Info statiuni

ski1

Skimania Gothaer
Forum › Ski in Europa › Ski in Italia › Ski in Folgaria-Lavarone
Ski in Folgaria-Lavarone

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect   Pagina formatată pentru tipărire    Pagina de start a forumului Ski in Italia
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
roxalynda
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Miercuri, 11 Noiembrie 2009 7:45

ScriereTrimis: Wed Nov 11, 2009 11:02 am    Titlul subiectului: Ski in Folgaria-Lavarone Răspunde cu citat (quote)

Buna! As vrea sa stiu si eu mai multe detalii de la cunoscatorii acestei statiuni... referitor la partie, la statiune...orice... Multumesc!
Sus
Vezi profilul utilizatorului
Iuliu
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Joi, 1 Ianuarie 1970 1:0

ScriereTrimis: Thu Nov 12, 2009 9:04 am    Titlul subiectului: Re: Ski in Folgaria-Lavarone Răspunde cu citat (quote)

salut roxalynda,

eu am fost si a fost ok!
dezavantaj: este format din 3 parti separate, care nu comunica intre ele, deci poti sa circuli intre, numai cu masina sau skibus gratuit
cea mai mare zona este folgaria, aici sunt vreo 40-50 km partii

avantaj: aproape de autostrada, dar totusi linistit ca urci in varful munteluipe o serpentina spectaculoasa, face parte din Skirama Dolomiti, adica poti cumpara skipass combinat cu care accesezi si partiile din madonna di campiglio, andalo / molveno / fai della paganella, tonale, etc;
mai sunt cateva statiuni in zona pe care am vizitat, dar n-am schiat acolo, ca pejo si monte bondone, dar nu cred ca a fost mare pierdere, ca nu-s mari...

de altfel, partii excelent intretinute (ca peste tot in italia!), nu se sta la coada si e foarte aproape trento, cu un centru vechi / istoric tipic italian (super!), insa nu prea merita de coborat seara, ca serpentina este destul de dificila daca e multa zapada

cand am fost, acum vreo 2 ani am stat la h. sau resort golf, sau ceva de genu (golf e sigur, restul nu mai stiu...) si a fost foarte ok!!!

I.
Sus
roxalynda
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Miercuri, 11 Noiembrie 2009 7:45

ScriereTrimis: Thu Nov 12, 2009 11:31 am    Titlul subiectului: Re: Ski in Folgaria-Lavarone Răspunde cu citat (quote)

Multumesc pentru raspunsul tau! As vrea sa plec dar sa vedem daca ii convingem si pe prietenii nostri... Tu cu ce mijloc de transport te ai dus? Si ca buget de cheltuit cam cat ai alocat? te intreb pt ca nu am fost plecata niciodata la ski in afara...
Sus
andra
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Joi, 1 Ianuarie 1970 1:0

ScriereTrimis: Tue Nov 17, 2009 1:32 pm    Titlul subiectului: Re: Ski in Folgaria-Lavarone Răspunde cu citat (quote)

buna,
eu am fost in urma cu 2 ani, 2adulti si 1 copil.
Am mers cu masina, am stat la un hotel de 4* si amiesit pe la 1500 Euro/familie.
Era o statiune foarte faina, ideala din punct de vedere a familiei, multe telescaune, fara tragalet,c opilul s-a simtit minunat!
Sus
sebastiancristescu
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Sambata, 23 August 2008 22:6

ScriereTrimis: Thu Nov 19, 2009 4:31 am    Titlul subiectului: Re: Ski in Folgaria-Lavarone Răspunde cu citat (quote)

Noi skiem in Folgaria de cativa ani shi este super...mult mai lejer decat in Austria, instalatii suficiente, partii bine intretinute... Accesul se face cu mashina personala sau avion la Verona. Ca hoteluri recomand Hotel Golf (chiar langa prima instalatie...4 stele) si Albergo Villagio Nevada (la 2-300m de prima instalatie...3 stele). Astea sunt singurele hoteluri cu piscina proprie. Restul ofera acces la piscina localitatii. Este si un patinuar acoperit in localitate.
Sus
Afişează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect   Pagina formatată pentru tipărire    Pagina de start a forumului Ski in Italia Data este GMT
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteţi crea un subiect nou în acest forum
Nu puteţi răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteţi modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteţi şterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteţi vota în chestionarele din acest forum
Nu puteţi ataşa fişiere în acest forum
Nu puteţi descărca fişiere în acest forum

Portal partener outdoormania.ro
Statiuni de vara in Austria
Ofertele outdoor ale zilei

Catalog |Contact | FAQ | Termeni si conditii | Recomandare | Clienti | Protectia Consumatorilor - A.N.P.C
Statistici | Publicitate | Cariera | Integrare in pagina web | Documente oficiale | design by: creyons