Info statiuni

ski6

Skimania Gothaer
Forum › Ski in Europa › Ski in Romania › Cavnic, Maramures
Cavnic, Maramures

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect   Pagina formatată pentru tipărire    Pagina de start a forumului Ski in Romania
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Ati dori sa va petreceti vacanta la Cavnic?
Da
42%
 42%  [ 8 ]
Nu
10%
 10%  [ 2 ]
Vreau sa mai caut informatii despre statiune inainte sa ma pronunt
47%
 47%  [ 9 ]
Voturi totale : 19

Autor Mesaj
Mix87
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Miercuri, 10 Septembrie 2008 9:46

ScriereTrimis: Tue Oct 14, 2008 9:58 am    Titlul subiectului: Cavnic, Maramures Răspunde cu citat (quote)

Cine vrea sa faca o excursie la un pret rezonabil si sa beneficieze de niste partii foarte cochete, eu va recomand sa veniti la Cavnic (oras situat la 35km de Baia Mare). Eu aici imi petrec de obicei vacanta si conditiile sunt excelente. Aveti mai multe partii din care puteti alege (atat pentru amatori, cat si pentru profesionisti), 4 partii cu nocturna care functioneaza non-stop, precum si multe alte facilitati. Partiile au o lungime cumulata de 7 km, din care un traseu pentru incepatori de 1,9 km, 2,3 km de partie cu dificultate medie, si 3,1 km de partie pentru avansati. De asemenea, sunt piscine in hotelurile din apropiere pentru cei care vor sa se relaxeze. Si in cazul in care nu va atrage ski-ul sau vreti sa incercati ceva nou, exista si o partie de tubbing facuta dupa ultimile standarde europene (colacele anul trecut se inchiriau cu 8 lei/30 min). Pentru persoanele care vor sa traiasca o experienta nemaipomenita, se pot inchiria ATV-uri cu care se merge pe un traseu special amenajat care duce pana intr-o poienita unde privelistea e extraordinara. Asa ca daca vreti sa aveti o vacanta de neuitat la un pret rezonabil, eu va recomand sa veniti in Cavnic.
Sus
Vezi profilul utilizatorului
coralia_
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Joi, 1 Ianuarie 1970 1:0

ScriereTrimis: Fri Oct 24, 2008 12:20 pm    Titlul subiectului: Re: Cavnic, Maramures Răspunde cu citat (quote)

Buna Mix87,

Ai cumva si o oferta pentru Cavnic de Revelion?

Multumesc anticipat!
Sus
cristid30
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Joi, 13 Noiembrie 2008 10:7

ScriereTrimis: Mon Dec 08, 2008 8:13 am    Titlul subiectului: Re: Cavnic, Maramures Răspunde cu citat (quote)

Buna Mix 87,
Am fost la Cavnic, e chiar frumos acolo, dar nu chiar asa cum ai descris. Nu sint inca 4 pirtii cu nocturna ci numai una (care daca ar fi si batuta seara inainte de a se deschide nocturna ar fi ok). Hotelul cu piscina e la vreo 15-20 km distanta ( adica la Danesti), cu preturi exagerate zic eu (pentru ceea ce ofera), dar cu toate astea e chiar frumos la Cavnic. Pirtiile Roata sint intradevar bine ingrijite. Pirtia Icona si ea e ok in timpul zilei, dar problema e ca nu e batuta seara inainte de nocturna. Am fost si in Italia la schi si am vazut cum se intretin pirtiile. Cele cu nocturna se inchid la ora 5, se pregateste pirtia, se redeschid la ora 7 si functioneaza pina pe la 10-11. Aici merg nonstop de dimineata si pina noaptea tirziu (pina este lume), deci va dati seama cum arata pirtia dupa 12-15 ore de schiat non-stop.
Sus
Mix87
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Miercuri, 10 Septembrie 2008 9:46

ScriereTrimis: Wed Dec 10, 2008 9:49 am    Titlul subiectului: Re: Cavnic, Maramures Răspunde cu citat (quote)

Nu e nevoie sa mergi pana in Danesti. Sunt destule pensiuni in Cavnic care ofera servicii bune de cazare si la preturi mult mai rezonabile, cum ar fi Pensiunile Elisabeta, Marie, Ana, Adina si multe altele. Sau daca vreti sa stati la hotel, e unul care s-a deschis in primavara acestui an la 10 km de partii. Si mai este un hotel care se va deschide la sfarsitul acestei luni chiar la baza partiei. Eu iarna asta inca nu am ajuns la ski asa ca nu stiu exact stadiul in care se afla constructia noului hotel. Oricum, avantajul principal al acestei statiuni e ca temperaturile sunt foarte scazute aici, asa ca zapada gasiti pe tot parcursul iernii.
Sus
Afişează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect   Pagina formatată pentru tipărire    Pagina de start a forumului Ski in Romania Data este GMT
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteţi crea un subiect nou în acest forum
Nu puteţi răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteţi modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteţi şterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteţi vota în chestionarele din acest forum
Nu puteţi ataşa fişiere în acest forum
Nu puteţi descărca fişiere în acest forum

Portal partener outdoormania.ro
Statiuni de vara in Austria
Ofertele outdoor ale zilei

Catalog |Contact | FAQ | Termeni si conditii | Recomandare | Clienti | Protectia Consumatorilor - A.N.P.C
Statistici | Publicitate | Cariera | Integrare in pagina web | Documente oficiale | design by: creyons