Info statiuni

ski3

Skimania Gothaer
Forum › Ski in Europa › Ski in Italia › Val di Fiemme
Val di Fiemme

Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3  Următoare
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect   Pagina formatată pentru tipărire    Pagina de start a forumului Ski in Italia
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
deian_g
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Miercuri, 21 Octombrie 2009 12:31

ScriereTrimis: Wed Dec 08, 2010 2:14 pm    Titlul subiectului: Re: Val di Fiemme Răspunde cu citat (quote)

Iti multumesc de raspuns.
cazarea este la hotel Lagorai.
Sus
Vezi profilul utilizatorului
emilut73
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Luni, 12 Ianuarie 2009 8:33

ScriereTrimis: Wed Dec 08, 2010 3:15 pm    Titlul subiectului: Re: Val di Fiemme Răspunde cu citat (quote)

Daca toate merg bine, s-ar putea sa ne vedem pe acolo , in ianuarie.De unde plecati?Noi, daca mergem, vom sta in Tesero, la Rudi, gazda noastra.Plecam din Campia Turzii (sper).
Sus
deian_g
Newbie
Newbie

ScriereTrimis: Wed Dec 08, 2010 3:20 pm    Titlul subiectului: Re: Val di Fiemme Răspunde cu citat (quote)

Noi suntem din Timisoara.
cazarea este in Cavalese.

Ar fi super!
Sus
emilut73
Newbie
Newbie

ScriereTrimis: Wed Dec 08, 2010 3:36 pm    Titlul subiectului: Re: Val di Fiemme Răspunde cu citat (quote)

Da, din Cavalese luati telecabina si mergeti la Alpe Cermis.Ce mi-a placut la Alpe Cermis: nu era aglomeratie pe partii . Ne-am dat muuult pe Olimpii (1,2,3) , erau preferatele.
Sus
marmotica
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Joi, 1 Ianuarie 1970 1:0

ScriereTrimis: Wed Dec 15, 2010 8:34 pm    Titlul subiectului: Re: Val di Fiemme Răspunde cu citat (quote)

Deian, este f frumoasa zona. Poate ne vedem pe acolo. Tot din 15 ian ma reintorc in Val di Fiemme, la Cavalese. Am mai fost acolo in 2006. Mi-a placut f mult.
Sus
emilut73
Newbie
Newbie

ScriereTrimis: Thu Dec 16, 2010 5:51 pm    Titlul subiectului: Re: Val di Fiemme Răspunde cu citat (quote)

Toata lumea merge in ianuarie? Din 5 februarie nu este nimeni interesat sa facem un grup?Noi am avea nevoie de inca 2-3 persoane, pentru a diminua costurile legate de transport si cazare.Mai multe informatii la emilut73 @ yahoo.com
Sus
emilut73
Newbie
Newbie

ScriereTrimis: Mon Jan 03, 2011 7:19 pm    Titlul subiectului: Re: Val di Fiemme Răspunde cu citat (quote)

Invitatia noastra este valabila in continuare, cu mentiunea ca suntem disponibili si in perioada 22-29 ian 2011 , cand beneficiem de skipass putin mai ieftin si am gasit apartamente in val di Fiemme si Val di Fassa la 400-450 euro/sapt/4 pers , cu self catering.Am prefera perioada 22-29 ianuarie 2011 ca-i mai ieftin si "mai aproape" , nu excludem 05-12 feb 2011.Asadar asteptam doi coechipieri sau ne alaturam unui grup deja format.La nevoie , dispunem de masina pentru deplasare.emilut73 @ yahoo.com sau 0745 369022.
Sus
fileanul
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Joi, 14 Octombrie 2010 16:0

ScriereTrimis: Mon Jan 03, 2011 9:16 pm    Titlul subiectului: Re: Val di Fiemme Răspunde cu citat (quote)

Last minute- Zillertal Austria- 09-15.01.2011
- 150 Euro/pers.+taxe locale (aprox. 27Euro/pers.), transport (microbuz din Cluj)+cazare (pensiune cu bucatarie).
Gelu
0723.203685
Sus
emilut73
Newbie
Newbie

ScriereTrimis: Tue Jan 04, 2011 3:25 pm    Titlul subiectului: Re: Val di Fiemme Răspunde cu citat (quote)

Nu pot in aceasta perioada.Oferta buna, multumesc.Raman pentru 22 ian sau 05 feb.
Pentru interesati ,nu ezitati sa ma contactati, raspund cu cea mai mare placere, pe forum sau email.
Sus
deian_g
Newbie
Newbie

