Info statiuni

ski6

Skimania Gothaer
Forum › Ski in Europa › Ski in Austria › SKI SOLDEN
SKI SOLDEN

Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect   Pagina formatată pentru tipărire    Pagina de start a forumului Ski in Austria
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Emi(Hornet600)
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Miercuri, 15 Aprilie 2009 13:31

ScriereTrimis: Wed Dec 02, 2009 11:15 am    Titlul subiectului: Re: SKI SOLDEN Răspunde cu citat (quote)

miculprint2002 wrote:
BUNA,
ACUM , IN SOLDEN , E ZAPADA BUNA PT SCHIAT ? SAU IN HOCHGURGL ?
UNDE ESTE FREITZEIT ARENA ? IN SOLDEN ?
MULTUMESC FRUMOS
AS VREA SA MERG , DIN 07.12. LA SCHI, SPER SA FIE ZAPADA, VA ROG SA-MI RASPUNDETI DACA STITI

www.solden.com
De sapt asta au inceput ninsorile si in vale. Astazi aratau deja 12 cm ... Pana pe 7 o sa fie tot domeniul schiabil... deci o sa ai parte si de partii lungi.
Distractie placuta
Sus
Vezi profilul utilizatorului
teamplus
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Marti, 23 Septembrie 2008 13:58

ScriereTrimis: Wed Dec 02, 2009 1:21 pm    Titlul subiectului: Re: SKI SOLDEN Răspunde cu citat (quote)

sa dea Domnu' sa ninga peste tot, chiar si la noi, ca m-am saturat sa vad cenusiul de peste tot.
Sus
coralia_
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Joi, 1 Ianuarie 1970 1:0

ScriereTrimis: Tue Dec 08, 2009 12:17 pm    Titlul subiectului: Re: SKI SOLDEN Răspunde cu citat (quote)

Buna,

Am o camera libera.
Costa 450 euro pe camera cu mic dejun inclus pentru 6 zile/5 nopti.
Locatia este la jumatatea drumului intre Linz si Salzburg.
Perioada:28 dec-2 ian.

www.booking.com/hotel/...aid=301584

Eram 2 familii si din cauza unor probleme mergem doar noi, o familie. Am deja rezervarea facuta. Si daca nu gasesc pe cineva pierd banutii.

Daca este cineva interesat sa-mi dea un mesaj sau sa ma sune la 0740061380.

Multumesc frumos!
Sus
coralia_
Newbie
Newbie

ScriereTrimis: Mon Dec 14, 2009 10:31 am    Titlul subiectului: Re: SKI SOLDEN Răspunde cu citat (quote)

coralia_ wrote:
Buna,

Am o camera libera.
Costa 450 euro pe camera cu mic dejun inclus pentru 6 zile/5 nopti.
Locatia este la jumatatea drumului intre Linz si Salzburg.
Perioada:28 dec-2 ian.

www.booking.com/hotel/...aid=301584

Eram 2 familii si din cauza unor probleme mergem doar noi, o familie. Am deja rezervarea facuta. Si daca nu gasesc pe cineva pierd banutii.

Daca este cineva interesat sa-mi dea un mesaj sau sa ma sune la 0740061380.

Multumesc frumos!

Salut din nou,

Camera s-a dat!
Sarbatori fericite! si cat mai multa zapada Zâmbitor
Sus
coralia_
Newbie
Newbie

ScriereTrimis: Thu Dec 17, 2009 7:08 am    Titlul subiectului: Re: SKI SOLDEN Răspunde cu citat (quote)

Vand rezervare pentru 2 camere la hotel Hirschenwirt, Austria.

www.booking.com/hotel/...th=2009-12

384 euro/camera/2 persoane + Mic Dejun.

Perioada 20 - 26 decembrie 2009.
Pentru informatii suplimentare sunati la 0720/758.766 sau 0740/061.380

Nu pot atasa rezervarea de pe booking, dar pentru cine este interesat o pot trimite pe mail.

