Info statiuni

ski3

Skimania Gothaer
Forum › Ski in Europa › Ski in Italia › ski in italia
ski in italia

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect   Pagina formatată pentru tipărire    Pagina de start a forumului Ski in Italia
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Cristia
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Sambata, 23 Februarie 2008 5:17

ScriereTrimis: Mon Mar 03, 2008 2:49 am    Titlul subiectului: ski in italia Răspunde cu citat (quote)

Salut,
ne-a, facuto rezervare in Italia - San Martino di Castrozza. Cineva spunea ca nu rea mai e zapada acum... a mai fost cineva de curand in zona asta?
Sus
Vezi profilul utilizatorului
Iuliu
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Joi, 1 Ianuarie 1970 1:0

ScriereTrimis: Wed Mar 05, 2008 8:31 pm    Titlul subiectului: Re: ski in italia Răspunde cu citat (quote)

salut cristina,
eu chiar in weekend-ul trecut m-am intors si e super
jos in oras ii atata zapada, de nu poti sa circuli pe strazi
pe partii?.... n-am cuvinte.... PERFECT!!!
distractie placuta!
I.
Sus
Iuliu
Newbie
Newbie

ScriereTrimis: Sat Sep 27, 2008 6:52 pm    Titlul subiectului: Re: ski in italia Răspunde cu citat (quote)

salut cristina,

pe la urma ai ajuns in Italia - San Martino di Castrozza? as fi curios de parerea ta! noi ne-am simtit foarte bine, a fost una dintre cele mai faine experiente de schi in italia

I.
Sus
Iuliu
Newbie
Newbie

ScriereTrimis: Sat Sep 27, 2008 6:52 pm    Titlul subiectului: Re: ski in italia Răspunde cu citat (quote)

salut cristina,

pe la urma ai ajuns in Italia - San Martino di Castrozza? as fi curios de parerea ta! noi ne-am simtit foarte bine, a fost una dintre cele mai faine experiente de schi in italia

I.
Sus
paula_pnk
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Miercuri, 3 Decembrie 2008 9:33

ScriereTrimis: Wed Dec 03, 2008 10:40 am    Titlul subiectului: Re: ski in italia Răspunde cu citat (quote)

Ciao! As dori sa aflu si eu cateva impresii despre San Martino di Castrozza...eu si sotul meu plus inca un grup mare de prieteni mergem in 10 ianuarie...si sincer nu stiu mare lucru despre statiune decat ce am citit pe skimania...sau pe site-ul lor... Astept pareri impresii critici...orice!:)
Noi facem parte din categoria de schiori incepatori spre mediu... ne plac mai mult partiile cu grade diferite de dificultate, nu foarte abrupte... Se merita oare se ne luam Dolomiti Superskipass sau petru ce ne place noua ar fi de ajuns doar San Martino+Passo Role?
Sus
Iuliu
Newbie
Newbie

ScriereTrimis: Thu Dec 04, 2008 8:42 pm    Titlul subiectului: Re: ski in italia Răspunde cu citat (quote)

salut paula_pnk,

San Martino di Castrozza - pur si simplu frumos, linistit (asta nu inseamna ca nu ai unde sa iesi, centrul ii plin de posibilitati si foarte concentrat!), destul de izolat, familial, o atmosfera de "pace", nu stiu cum altfel sa explic...
partii: niciodata n-am vazut cozi, sunt asa de late, ca inca si dupamasa gasesti urma de ratrac neatinsa!!! - asta mai rar se intampla...
daca sunteti incepatori spre avansati, nu prea merita sa cumparati skipass Dolomiti Superski - insa diferenta nu-i mare, deci daca permite bugetul merita sa schiati 1-2 zile si in alte statiuni apropiate, macar sa stiti unde sa mergeti la anul, sau la primavara :-)) exista variante 5+1, 4+2, verificati la caserie
pe Passo Role NEAPARAT sa mergeti, acolo chiar ii liniste - SUPER!!!
eu-s indragostit in statiunea asta - astept pareri dupa ce va intoarceti!

I.
Sus
paula_pnk
Newbie
Newbie

ScriereTrimis: Fri Dec 05, 2008 7:43 am    Titlul subiectului: Re: ski in italia Răspunde cu citat (quote)

Merci mult de raspuns! M-ai mai linistit... si normal ca o sa postez impresii cand ma intorc! Sper sa fie cam ce ne dorim noi!
Toate cele bune!
Paula
Sus
andra
Newbie
Newbie

ScriereTrimis: Fri Dec 19, 2008 12:08 pm    Titlul subiectului: Re: ski in italia Răspunde cu citat (quote)

ultima data am schiat in San Martino di Castrozza in martie.
Imi place foarte mult, chiar vreau sa ne intoarcem Foarte fericit
de acord cu Iuliu, partii late, urme de ratrack, fara aglomeratii si cozi.
Si: sooooaarreeeeee!!!! Sa nu uiti protectia solara Zâmbitor
Cred ca nu am gasit nici un teleschi, totul era cu telescaun sau cabina. Ideal pentru familii si copii, noi ne-am simtit foarte bine.
Am avut skipass combinat, asa ca am schiat si pe Pasul San Pellegrino, tine de 3 Valli. Si am fost si in Sella Ronda. Avem niste poze excelente, a meritat tot efortul Foarte fericit
Sus
paula_pnk
Newbie
Newbie

ScriereTrimis: Thu Jan 22, 2009 8:09 pm    Titlul subiectului: Re: ski in italia Răspunde cu citat (quote)

Ciao! Tocmai ce ne-am intors din San Martino si ma gandeam sa va transmit impresiile mele! A fost superb! Mai ales pentru noi care nu mai incercasem partii din afara...mi-a placut foarte mult ca era asa de liniste...fara aglomeratie...cu urme de ratrac...nocturna...piscina...sauna... Ce pot sa spun cred ca e combinatia perfecta cand vrei sa te relaxezi "pe skiuri" (muschii mei nu sunt de acord cu afirmatia de mai sus :)) Iar peisajul e bestial...recomand oricui sa mearga e chiar un loc nemaipomenit!
Toate cele bune,
Paula
Sus
andra
Newbie
Newbie

ScriereTrimis: Tue Feb 24, 2009 12:10 pm    Titlul subiectului: Re: ski in italia Răspunde cu citat (quote)

este una dintre statiunile din Italia unde m-as intoarce oricand Foarte fericit
Sus
Afişează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect   Pagina formatată pentru tipărire    Pagina de start a forumului Ski in Italia Data este GMT
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteţi crea un subiect nou în acest forum
Nu puteţi răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteţi modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteţi şterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteţi vota în chestionarele din acest forum
Nu puteţi ataşa fişiere în acest forum
Nu puteţi descărca fişiere în acest forum

Portal partener outdoormania.ro
Statiuni de vara in Austria
Ofertele outdoor ale zilei

Catalog |Contact | FAQ | Termeni si conditii | Recomandare | Clienti | Protectia Consumatorilor - A.N.P.C
Statistici | Publicitate | Cariera | Integrare in pagina web | Documente oficiale | design by: creyons