Info statiuni

Forum › Ski in Europa › Ski in Austria › SKI SOLDEN
SKI SOLDEN

Du-te la pagina 1, 2, 3, 4  Următoare
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect   Pagina formatată pentru tipărire    Pagina de start a forumului Ski in Austria
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
dany
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Sambata, 20 Septembrie 2008 8:39

ScriereTrimis: Mon Sep 22, 2008 9:18 am    Titlul subiectului: SKI SOLDEN Răspunde cu citat (quote)

A FOST CINEVA LA SOLDEN? CUM SUNT PARTIILE ? CUM SUNT CAZARILE?
Sus
Vezi profilul utilizatorului
teamplus
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Marti, 23 Septembrie 2008 14:58

ScriereTrimis: Tue Sep 23, 2008 3:08 pm    Titlul subiectului: Re: SKI SOLDEN Răspunde cu citat (quote)

Da am fost la Solden si mi-a placut. Sunt partii bune, preparate. Locatii de luat masa si apreskiuri super. Partiile urca pana la 3000 m.
Vara asta am fost acolo pt mountainbike. Am ramas uimit de lucrarile pe care le efectuau pe partii si imprejurimi. Pe o buc zdravana de partie era o folie termoprotectoare care sa conserve zapada peste vara.
Oricum pt mine e un loc unde ma voi intoarce de cate ori voi avea ocazia cu placere.
Nu rata Aquadome si Freizeit Arena, locuri de baie si relaxare dupa o zi de schi.
Cu acelasi pass poti schia si in Hochgurgl si Obergurgl, la cativa km de Solden.
Cazarea o gasesti la preturi normale din Austria. Cca. 60 euro/ noapte/ apartament fara md sau camera cu md.
Sus
dany
Newbie
Newbie

ScriereTrimis: Wed Sep 24, 2008 9:25 am    Titlul subiectului: Re: SKI SOLDEN Răspunde cu citat (quote)

k merci

la kaprun ai fost? tot ghetar este. daca ai fost poti sa compari?
Sus
teamplus
Newbie
Newbie

ScriereTrimis: Wed Sep 24, 2008 9:57 am    Titlul subiectului: Re: SKI SOLDEN Răspunde cu citat (quote)

Kaprunul e frumos, dar relativ putini km de partie. Depinde de exigente. Mie personal imi place sa parcurg cat mai multi km si nu sa polizez pe aceleasi partii zi de zi.
Iti mai pot recomanda Valea Ziller cu Zillertal Arena, Mayerhofen, Hintertux. E frecventata de conationalii nostri.
Sus
dany
Newbie
Newbie

ScriereTrimis: Wed Sep 24, 2008 10:03 am    Titlul subiectului: Re: SKI SOLDEN Răspunde cu citat (quote)

MERCIC DE INFORMATII
Sus
mirc2303
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Sambata, 13 Octombrie 2007 21:7

ScriereTrimis: Mon Sep 29, 2008 12:16 pm    Titlul subiectului: Re: SKI SOLDEN Răspunde cu citat (quote)

dupa ischgl este cea mai tare statiune ca si zona de ski, iar ca si distractii e beton.
nu sta pe ganduri
du-te
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite un mesaj
flory06
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Vineri, 7 Decembrie 2007 22:21

ScriereTrimis: Wed Oct 22, 2008 10:24 am    Titlul subiectului: Re: SKI SOLDEN Răspunde cu citat (quote)

Pt ghetarul Kitzsteinhorn: Kaprun - super ok, dar se poate sta si in Zell am See, este skibus gratuit. Am stat la Haus Ripper in Kaprun - nota 10 cu felicitari!
In centrul Kaprunului e un fel de calculator touch-screen in aer liber, care iti da variante de cazare: un fel de lista cu pensiunile disponibile, dotari, preturi, nr telefon, disponibilitate (daca au locuri); in caz de nevoie, poti folosi acest 'bancomat' de informatii la orice ora, totul e sa ai un telefon cu roaming la tine si sa formezi nr de telefon al pensiunii, intrebi daca au cazare si daca iti convine te duci la ei.
Cel mai mare avantaj al Kaprunului fata de alte statiuni: e ghetarul cel mai aproape de granita Romaniei.
Sus
flory06
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Vineri, 7 Decembrie 2007 22:21

ScriereTrimis: Wed Oct 22, 2008 10:29 am    Titlul subiectului: Re: SKI SOLDEN Răspunde cu citat (quote)

