Info statiuni

ski5

Skimania Gothaer
Forum › Ski in Europa › Ski in Austria › SKI SOLDEN
SKI SOLDEN

Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4  Următoare
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect   Pagina formatată pentru tipărire    Pagina de start a forumului Ski in Austria
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
teamplus
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Marti, 23 Septembrie 2008 13:58

ScriereTrimis: Wed Sep 30, 2009 8:15 am    Titlul subiectului: Re: SKI SOLDEN Răspunde cu citat (quote)

Serifule, sezonul (daca nu ma insel eu) incepe la sfarsitul lunii nov, cu deschidere oficiala si party. In 24-25 oct se tine I etapa de cupa Mondiala a sezonului. Sus pe ghetar si acum e deschis. De obicei in dec sezonul este in toi.
Sus
Vezi profilul utilizatorului
seriful
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Miercuri, 30 Septembrie 2009 7:28

ScriereTrimis: Wed Sep 30, 2009 8:28 am    Titlul subiectului: Re: SKI SOLDEN Răspunde cu citat (quote)

merci mult pentru inform.,o zi buna
Sus
mirc2303
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Sambata, 13 Octombrie 2007 20:7

ScriereTrimis: Wed Sep 30, 2009 11:40 am    Titlul subiectului: Re: SKI SOLDEN Răspunde cu citat (quote)

eu am fost la sfarsitul lui ianuarie la solden....si a fost senzational
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite un mesaj
Emi(Hornet600)
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Miercuri, 15 Aprilie 2009 13:31

ScriereTrimis: Thu Oct 01, 2009 8:20 am    Titlul subiectului: Re: SKI SOLDEN Răspunde cu citat (quote)

Solden s-a deschis!!! Dar mai bine mai astepti pana in noiembrie cand o sa fie 100% toate partiile practicabile
Sus
teamplus
Newbie
Newbie

ScriereTrimis: Thu Oct 01, 2009 11:50 am    Titlul subiectului: Re: SKI SOLDEN Răspunde cu citat (quote)

deocamdata sunt deschise numai partiile din zona superioara: Rettenbach Gletscher, pe care vara le acopera cu pasla.
Sus
adiando
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Vineri, 2 Octombrie 2009 20:14

ScriereTrimis: Fri Oct 02, 2009 8:23 pm    Titlul subiectului: Re: SKI SOLDEN Răspunde cu citat (quote)

dintre statiunile despre care s-a vorbit mai sus solden e de departe cea mai buna la capitolul partii.
Sus
mirc2303
Newbie
Newbie

ScriereTrimis: Sat Oct 03, 2009 9:49 am    Titlul subiectului: Re: SKI SOLDEN Răspunde cu citat (quote)

cred ca nu ati fost la ischgl....
Sus
adiando
Newbie
Newbie

ScriereTrimis: Sat Oct 03, 2009 11:54 am    Titlul subiectului: Re: SKI SOLDEN Răspunde cu citat (quote)

ba da, si inca in acelasi an in care am fost la solden. am aminitiri faine de acolo, ca mi-am luat casca din samnaun. e, acuma e chestie de gust...
Sus
mirc2303
Newbie
Newbie

ScriereTrimis: Sun Oct 04, 2009 5:43 am    Titlul subiectului: Re: SKI SOLDEN Răspunde cu citat (quote)

ai f mare dreptate. e doar chestie de gust. oricum sunt super amandoua.
dar de kitzbuhel stiti ceva? deja mi-am aranjat pentru februarie si sper sa nu fiu dezamagit ca la chamonix...........
Sus
adiando
Newbie
Newbie

ScriereTrimis: Sun Oct 04, 2009 6:43 am    Titlul subiectului: Re: SKI SOLDEN Răspunde cu citat (quote)

zona de fitze, un fel de monte carlo varianta de iarna, dar mi-a placut ca era ff bine organizat.
Sus
mirc2303
Newbie
Newbie

ScriereTrimis: Sun Oct 04, 2009 1:55 pm    Titlul subiectului: Re: SKI SOLDEN Răspunde cu citat (quote)

sper sa nu fiu dezamagit......
Sus
Nicks
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Sambata, 21 Noiembrie 2009 1:52

ScriereTrimis: Tue Nov 24, 2009 12:12 am    Titlul subiectului: Re: SKI SOLDEN Răspunde cu citat (quote)

In cele din urma o sa plec si eu la mijlocul luni ianuarie in Solden. Ultima data am fost in Zillertal si chiar a fost superb. Daca gasesc parti la acelasi nivel si o viata de noapte mai agitata , atunci totul este perfect. ;). Am vazut ca in Solden sunt doua locati de bai termale , deci e mai mult decat perfect. Ceva cluburi discoteci sunt prin zona ?
Sus
teamplus
Newbie
Newbie

ScriereTrimis: Tue Nov 24, 2009 9:03 am    Titlul subiectului: Re: SKI SOLDEN Răspunde cu citat (quote)

salut Nicks, in Ziller e normal ca viata de noapte sa fie mai linistita ca doar sunt statiuni mai pt familisti (ma refer la ZArena, Fugen) trebuia sa mergi in Mayerhofen sunt niste apreski partyuri suuuper.
Daca vrei viata de noapte iti recomand Ischgl si St Anton.
La Solden sunt cateva apreskiuri si discoteci, inclusiv gogo girls, dar nu ai prea multe variante ca satul este mic. La capatul satului daca scoti masina din viteza traversezi tot satul din inertie si vorbim de viteza mica Zâmbitor
Sus
adiando
Newbie
Newbie

ScriereTrimis: Tue Nov 24, 2009 9:26 am    Titlul subiectului: Re: SKI SOLDEN Răspunde cu citat (quote)

Eu nu am cautat discoteci, ca eram prea praf seara pt. asa ceva, dar iti recomand un restaurant fain, traditional: s'pfandl (www.spfandl.com).
Pentru baie iti recomand Freizeit Arena, e in Solden si e ok (www.freizeit-soelden.com), Aqua Dome e in afara, spre Langenfeld, e mai pretentios (www.aqua-dome.at).
Ce regret e ca nu am dat o tura pana in Vent, un catun din apropiere, cica e de vis...
Sus
mirc2303
Newbie
Newbie

ScriereTrimis: Tue Nov 24, 2009 1:23 pm    Titlul subiectului: Re: SKI SOLDEN Răspunde cu citat (quote)

nici sa nu te gandesti sa nu te duci la aqua dome...e senzational si merita toti banii...chit ca e la vreo 10 km de solden.
iar ca discoteci incearca fire and ice...
Sus
Afişează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect   Pagina formatată pentru tipărire    Pagina de start a forumului Ski in Austria Data este GMT
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4  Următoare
Pagina 2 din 4

Mergi direct la:  
Nu puteţi crea un subiect nou în acest forum
Nu puteţi răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteţi modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteţi şterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteţi vota în chestionarele din acest forum
Nu puteţi ataşa fişiere în acest forum
Nu puteţi descărca fişiere în acest forum

Portal partener outdoormania.ro
Statiuni de vara in Austria
Ofertele outdoor ale zilei

Catalog |Contact | FAQ | Termeni si conditii | Recomandare | Clienti | Protectia Consumatorilor - A.N.P.C
Statistici | Publicitate | Cariera | Integrare in pagina web | Documente oficiale | design by: creyons