Info statiuni

ski4

Skimania Gothaer
Forum › Ski in Europa › Ski in Austria › Comunicat de presa - Solden / Austria
Comunicat de presa - Solden / Austria

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect   Pagina formatată pentru tipărire    Pagina de start a forumului Ski in Austria
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Iuliu
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Joi, 1 Ianuarie 1970 1:0

ScriereTrimis: Wed Oct 14, 2009 7:28 am    Titlul subiectului: Comunicat de presa - Solden / Austria Răspunde cu citat (quote)

Zilele anterioare a nins cantitativ in Solden, iar saptamana viitoare va avea loc prima cursa din Cupa Mondiala din sezonul 2009/2010. Datorita conditiilor meteo prielnice, iubitorii sporturilor de iarna sunt asteptati cu o zapada de calitate. Pe ghetarii din Rettenbach si Tiefenbach functioneaza deja unele instalatii. Foarte fericit Foarte fericit Foarte fericit Foarte fericit Foarte fericit Foarte fericit Foarte fericit Foarte fericit Foarte fericit Foarte fericit Foarte fericit
Sus
Vezi profilul utilizatorului
teamplus
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Marti, 23 Septembrie 2008 13:58

ScriereTrimis: Thu Oct 15, 2009 4:17 am    Titlul subiectului: Re: Comunicat de presa - Solden / Austria Răspunde cu citat (quote)

da, fericiti sunt cei ce pot fi prezenti Trist
Sus
miculprint2002
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Miercuri, 25 Februarie 2009 17:42

ScriereTrimis: Thu Oct 15, 2009 9:51 am    Titlul subiectului: Re: Comunicat de presa - Solden / Austria Răspunde cu citat (quote)

imi place mult zona de ski solden/ austria, partiile sunt grozave, peisaje grozave si dupa ski sunt ape termale
Sus
teamplus
Newbie
Newbie

ScriereTrimis: Thu Oct 15, 2009 10:00 am    Titlul subiectului: Re: Comunicat de presa - Solden / Austria Răspunde cu citat (quote)

Mi-a placut si mie ... chiar atat de mult incat am fost si vara la mountainbike si am vazut aceleasi peisaje dar in verde, mai putin partea superioara cu ghetari.
Sus
miculprint2002
Newbie
Newbie

ScriereTrimis: Thu Oct 15, 2009 10:36 am    Titlul subiectului: Re: Comunicat de presa - Solden / Austria Răspunde cu citat (quote)

merg acolo de 3 ani, la ski iarna, si vara la baie la aqua dome, un centru spa grozav cu ape termale, saune, masaje, etc., la plimbari pe munte.
- am stat si la hotel aqua dome, de 4 *, e f scump , dar am gasit si apartamente in zona la preturi acceptabile
Sus
teamplus
Newbie
Newbie

ScriereTrimis: Thu Oct 15, 2009 11:03 am    Titlul subiectului: Re: Comunicat de presa - Solden / Austria Răspunde cu citat (quote)

eu am stat chiar in Soelden cu 40 vara si 60 iarna/ noapte pt apartament.
Aquadomul este suuper, mai ales bazinele de afara iarna cand esti cufundat in apa calda pana la nas si te uiti catre partii si vezi luminile ratracelor batand partiile.
Pe un alt thread zicea cineva ca a prins partii nebatute la Soelden. Mie unul mi-e greu sa cred.
Sus
miculprint2002
Newbie
Newbie

ScriereTrimis: Thu Oct 15, 2009 4:15 pm    Titlul subiectului: Re: Comunicat de presa - Solden / Austria Răspunde cu citat (quote)

Dincolo de Solden, in localitatea Hochgurgl , sunt niste partii extraordinare. Acolo cred ca e cea mai buna zona de ski din Austria. Am o intrebare , in Solden apartamentele unde ati stat au fost ok ? Sunt mai noi ?Daca sunteti amabil sa-mi dati o adresa , un site , unde sa le pot vizualiza si eu. Multumesc.
Sus
teamplus
Newbie
Newbie

