Info statiuni

ski4

Skimania Gothaer
Forum › Ski in Europa › Ski in Italia › Tonale, Ponte di Legno
Tonale, Ponte di Legno

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect   Pagina formatată pentru tipărire    Pagina de start a forumului Ski in Italia
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
dacian1381
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Duminica, 10 Ianuarie 2010 12:51

ScriereTrimis: Sun Jan 10, 2010 1:56 pm    Titlul subiectului: Tonale, Ponte di Legno Răspunde cu citat (quote)

Buna ziua,

Va salut pe toti avand in vedere ca este primul meu post pe acest forum.
Eu si prietena mea suntem la inceput in ceea ce priveste skiul dar ne descurcam destul de bine.
Intrebarea mea este daca a fost cineva in aceasta zona,sa ne impartaseasca si noua din experienta sa,am vrea sa mergem din 23 ianuarie,eventual care statiuni sunt mai ok si daca stiti si cazare ok ne-am scos.

Va multumesc,
Sus
Vezi profilul utilizatorului
snow_board
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Luni, 29 Septembrie 2008 17:58

ScriereTrimis: Wed Jan 13, 2010 3:40 pm    Titlul subiectului: Re: Tonale, Ponte di Legno Răspunde cu citat (quote)

eu doar ce m-am intors din tonale si ponte di legno si .....e fantastic partii de care vrei,late cat vrei , zapada cata vrei, totul e super si face toti banii.
cazare gasesti si pe skimania (eu cu ei am fost in ponte di legno), si mai gasesti si aici(platesti direct la ei,fara probleme) www.agenziazambotti.co...ip=Inverno (prin ei am fost in tonale) si oricum tonale si ponte sunt legate si prin telecabina. aaaaaaa mai gasesti cazare si aici + web cam www.adamelloski.com/ad...1&Anno=201 ....si alte informatii cu cea mai mare placere Trage cu ochiul
Sus
Iuliu
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Joi, 1 Ianuarie 1970 1:0

ScriereTrimis: Sun Jan 24, 2010 1:16 pm    Titlul subiectului: Re: Tonale, Ponte di Legno Răspunde cu citat (quote)

salut dacian,

daca sunteti incepatori nu prea va recomand tonale... eu de cate ori am fost, m-am simtit foarte bine, dar am 30 si ceva de ani petrecute pe zapada...
deci merita de luat in considerare:
1. statiunea ofera in mare parte partii pentru avansati, experti (sa te uiti pe harta cate partii albastre gasesti...)
2. statiunea (baza partiilor) este situata pe un platou expus, in marea majoritate a cazurilor cu un vant puternic, nicidecum o ambianta placuta amatorilor
3. zona cea mai palpitanta este ghetarul si partia care coboara de pe ghetar (Paradiso - daca-mi aduc bine aminte), ceva rosu spre negru, deci iarasi pica...

vei gasi zone mai prietenoase in ponte di legno, care este un orasel foarte dragut, placut; daca te duci cu prietena, ceea ce imi amintesc din tinerete ca atrage dupa sine si eventuale plimbari dupamasa / seara sau alte activitati romantice; numai in zona asta sa cauti cazare, nicidecum sus pe passo tonale, care seamana mai mult cu un cartier de blocuri...

daca esti in sfarsit o persoana mai deschisa si desteapta, adica vrei sa schiezi in italia (am numeroase comentarii aici, pe aceasta tema...) si sunteti la inceputuri, du-te in madonna di campiglio (extrem de multe partii albastre), sau in kronplatz / plan de corones

de altfel sunt de acord cu snow_board, zona e bestiala, dar conform necesitatilor indicate de tine, nu este pentru voi...

I.
Sus
Afişează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect   Pagina formatată pentru tipărire    Pagina de start a forumului Ski in Italia Data este GMT
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteţi crea un subiect nou în acest forum
Nu puteţi răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteţi modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteţi şterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteţi vota în chestionarele din acest forum
Nu puteţi ataşa fişiere în acest forum
Nu puteţi descărca fişiere în acest forum

Portal partener outdoormania.ro
Statiuni de vara in Austria
Ofertele outdoor ale zilei

Catalog |Contact | FAQ | Termeni si conditii | Recomandare | Clienti | Protectia Consumatorilor - A.N.P.C
Statistici | Publicitate | Cariera | Integrare in pagina web | Documente oficiale | design by: creyons