ScriereTrimis: Thu Aug 04, 2011 7:25 pm    Titlul subiectului: Re: Val di Fiemme Răspunde cu citat (quote)

Buna,
Nu am mai scris de mult, insa am cutreierat toata Austria la ski si o singura data in Italia. a fost senzational. Pot sa spun ca nu mai merg in Austria decat pe ghetar.
Totul e deosebit, in special oamenii. Totul e plin de viata.
Recomand tuturor Italia.
Cineva mi-a spus anul trecut pe forum:daca mergi in Italia numai acolo vei merge. Este perfect adevarat.
Sus
spring
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Miercuri, 29 Septembrie 2010 5:54

ScriereTrimis: Fri Nov 11, 2011 2:44 pm    Titlul subiectului: Re: Val di Fiemme Răspunde cu citat (quote)

Dejane,
si pt 2012, ce planuri ai la schi in italia?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite un mesaj
deian_g
Newbie
Newbie

ScriereTrimis: Fri Nov 11, 2011 2:52 pm    Titlul subiectului: Re: Val di Fiemme Răspunde cu citat (quote)

exact in acelasi loc. Italia! din 26.12.11 pana in 02.01.12
saptamana trecuta am fost la Soelden in Austria. Partiile deosebite, dar raman la parerea mea cu Italia.
Sus
spring
Newbie
Newbie

ScriereTrimis: Fri Nov 11, 2011 3:57 pm    Titlul subiectului: Re: Val di Fiemme Răspunde cu citat (quote)

AAAAAAAAA! Ai ales sa faci revelionul pe partie... si ai fost deja la Solden! Suuuper!
Eu am rezervat un apart in Alta Badia de pe 2 ian, 10 nopti. Poate ai niste planuri pt febr si martie sa-mi divulgi si mie. Eu-s prima data in Italia, dar am fost in Franta la Val D'Isere si in alte cateva locuri, si peste tot acolo e peste Austria. Ce zici de un Chamonix sau Bains des Brides(Trois Valees), la anu'?
Sus
ionelocu
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Duminica, 2 Octombrie 2011 5:2

ScriereTrimis: Sun Dec 04, 2011 4:02 am    Titlul subiectului: Re: Val di Fiemme Răspunde cu citat (quote)

Datorita informatiilor foarte tentante primite de la George am fost in noiembrie pe ghetar la Stubai si Soelden unde am prins numai zile cu soare - super vreme si super partii. Asta a fost asa...neplanificat, ca de sase luni de zile ma tot gandesc la cele doua saptamani pe care le vom face in Dolomiti - am ales sa ne cazam la Pozza di Fassa, am zis noi sa fie in inima regiunii, iar de acolo sa facem cat mai multe partii - vom lua Dolomiti Superskipass. Am facut rost de pe net de aproape toate informatiile utille, hartile cu partii ni s-au parut cele mai importante - asa ne putem face planul zilei si putem vedea ce ne ofera fiecare statiune. Abia asteptam - plecam pe 1 Ianuarie(cu masina!!!) si ne intoarcem pe 17 si vom merge in toate locurile mentionate de voi in postari - planuri avem, zapada sa fie si sa ne tina picioarele. Super zapada la toata lumea!
Sus
spring
Newbie
Newbie

ScriereTrimis: Tue Dec 06, 2011 10:13 am    Titlul subiectului: Re: Val di Fiemme Răspunde cu citat (quote)

LAST MINUTE! Mai am un loc camera de 2 pers, SAN CASSIANO, ALTA BADIA, cu acces la Sella Ronda, Alpii Dolomiti, 10 nopti ,de pe 2 ian 2012! Pret sejur 215 euro! Transport individual, Dormit o noapte la Papryka.
Sus
Afişează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect   Pagina formatată pentru tipărire    Pagina de start a forumului Ski in Italia Data este GMT
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3  Următoare
Pagina 2 din 3

Mergi direct la:  
Nu puteţi crea un subiect nou în acest forum
Nu puteţi răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteţi modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteţi şterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteţi vota în chestionarele din acest forum
Nu puteţi ataşa fişiere în acest forum
Nu puteţi descărca fişiere în acest forum

Portal partener outdoormania.ro
Statiuni de vara in Austria
Ofertele outdoor ale zilei

Catalog |Contact | FAQ | Termeni si conditii | Recomandare | Clienti | Protectia Consumatorilor - A.N.P.C
Statistici | Publicitate | Cariera | Integrare in pagina web | Documente oficiale | design by: creyons