Va multumesc!
Sus
children
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Joi, 10 Ianuarie 2008 4:38

ScriereTrimis: Mon Feb 08, 2010 10:41 am    Titlul subiectului: Re: SKI SOLDEN Răspunde cu citat (quote)

tocmai m-am intors din solden
am vazut in acest topic informatia ca passul de solden ar fi valabil si in oberguhrl.acest fapt mi-a fost infirmat insa la informatii solden specificindumi-se foarte clar ca passul e valabil doar pentru solden.
intrebarea mea este a skait totusi cineva acolo cu pass de solden?
Sus
Theorry
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Joi, 29 Octombrie 2009 17:20

ScriereTrimis: Fri Feb 11, 2011 7:41 am    Titlul subiectului: Re: SKI SOLDEN Răspunde cu citat (quote)

trebuia sa platesti in plus 10 euro ca sa schiezi la oberguhrl. parca asa ceva. o pacaleala. oricum foarte dezamagit de solden. calitatea partiilor destul de indoielnica, ratrackurile le vedeam pe partie incepand cu ora 11 dim (carau navete si alte prostii pt cabane), aglomeratie de ziceai ca e vreo manifestatie. la ora 10.30 - 11 partiile aveau gheata deja iar pe la ora 14 niste damburi de vorbeam pitigaiat dupa o coborare. am schiat 13 zile dar regret ca am ales solden. o statiune care are un marketing f puternic si atata.
Sus
Sasa
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Joi, 16 Decembrie 2010 15:41

ScriereTrimis: Sat Feb 12, 2011 9:48 am    Titlul subiectului: Re: SKI SOLDEN Răspunde cu citat (quote)

Soden ii ok dar nu fantastic! Mi se pare cam fals locul pe care il ocupa in statistici, ii cam de fitze! Ca-n orice zona din Austria, dupamasa se strica partiile si apar gramezi de zapada mai ales daca ninge. Foarte rar vezi cate un "ratrac pierdut" care iasa la batut pana dupa ora 16,00. Am fost dar nu m-a incantat! Nu stiu daca mai merg!
La aqua dome Langenfeld ("fazanarie de romani guralivi"), unui prieten i s-a spart dulapul (au inchizatori banale) si i s-au furat hainele! Asta a fost acum 2 ani si normal ca n-a fost despagubit cu toate ca i s-a promis!
Eu prefer Zillertal, ai o gramada de variante nu totul in acelasi loc! Mai mult, in Zillertal, pe Hintertux nu prea sunt incepatori pe cand in Solden, ii lumea lor! N-am nimic cu ei, toti am fost incepatori si de aceea incerc sa-i evit sa nu ne deranjam reciproc!
Totu-i discutabil, gusturile sunt impartite si depinde ce cauti!
Bafta si partii lungi!
Sus
ionelocu
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Duminica, 2 Octombrie 2011 5:2

ScriereTrimis: Sun Dec 04, 2011 4:32 am    Titlul subiectului: Re: SKI SOLDEN Răspunde cu citat (quote)

Pot sa confirm si eu, noi am fost acum la mijlocul lui noiembrie pe ghetar la Stubai si pentru ca tot eram in zona am zis sa schiem si patru zile la Solden sa vedem cum e, ne facem o parere. La Solden partiile net inferioare celor de la Stubai, unde mai pui ca trebuia sa urcam cu masina pana la 2600. Poate cand sunt deschise si restul partiilor sa fie mai bine cu toate ca am vazut in postari anterioare ca nu prea e lumea multumita. Avantajul la Solden e ca sunt doi ghetari - deci se pare ca se schiaza oricum, adica si cand vremea e mai rea, dar chiar ma gandeam cum ar fi toata lumea de pe doi ghetari stransa pe unul singur!!! Si acum erau cozi la cabine, imbulzeala si impins cam ca la noi, numai ca mergea mai repede. Pe noi ne-a mirat ca erau teleskiuri foarte lungi si lente - cum de nu au instalat telescaune in locul lor, pentru ca nefacand miscare ingheti de jos pana sus. Acum ca am vazut cum e vom sti ca nu are rost sa mai mergem a doua oara, oricum am avut zile pline de schiat si ne-am simtit bine, mai ales ca in fiecare seara mergeam la Aqua Dome - nu trebuie ratat. In ianuarie mergem in Dolomiti pentru doua saptamani - abia asteptam, speram sa avem zapada si sa ne tina picioarele.
Sus
ionelocu
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Duminica, 2 Octombrie 2011 5:2