Pt ghetarul Kitzsteinhorn: Kaprun - super ok, dar se poate sta si in Zell am See, este skibus gratuit. Am stat la Haus Ripper in Kaprun - nota 10 cu felicitari!
In centrul Kaprunului e un fel de calculator touch-screen in aer liber, care iti da variante de cazare: un fel de lista cu pensiunile disponibile, dotari, preturi, nr telefon, disponibilitate (daca au locuri); in caz de nevoie, poti folosi acest 'bancomat' de informatii la orice ora, totul e sa ai un telefon cu roaming la tine si sa formezi nr de telefon al pensiunii, intrebi daca au cazare si daca iti convine te duci la ei.
Cel mai mare avantaj al Kaprunului fata de alte statiuni: e ghetarul cel mai aproape de granita Romaniei.
Sus
pdanyp
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Marti, 19 August 2008 11:23

ScriereTrimis: Tue Oct 28, 2008 12:31 pm    Titlul subiectului: Re: SKI SOLDEN Răspunde cu citat (quote)

Ok...deci dintre toate unde ar fi locatia cea mai buna?
Sus
pdanyp
Newbie
Newbie

ScriereTrimis: Tue Oct 28, 2008 12:33 pm    Titlul subiectului: Re: SKI SOLDEN Răspunde cu citat (quote)

Sus
pdanyp
Newbie
Newbie

ScriereTrimis: Tue Oct 28, 2008 12:33 pm    Titlul subiectului: Re: SKI SOLDEN Răspunde cu citat (quote)

Sus
nanelutz
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Marti, 21 Octombrie 2008 7:27

ScriereTrimis: Tue Feb 10, 2009 9:04 pm    Titlul subiectului: Re: SKI SOLDEN Răspunde cu citat (quote)

Solden de departe!
Sus
andra
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Joi, 1 Ianuarie 1970 2:0

ScriereTrimis: Tue Feb 24, 2009 1:32 pm    Titlul subiectului: Re: SKI SOLDEN Răspunde cu citat (quote)

Soelden???? cand am fost acolo la inceputul lunii decembrie am schiat pe zapada proaspata si pe niste hopuri pana la genunchi Şocat
sa nu mai vorbim despre Hochgurgl, partiile de pe acolo in acea saptamana nici nu au vazut ratracuri.
Sincer partiile de pe ghetar din Solden OK, dar restul naspa!
Iar Aquadome-ul din Langenfeld: n-ar strica sa mai baga niste apa calda in piscine. Saunele insa erau superbe, daca esti obisnut sa intri fara costum de baie Foarte fericit
Sus
teamplus
Newbie
Newbie

ScriereTrimis: Tue Feb 24, 2009 3:29 pm    Titlul subiectului: Re: SKI SOLDEN Răspunde cu citat (quote)

Andra, ori esti ghinionista ori s-au deteriorat lucrurile in Soelden (mai putin credibil). In ceea ce priveste partiile se mai poate intampla ceva: daca se bat seara si dupa aceea incepe sa ninga, este posibil ca dimineata sa prinzi pulver pe partie care daca nu este prelucrata atunci se transforma in hopuri.
In Soelden chiar se intretin partiile... ca de altfel in toate statiunile, inclusiv cele mai putin cunoscute cu 15-20 km de partie.
Sus
seriful
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Miercuri, 30 Septembrie 2009 8:28

ScriereTrimis: Wed Sep 30, 2009 8:47 am    Titlul subiectului: Re: SKI SOLDEN Răspunde cu citat (quote)

in ce perioada incepe sezonul de schi ,adica in ce per. pot sa merg fara sa am surprize ca nu va fi zapada cat mai curand
Sus
Afişează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect   Pagina formatată pentru tipărire    Pagina de start a forumului Ski in Austria Data este GMT
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4  Următoare
Pagina 1 din 4

Mergi direct la:  
Nu puteţi crea un subiect nou în acest forum
Nu puteţi răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteţi modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteţi şterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteţi vota în chestionarele din acest forum
Nu puteţi ataşa fişiere în acest forum
Nu puteţi descărca fişiere în acest forum

ski amade 2017

Portal partener outdoormania.ro
Statiuni de vara in Austria
Ofertele outdoor ale zilei

Catalog |Contact | FAQ | Termeni si conditii | Confidentialitate | Recomandare | Clienti | Protectia Consumatorilor - A.N.P.C
Statistici | Publicitate | Cariera | Integrare in pagina web | Documente oficiale | design by: creyons