Info statiuni

ski4

Skimania Gothaer
Forum › Ski in Europa › Ski in Austria › Bai termale in Austria???
Bai termale in Austria???

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect   Pagina formatată pentru tipărire    Pagina de start a forumului Ski in Austria
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
domico26
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Luni, 12 Ianuarie 2009 12:13

ScriereTrimis: Tue Oct 20, 2009 5:18 pm    Titlul subiectului: Bai termale in Austria??? Răspunde cu citat (quote)

Ma poate ajuta cineva cu informatia urmatoare: mai exista si alte zone de ski in Austria in afara de Bad Hofgastein si Solden, in care sa exite bai termale?

Va multumesc de ajutor!
Sus
Vezi profilul utilizatorului
Nashu
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Joi, 1 Ianuarie 1970 1:0

ScriereTrimis: Mon Oct 26, 2009 5:38 pm    Titlul subiectului: Re: Bai termale in Austria??? Răspunde cu citat (quote)

Salut!. Eu am fost acum doi ani in Bad Kleinkirchheim si a fost fain. Statiunea este aproape de Villach si are oferte bune la sfarşitul sezonului cand skipassul este inclus in cazare. In plus beneficiezi şi de reducere la cele două bai termale care sunt minunate ca sa te refaci şi "incalzeşti" după o zi de ski. Link-ul este www.badkleinkirchheim.com
Sus
andra
Newbie
Newbie

ScriereTrimis: Wed Oct 28, 2009 10:37 am    Titlul subiectului: Re: Bai termale in Austria??? Răspunde cu citat (quote)

Si in Villach sunt bai super faine, iar statiunea de schi se numeste Gerlitzen. Ai aprox. 5 km de la partii pana la bai Foarte fericit
Mai este si Bad Mittendorf si acolo gasesti bai termale, statiunea este Tauplitz.
Sus
Dalton
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Marti, 16 Septembrie 2008 13:42

ScriereTrimis: Wed Oct 28, 2009 10:33 pm    Titlul subiectului: Re: Bai termale in Austria??? Răspunde cu citat (quote)

Termal, la ei inseamna 25-27 grade. Sa nu va inchipuiti ca este un fel de Felix. Si la Villach si la Bad Kleinkircheim apa este doar calduta.
Sus
coralia_
Newbie
Newbie

ScriereTrimis: Thu Dec 17, 2009 8:46 am    Titlul subiectului: Re: Bai termale in Austria??? Răspunde cu citat (quote)

Vand rezervare pentru 2 camere la hotel Hirschenwirt, Austria.

www.booking.com/hotel/...th=2009-12

384 euro/camera/2 persoane + Mic Dejun.

Perioada 20 - 26 decembrie 2009.
Pentru informatii suplimentare sunati la 0720/758.766 sau 0740/061.380

Nu pot atasa rezervarea de pe booking, dar pentru cine este interesat o pot trimite pe mail.

Va multumesc!
Sus
danila
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Miercuri, 29 Decembrie 2010 8:4

ScriereTrimis: Thu Jan 06, 2011 6:25 pm    Titlul subiectului: Re: Bai termale in Austria??? Răspunde cu citat (quote)

salut,plec in austria-ischgl in perioada 29.01.2011-5.02.2011 care mai merge????????
Sus
ionelocu
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Duminica, 2 Octombrie 2011 5:2

ScriereTrimis: Sat Jan 05, 2013 5:23 am    Titlul subiectului: Re: Bai termale in Austria??? Răspunde cu citat (quote)

domico26 wrote:
Ma poate ajuta cineva cu informatia urmatoare: mai exista si alte zone de ski in Austria in afara de Bad Hofgastein si Solden, in care sa exite bai termale?

Va multumesc de ajutor!

Alpentherme are conditii foarte bune, dar cred ca Tauern Spa din Kaprun e top, mai ales daca mergeti in extra sezon cand nu e aglomerat. E clar si peste Aqua Dome-ul din Langenfeld unde e cam plictiseala - nu are prea multi "bulbuci" - care defapt fac tot deliciul unui astfel de loc. Baile din St Anton si Petneu sunt de-a dreptul surprinzator de modeste. Nu am fost in cele doua locatii din Bad Kleinkirchheim care par impresionante din poze.
Sus
Afişează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect   Pagina formatată pentru tipărire    Pagina de start a forumului Ski in Austria Data este GMT
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteţi crea un subiect nou în acest forum
Nu puteţi răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteţi modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteţi şterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteţi vota în chestionarele din acest forum
Nu puteţi ataşa fişiere în acest forum
Nu puteţi descărca fişiere în acest forum

Portal partener outdoormania.ro
Statiuni de vara in Austria
Ofertele outdoor ale zilei

Catalog |Contact | FAQ | Termeni si conditii | Recomandare | Clienti | Protectia Consumatorilor - A.N.P.C
Statistici | Publicitate | Cariera | Integrare in pagina web | Documente oficiale | design by: creyons