ScriereTrimis: Sat Jan 05, 2013 3:26 am    Titlul subiectului: Re: SKI SOLDEN Răspunde cu citat (quote)

Vad ca ultima postare aici e tot a mea, deci e bine ca pot sa indrept neadevarul din ea. Se pare ca am fost noi putin ghinionisti anul trecut la Solden, dar anul asta ne-am schimbat parerea. Am avut o vacanta de schi mai lunga data aceasta si am mers in mai multe locuri: Moltaller, Kaprun, Tux, Solden, Obergurgl-Hochgurgl, St Anton, Lech si Ischgl.
La Solden am fost cumva neplanificat pentru ca noi am fost cazati la Langenfeld in ideea sa facem de acolo Obergurgl, Kuhtai, Pitztal si Kaunertal, dar la inceput de Decembrie Kuhtai de abia se deschidea si am facut in schimb Solden si nu mare ne-a fost mirarea si surpriza placuta de ce alegere buna am facut. Data asta am prins toate partiile deschise si oferta e impresionanta si partiile foarte lungi si bine amenajate/intretinute.
Solden clar e top la oferta de partii si conditii. Si daca tot sunteti in zona - nu ratati Obergurgl-Hochgurgl - partiile facute ca pentru coborare cupa mondiala si au o cabina de legatura intre cele doua statiuni - totul e la superlativ si mult mai putina lume ca la Solden. Sper sa mai posteze lume pe aici cu impresii si pareri.
Sus
GABIUMG
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Marti, 3 Martie 2015 15:29

ScriereTrimis: Tue Mar 03, 2015 3:36 pm    Titlul subiectului: Re: SKI SOLDEN Răspunde cu citat (quote)

CINE A FOST IN SOLDEN, poate ma ajuta cu o informatie.... Exista skipass numai ptr. solden la 253 euro/6zile si mai ezista un tip de skipass zona Kuhatai-Hochoetz cu 2 zile in solden. cu 200 euro. Pentru care ati opta?
Sus
teamplus
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Marti, 23 Septembrie 2008 13:58

ScriereTrimis: Wed Mar 04, 2015 1:36 pm    Titlul subiectului: Re: SKI SOLDEN Răspunde cu citat (quote)

Pai depinde unde vei sta si ce vrei sa faci. Daca stai in Soelden alegi pass de Solden, daca stai in alta localitate si vei merge numai ocazional in Solden (2 zile) alegi cealalta varianta.
Sus
cipriancpr
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Joi, 12 Martie 2015 6:41

ScriereTrimis: Thu Mar 12, 2015 6:46 am    Titlul subiectului: Re: SKI SOLDEN Răspunde cu citat (quote)

Salutare!
Vrea careva sa facem o gasca si sa incercam sa organizam o plecare la ski?
Sus
elena_lipioashca
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Luni, 6 Aprilie 2015 9:34

ScriereTrimis: Mon Apr 06, 2015 9:39 am    Titlul subiectului: Re: SKI SOLDEN Răspunde cu citat (quote)

Buna!

e cineva interesat de 4 nopti cazare in Solden, perioada 10-14 Aprilie (se poate prelungi). Eu am dat 300 eur/4 nopti, cine e interesat putem discuta, binenteles.

Hotelul este chair langa telescaun: Top Apart Gaislachkogl. 3*, studio, 2 persoane.

Mercik
Sus
Afişează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect   Pagina formatată pentru tipărire    Pagina de start a forumului Ski in Austria Data este GMT
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4
Pagina 4 din 4

Mergi direct la:  
Nu puteţi crea un subiect nou în acest forum
Nu puteţi răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteţi modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteţi şterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteţi vota în chestionarele din acest forum
Nu puteţi ataşa fişiere în acest forum
Nu puteţi descărca fişiere în acest forum

Portal partener outdoormania.ro
Statiuni de vara in Austria
Ofertele outdoor ale zilei

Catalog |Contact | FAQ | Termeni si conditii | Recomandare | Clienti | Protectia Consumatorilor - A.N.P.C
Statistici | Publicitate | Cariera | Integrare in pagina web | Documente oficiale | design by: creyons