SKI SOLDEN
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4  Următoare  :| |:
-> Ski in Austria

#16: Re: SKI SOLDEN Autor: teamplus ScriereTrimis: Wed Sep 30, 2009 8:15 am
    ----
Serifule, sezonul (daca nu ma insel eu) incepe la sfarsitul lunii nov, cu deschidere oficiala si party. In 24-25 oct se tine I etapa de cupa Mondiala a sezonului. Sus pe ghetar si acum e deschis. De obicei in dec sezonul este in toi.

#17: Re: SKI SOLDEN Autor: seriful ScriereTrimis: Wed Sep 30, 2009 8:28 am
    ----
merci mult pentru inform.,o zi buna

#18: Re: SKI SOLDEN Autor: mirc2303 ScriereTrimis: Wed Sep 30, 2009 11:40 am
    ----
eu am fost la sfarsitul lui ianuarie la solden....si a fost senzational

#19: Re: SKI SOLDEN Autor: Emi(Hornet600) ScriereTrimis: Thu Oct 01, 2009 8:20 am
    ----
Solden s-a deschis!!! Dar mai bine mai astepti pana in noiembrie cand o sa fie 100% toate partiile practicabile

#20: Re: SKI SOLDEN Autor: teamplus ScriereTrimis: Thu Oct 01, 2009 11:50 am
    ----
deocamdata sunt deschise numai partiile din zona superioara: Rettenbach Gletscher, pe care vara le acopera cu pasla.

#21: Re: SKI SOLDEN Autor: adiando ScriereTrimis: Fri Oct 02, 2009 8:23 pm
    ----
dintre statiunile despre care s-a vorbit mai sus solden e de departe cea mai buna la capitolul partii.

#22: Re: SKI SOLDEN Autor: mirc2303 ScriereTrimis: Sat Oct 03, 2009 9:49 am
    ----
cred ca nu ati fost la ischgl....

#23: Re: SKI SOLDEN Autor: adiando ScriereTrimis: Sat Oct 03, 2009 11:54 am
    ----
ba da, si inca in acelasi an in care am fost la solden. am aminitiri faine de acolo, ca mi-am luat casca din samnaun. e, acuma e chestie de gust...

#24: Re: SKI SOLDEN Autor: mirc2303 ScriereTrimis: Sun Oct 04, 2009 5:43 am
    ----
ai f mare dreptate. e doar chestie de gust. oricum sunt super amandoua.
dar de kitzbuhel stiti ceva? deja mi-am aranjat pentru februarie si sper sa nu fiu dezamagit ca la chamonix...........

#25: Re: SKI SOLDEN Autor: adiando ScriereTrimis: Sun Oct 04, 2009 6:43 am
    ----
zona de fitze, un fel de monte carlo varianta de iarna, dar mi-a placut ca era ff bine organizat.

#26: Re: SKI SOLDEN Autor: mirc2303 ScriereTrimis: Sun Oct 04, 2009 1:55 pm
    ----
sper sa nu fiu dezamagit......

#27: Re: SKI SOLDEN Autor: Nicks ScriereTrimis: Tue Nov 24, 2009 12:12 am
    ----
In cele din urma o sa plec si eu la mijlocul luni ianuarie in Solden. Ultima data am fost in Zillertal si chiar a fost superb. Daca gasesc parti la acelasi nivel si o viata de noapte mai agitata , atunci totul este perfect. ;). Am vazut ca in Solden sunt doua locati de bai termale , deci e mai mult decat perfect. Ceva cluburi discoteci sunt prin zona ?

#28: Re: SKI SOLDEN Autor: teamplus ScriereTrimis: Tue Nov 24, 2009 9:03 am
    ----
salut Nicks, in Ziller e normal ca viata de noapte sa fie mai linistita ca doar sunt statiuni mai pt familisti (ma refer la ZArena, Fugen) trebuia sa mergi in Mayerhofen sunt niste apreski partyuri suuuper.
Daca vrei viata de noapte iti recomand Ischgl si St Anton.
La Solden sunt cateva apreskiuri si discoteci, inclusiv gogo girls, dar nu ai prea multe variante ca satul este mic. La capatul satului daca scoti masina din viteza traversezi tot satul din inertie si vorbim de viteza mica Zâmbitor

#29: Re: SKI SOLDEN Autor: adiando ScriereTrimis: Tue Nov 24, 2009 9:26 am
    ----
Eu nu am cautat discoteci, ca eram prea praf seara pt. asa ceva, dar iti recomand un restaurant fain, traditional: s'pfandl (www.spfandl.com).
Pentru baie iti recomand Freizeit Arena, e in Solden si e ok (www.freizeit-soelden.com), Aqua Dome e in afara, spre Langenfeld, e mai pretentios (www.aqua-dome.at).
Ce regret e ca nu am dat o tura pana in Vent, un catun din apropiere, cica e de vis...

#30: Re: SKI SOLDEN Autor: mirc2303 ScriereTrimis: Tue Nov 24, 2009 1:23 pm
    ----
nici sa nu te gandesti sa nu te duci la aqua dome...e senzational si merita toti banii...chit ca e la vreo 10 km de solden.
iar ca discoteci incearca fire and ice...

-> Ski in Austria

Data este GMT

Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4  Următoare  :| |:
Pagina 2 din 4