ScriereTrimis: Fri Oct 16, 2009 6:43 am    Titlul subiectului: Re: Comunicat de presa - Solden / Austria Răspunde cu citat (quote)

Si Hochgurgl si Obergurgl sunt OK si passul de Soelden este valabil si acolo. Domeniul schiabil este mai mic dar merita sa te duci din Solden o zi sa schiezi acolo.
Pentru cazare iti recomand siteul soelden.com sau daca nu te duci in perioadele aglomerate gasesti la fata locului. Centrul de informare este chiar la intrare pe dreapta si acolo poti vedea disponibilitatile la momentul respectiv dupa care dai telefon sau te duci direct la usa pensiunii sa intrebi.
Eu odata am stat chiar langa centrul de informare: Haus Albin.
Daca nu te deranjeaza drumul de cativa km poti sa gasesti si in satul urmator in drum spre Hochgurgl. Apartamentele sunt mare parte din ele traditional tiroleze unele mai noi altele din anii 90. Le poti vedea pe site.
Sus
miculprint2002
Newbie
Newbie

ScriereTrimis: Fri Oct 16, 2009 7:22 am    Titlul subiectului: Re: Comunicat de presa - Solden / Austria Răspunde cu citat (quote)

multumesc frumos
Sus
c_alecs
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Sambata, 3 Noiembrie 2007 5:7

ScriereTrimis: Fri Oct 16, 2009 8:33 am    Titlul subiectului: Re: Comunicat de presa - Solden / Austria Răspunde cu citat (quote)

Nu ma uit eu unde trebuie sau skipass-ul nu e comun pt cele 2 zone.

Scrie asa: "The common ski pass can be purchased for 5 - 14 days, you can ski on 1 day in the second ski area."

Link.

Imi dati si mie link-ul unde pot sa vad cat costa skipass-ul comun?

Merci!
Sus
miculprint2002
Newbie
Newbie

ScriereTrimis: Fri Oct 16, 2009 9:10 am    Titlul subiectului: Re: Comunicat de presa - Solden / Austria Răspunde cu citat (quote)

nu stiu
Sus
teamplus
Newbie
Newbie

ScriereTrimis: Mon Oct 19, 2009 1:03 pm    Titlul subiectului: Re: Comunicat de presa - Solden / Austria Răspunde cu citat (quote)

c_alecs wrote:

Scrie asa: "The common ski pass can be purchased for 5 - 14 days, you can ski on 1 day in the second ski area."

Link.

Merci!

salut,
passul este valabil in ambele zone. La inceput nu am stiut nici eu, dupa aceea am aflat. se poate intreba la cumparare.
Preturile aici www.soelden.com/main/E...index.html
Sus
teamplus
Newbie
Newbie

ScriereTrimis: Mon Oct 19, 2009 1:07 pm    Titlul subiectului: Re: Comunicat de presa - Solden / Austria Răspunde cu citat (quote)

teamplus wrote:
c_alecs wrote:

Link.

Merci!

salut,
passul este valabil in ambele zone. La inceput nu am stiut nici eu, dupa aceea am aflat. se poate intreba la cumparare.
Preturile aici www.soelden.com/main/E...index.html

scuze, se pare ca ai dreptate. Acum daca iei pass din Solden poti schia o singura zi in Hoch si Obergurgl si invers.
Sus
Afişează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect   Pagina formatată pentru tipărire    Pagina de start a forumului Ski in Austria Data este GMT
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteţi crea un subiect nou în acest forum
Nu puteţi răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteţi modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteţi şterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteţi vota în chestionarele din acest forum
Nu puteţi ataşa fişiere în acest forum
Nu puteţi descărca fişiere în acest forum

Portal partener outdoormania.ro
Statiuni de vara in Austria
Ofertele outdoor ale zilei

Catalog |Contact | FAQ | Termeni si conditii | Recomandare | Clienti | Protectia Consumatorilor - A.N.P.C
Statistici | Publicitate | Cariera | Integrare in pagina web | Documente oficiale | design by: creyons