Info statiuni

ski3

Skimania Gothaer
Forum › Ski in Europa › Ski in Austria › SKI SOLDEN
SKI SOLDEN

Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4  Următoare
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect   Pagina formatată pentru tipărire    Pagina de start a forumului Ski in Austria
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Nicks
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Sambata, 21 Noiembrie 2009 1:52

ScriereTrimis: Thu Nov 26, 2009 4:40 am    Titlul subiectului: Re: SKI SOLDEN Răspunde cu citat (quote)

Multumesc tuturor de sfaturi si raspunsuri. Numai bine !
Sus
Vezi profilul utilizatorului
miculprint2002
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Miercuri, 25 Februarie 2009 17:42

ScriereTrimis: Fri Nov 27, 2009 9:06 am    Titlul subiectului: Re: SKI SOLDEN Răspunde cu citat (quote)

BUNA,
ACUM , IN SOLDEN , E ZAPADA BUNA PT SCHIAT ? SAU IN HOCHGURGL ?
UNDE ESTE FREITZEIT ARENA ? IN SOLDEN ?
MULTUMESC FRUMOS
AS VREA SA MERG , DIN 07.12. LA SCHI, SPER SA FIE ZAPADA, VA ROG SA-MI RASPUNDETI DACA STITI
Sus
miculprint2002
Newbie
Newbie

ScriereTrimis: Fri Nov 27, 2009 9:08 am    Titlul subiectului: Re: SKI SOLDEN Răspunde cu citat (quote)

FREITZEIT ARENA , E UN CENTRU SPA , CU APA TERMALA ? E MAI FRUMOS , CA LA AQUA DOME ?
Sus
miculprint2002
Newbie
Newbie

ScriereTrimis: Fri Nov 27, 2009 9:10 am    Titlul subiectului: Re: SKI SOLDEN Răspunde cu citat (quote)

LA AQUA DOME AM FOST SI MI-A PLACUT F MULT
Sus
teamplus
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Marti, 23 Septembrie 2008 13:58

ScriereTrimis: Fri Nov 27, 2009 9:30 am    Titlul subiectului: Re: SKI SOLDEN Răspunde cu citat (quote)

Freizeit Arena este situat in centru Soldenului (peste rau) si este mai mic decat Aqua Dome, nu are bazine afara, are un vartej, locuri cu bubbles si o cascada cu un fel de pestera. Are si sauna, baie turceasca de aburi. Accesul este inclus si la acestea. Exista si un tobogan pt copii.
In concluzie Aqua Dome este net superior dar si diferenta la tariful de intrare.
Din pacate la zapada vestile nu sunt prea bune. Nu prea a nins in Austria. Norocul Soldenului este ca are partiile de pe Rettenbach Gletscher si totusi se poate schia.
Eu plec la St Anton din 24 dec si sunt ingrijorat de zapada. Nu sunt nici temperaturi adecvate pt a face zapada artificiala. Sper sa ninga.
Sus
miculprint2002
Newbie
Newbie

ScriereTrimis: Fri Nov 27, 2009 4:35 pm    Titlul subiectului: Re: SKI SOLDEN Răspunde cu citat (quote)

la Freizeit Arena , e apa termala ?
cum e la st anton , unde mergeti ? unde e ?
multumesc frumos
Sus
audi
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Joi, 26 Februarie 2009 14:35

ScriereTrimis: Sun Nov 29, 2009 6:49 pm    Titlul subiectului: Re: SKI SOLDEN Răspunde cu citat (quote)

Poate cineva ne recomanda o cazare buna si .... cu pret acceptabil.
Se poate lua skipass care sa aiba inclusa piscina ca in Stubai ?
Multumesc!
Sus
Nicks
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Sambata, 21 Noiembrie 2009 1:52

ScriereTrimis: Mon Nov 30, 2009 12:59 am    Titlul subiectului: Re: SKI SOLDEN Răspunde cu citat (quote)

Am auzit si eu de la diferite persoane care au gasit skii pas pe la diferite pensiuni la preturi mai mici. Practic, cei de acolo fac abonament pe tot sezonul si il sub inchiriaza la un pret mai convenabil. Stie cineva de unde as putea sa iau si eu un skii pas mai ieftin ?
Sus
teamplus
Newbie
Newbie

