Jasna
Du-te la pagina Anterioară  1, 2  :| |:
-> Ski in Slovacia

#16: Re: Jasna Autor: felix_has ScriereTrimis: Fri Nov 04, 2011 2:16 pm
    ----
ciao am si eu o intrebare.in perioada 20-25 decembrie se poate schia in Jasna??adik este zapada?? si dak stie cineva skipasul cat costa m-ar ajuta foarte mult.

#17: Re: schi Jasna Autor: marinam ScriereTrimis: Sun Jan 15, 2012 8:17 am
    ----
Buna ziua tuturor,
tocmai ne-am intors din Slovacia, ne-am cazat la hotelul Jan Sverma si am schiat la Chopok nord unde sunt aprox 10 km de partie albastra restul de 15 km rosie si neagra. Vreau sa va spun ca pretul la skipass este mare fata de ceea ce ofera si anume in 2 zile din 5 nu au functionat decat 3-4 skilifturi din vreo 7 cate au, partiile nu au fost nivelate cu ratracul si nu exista aproape deloc marcaje pe partii. Adica, sunt intersectii partii rosii cu albastre sau negre si cu cea mai mare probabilitate poti nimeri pe una rosie sau neagra cu toate ca vrei pe albastra. De asemenea zonele cu prapastii nu sunt protejate cu gard, nu exista peste tot vegetatie, brazi. Fata de Austria doar distanta este un avantaj si pretul cazarii+mancarii, in rest nu se compara.
Noi am prins ninsoare slaba aproape continua, drumul in statiune curatat superficial, am mers cu lanturi la masina zilnic pana la parcarea de la partii, asta si pentru ca de la hotelul unde am stat nu exista skibus.

#18: Ski Slovacia Autor: claudiaember ScriereTrimis: Mon Oct 30, 2017 5:32 am
    ----
Buna,
Am dori sa mergem de revelion la ski in Slovacia, sa ne cazam undeva la baza partiilor (avand in vedere ca avem doi copii), am prefera demipensiune si daca se poate sa aiba macar o piscina si o sauna. Partiile sa fie mai de incepatori si medii. Vom merge de Revelion 4-5 zile, am incerca sa ne incadram in 1000 Eur.
Nu ar fi exclus nici cazarea in regim de apartament. Va rugam daca puteti sa ne ecomandati ceva? Multumim

-> Ski in Slovacia

Data este GMT

Du-te la pagina Anterioară  1, 2  :| |:
Pagina 2 din 2