functioneaza acum in Austria?
Trage cu ochiul Foarte fericit
INCEARCA STATIUNEA KAPRUN VF.KITZSTEINHORN ESTE GHETAR E SUPER
Sus
viviana
Newbie
Newbie

ScriereTrimis: Fri Sep 26, 2008 4:54 am    Titlul subiectului: Re: Partii de ski in functie la aceasta data Răspunde cu citat (quote)

Salutare. E fain in ambele statiuni si ti le recomand, cu urmatoarea mentiune: prima data Kaprun si apoi Solden. E super la Kaprun, dar la Solden e altceva - un paradis pt ski. Daca nu esti un prea mare skior, atunci Kaprun e o destinatie ideala. La Solden te ratacesti pe partii si mai ai avantajul si skiului nocturn, daca esti un mare impatimit al skiului ca mine. Clar si preturile sunt ceva mai mari la Solden. Oricum ambele merita vazute si incercate, tinand cont de mentiunea de mai sus. Distractie placuta
Sus
dany
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Sambata, 20 Septembrie 2008 7:39

ScriereTrimis: Fri Sep 26, 2008 5:53 am    Titlul subiectului: Re: Partii de ski in functie la aceasta data Răspunde cu citat (quote)

merci.la kaprun am fost 2ani la rand. vroiam sa incerc si altceva si nu prea stiam incotro.
Sus
viviana
Newbie
Newbie

ScriereTrimis: Mon Sep 29, 2008 6:39 am    Titlul subiectului: Re: Partii de ski in functie la aceasta data Răspunde cu citat (quote)

Daca vrei sa incerci si altceva, iti recomand cu entuziasm Solden. Merita. Ai mai putea opta si pt Iscghl sau chiar Kitzbuhell, dar TREBUIE sa incerci s partiile de la Solden.
Sus
andra
Newbie
Newbie

ScriereTrimis: Fri Oct 10, 2008 6:21 am    Titlul subiectului: Re: Partii de ski in functie la aceasta data Răspunde cu citat (quote)

incearca ceva din Carintia: Nassfeld e cool, pentru tineri sau BAd Kleinkircheim cu bai termale. Mai vezi si soarele Trage cu ochiul
Sus
cristelo
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Luni, 13 Octombrie 2008 6:49

ScriereTrimis: Mon Oct 13, 2008 6:57 am    Titlul subiectului: Re: Partii de ski in functie la aceasta data Răspunde cu citat (quote)

va recomand sa intrati pe www.online.de de unde puteti comanda brosuri cu toate statiunile din austria si nu numai din care aflati tot ce va intereseaza.Eu asa am ajuns la zell am see si schladming anu asta de fapt in ianuarie vreau sa incerc in zona tirol
Sus
szila_sz
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Vineri, 2 Noiembrie 2007 20:52

ScriereTrimis: Tue Oct 14, 2008 6:52 am    Titlul subiectului: Re: Partii de ski in functie la aceasta data Răspunde cu citat (quote)

Daca vreti sa mergeti in Tirol, va recomand eventual Val Senales - Schnalstal. De fapt se gaseste in Tiroul de Sud, adica exact pe partea cealalta a granitei, In ITalia. Este o statiune mai mica, dar foarte buna pentru schii. Aproximativ 40 km partii, superintretinute, de diferite grade de dificultate. DIn acestea apr. 1/3 sunt pe ghetar, adica ofera siguranta maxima pentru zapada. Nu sunt cozi la teleschiuri. AU preturi mai mult decat decente. Mult mai ieftin fata de poiana si ofera conditii infinit mai bune.
Ca un amanunt, este locul de pregatire a mai multor echipe nationale, in presezon. Acum un an se pregatea aici echipa Norvegiei, cu Aksel Svindal ec., dar anii trecuti si Tomba se mai pregatea inainte de sezon in aceasta statiune
Sus
flory06
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Vineri, 7 Decembrie 2007 21:21

ScriereTrimis: Thu Oct 23, 2008 9:03 am    Titlul subiectului: Re: Partii de ski in functie la aceasta data Răspunde cu citat (quote)

cristelo, te rog lamureste-ma cu www.online.de, nu stiu prea multa germana, pe ce buton sa dau clic pt brosurile de care zici? ca eu vad doar telefoane mobile, fotoalbume etc.
ma intereseaza brosurile lor, nu descrierile pe care mi le dau agentiile din romania.
merci
Sus
Afişează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect   Pagina formatată pentru tipărire    Pagina de start a forumului Ski in Austria Data este GMT
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteţi crea un subiect nou în acest forum
Nu puteţi răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteţi modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteţi şterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteţi vota în chestionarele din acest forum
Nu puteţi ataşa fişiere în acest forum
Nu puteţi descărca fişiere în acest forum

Portal partener outdoormania.ro
Statiuni de vara in Austria
Ofertele outdoor ale zilei

Catalog |Contact | FAQ | Termeni si conditii | Recomandare | Clienti | Protectia Consumatorilor - A.N.P.C
Statistici | Publicitate | Cariera | Integrare in pagina web | Documente oficiale | design by: creyons