ScriereTrimis: Mon Nov 30, 2009 7:38 am    Titlul subiectului: Re: SKI SOLDEN Răspunde cu citat (quote)

miculprint2002 wrote:
multumesc frumos

da, si la freizeit este apa termala.
Nu am fost inca, e prima oara. Eu am un principiu: incerc sa merg de fiecare data altundeva si sa vad locuri noi. La St Anton sunt vreo 260 km de partie, include si partea elvetiana. Este renumit pt apreski party-uri.
Pozitionarea sa este dincolo de Innsbruck aproape pana la granita cu Elvetia. Pe dreapta este St Anton iar pe stga este valea Silvretta, Ischgl.
Sus
teamplus
Newbie
Newbie

ScriereTrimis: Mon Nov 30, 2009 7:47 am    Titlul subiectului: Re: SKI SOLDEN Răspunde cu citat (quote)

teamplus wrote:
miculprint2002 wrote:
multumesc frumos

Despre Solden: da, si la freizeit este apa termala.

Despre St Anton :Nu am fost inca, e prima oara. Eu am un principiu: incerc sa merg de fiecare data altundeva si sa vad locuri noi. La St Anton sunt vreo 260 km de partie, include si partea elvetiana. Este renumit pt apreski party-uri.
Pozitionarea sa este dincolo de Innsbruck aproape pana la granita cu Elvetia. Pe dreapta este St Anton iar pe stga este valea Silvretta, Ischgl.

scuze pt incoerenta in scris! Trist
Sus
c_alecs
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Sambata, 3 Noiembrie 2007 5:7

ScriereTrimis: Mon Nov 30, 2009 10:14 am    Titlul subiectului: Re: SKI SOLDEN Răspunde cu citat (quote)

Parte elvetiana la St. Anton? Şocat Poate la Ischgl.
Sigur nu gresesti?
Sus
mirc2303
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Sambata, 13 Octombrie 2007 20:7

ScriereTrimis: Mon Nov 30, 2009 12:45 pm    Titlul subiectului: Re: SKI SOLDEN Răspunde cu citat (quote)

st anton se afla pe drumul dintre innsbruck si elvetia...poate de aici confuzia.
iar partea elvetiana a ischglului se cheama samnaun...si are cea mai imensa telecabina din ce am vazut pana acum...180 persoane supraetajata...cine a fost acolo stie:))
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite un mesaj
teamplus
Newbie
Newbie

ScriereTrimis: Wed Dec 02, 2009 10:11 am    Titlul subiectului: Re: SKI SOLDEN Răspunde cu citat (quote)

Da, asa este mirc2303, cabina de la Samnaun este super, pe doua nivele si chiar si forma este interesanta - trapezoidala.
In ceea ce priveste invecinarea St Antonului cu Elvetia: Tirolul are forma alungita spre vest si oarecum se "infige" in coasta Elvetiei. Acolo se ingusteaza atat de mult incat si in sud si in nord are Elvetia.
Daca treci de St Anton, St Cristoph ajungi in statiunile elvetiene Lech, Zurs, etc.
Deci nu gresesc Zâmbitor
Sus
c_alecs
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Sambata, 3 Noiembrie 2007 5:7

ScriereTrimis: Wed Dec 02, 2009 10:35 am    Titlul subiectului: Re: SKI SOLDEN Răspunde cu citat (quote)

Lech, Zurs sunt in regiunea Voralberg in Austria nicidecum in Elvetia. Esti in eroare Razz
Sus
teamplus
Newbie
Newbie

ScriereTrimis: Wed Dec 02, 2009 11:23 am    Titlul subiectului: Re: SKI SOLDEN Răspunde cu citat (quote)

c_alecs wrote:
Lech, Zurs sunt in regiunea Voralberg in Austria nicidecum in Elvetia. Esti in eroare Razz

da, asa este. Abia acum m-am dumirit dupa ce m-am uitat pe harta Ruşinat
Sus
Afişează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect   Pagina formatată pentru tipărire    Pagina de start a forumului Ski in Austria Data este GMT
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4  Următoare
Pagina 3 din 4

Mergi direct la:  
Nu puteţi crea un subiect nou în acest forum
Nu puteţi răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteţi modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteţi şterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteţi vota în chestionarele din acest forum
Nu puteţi ataşa fişiere în acest forum
Nu puteţi descărca fişiere în acest forum

Portal partener outdoormania.ro
Statiuni de vara in Austria
Ofertele outdoor ale zilei

Catalog |Contact | FAQ | Termeni si conditii | Recomandare | Clienti | Protectia Consumatorilor - A.N.P.C
Statistici | Publicitate | Cariera | Integrare in pagina web | Documente oficiale | design by: creyons