Info statiuni

ski1

Skimania Gothaer
Forum › Ski in Europa › Ski in Italia › Val di Fiemme
Val di Fiemme

Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect   Pagina formatată pentru tipărire    Pagina de start a forumului Ski in Italia
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
teamplus
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Marti, 23 Septembrie 2008 13:58

ScriereTrimis: Tue Dec 06, 2011 9:36 am    Titlul subiectului: Re: Val di Fiemme Răspunde cu citat (quote)

@ionelocu
asa cum se vede si din mesajul lui Spring, noi o sa fim acolo din 3 pana in 11, adica 9 zile de ski. Poate in una din zile facem o gashca mare. Noi o sa fim 12 (inclusiv locul disponibil anuntat de spring) din care schiaza vreo 10.
O sa fim "cantonati" in San Cassiano, dar de fapt mai aproape de La Villa, aproape de Gran Risa.
Sus
Vezi profilul utilizatorului
ionelocu
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Duminica, 2 Octombrie 2011 5:2

ScriereTrimis: Wed Dec 07, 2011 2:35 am    Titlul subiectului: Re: Val di Fiemme Răspunde cu citat (quote)

@teamplus
Multumesc de raspuns, Badia e in planul nostru cu partiile spre La Villa si San Cassiano. Vrem sa mergem si la Pasul Falzarego si sa coboram pe Armentarola - deci vom veni si noi in zona. Noi va lasam un numar de telefon, poate ne vedem macar la un apreski - 0740 064413. Poate ne lasati si voi un mod de contact sa va anuntam cand ajungem acolo.
Am ceva necunoscute in privinta Falzarego - am inteles ca ar fi partie de access de la Lagazuoi spre Cinque Torri si Averau, dar inapoi trebuie sa luam taxiul sau skibus-ul. Am inteles ca la fel ar fi si cu Armentarola - ne vom dumiri noi la fata locului si speram sa fie parcare la Falzarego - pe harta arata ca ar fi la 2105m altitudine.
Sus
teamplus
Newbie
Newbie

ScriereTrimis: Wed Dec 07, 2011 5:58 am    Titlul subiectului: Re: Val di Fiemme Răspunde cu citat (quote)

@ionelocu
da si eu sunt curios de variantele amintite.
tel meu 0721266784. Noi o sa umblam prin toata zona inclusiv Cortina si Kronplatz.
Sus
ionelocu
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Duminica, 2 Octombrie 2011 5:2

ScriereTrimis: Wed Dec 07, 2011 7:04 am    Titlul subiectului: Re: Val di Fiemme Răspunde cu citat (quote)

@teamplus
Pe 14 si 15 Ianuarie sunt zile de Cupa Mondiala la Cortina, inca nu stim daca vom vedea cursa sau vom merge la schi, oricum la Cortina vom schia inainte cand nu va fi nebunia cu Cupa Mondiala. Si noi avem in plan o zi la Bruneck - vom incerca sa mergem in cat mai multe locuri sa ne facem o parere aproximativa despre zona: in afara de tot ce ofera caruselul Sella Ronda si imprejurimi, vom mai merge la Alleghe, Val di Fiemme, San Pellegrino si daca mai ramane timp la San Martino di Castrozza. Daca aveti recomandari le primim cu mare placere.
Sus
teamplus
Newbie
Newbie

ScriereTrimis: Wed Dec 07, 2011 10:34 am    Titlul subiectului: Re: Val di Fiemme Răspunde cu citat (quote)

@ionelocu
noi din pacate pe 12 dimineata plecam si nu prindem la Cortina, dar pe 11 seara pe Gran Risa o sa fie un concurs pe nocturna.
In rest mai exploram ...
Sus
alexco
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Joi, 1 Ianuarie 1970 1:0

ScriereTrimis: Sat Dec 10, 2011 1:09 pm    Titlul subiectului: Re: Val di Fiemme Răspunde cu citat (quote)

ionelocu wrote:
Datorita informatiilor foarte tentante primite de la George am fost in noiembrie pe ghetar la Stubai si Soelden unde am prins numai zile cu soare - super vreme si super partii. Asta a fost asa...neplanificat, ca de sase luni de zile ma tot gandesc la cele doua saptamani pe care le vom face in Dolomiti - am ales sa ne cazam la Pozza di Fassa, am zis noi sa fie in inima regiunii, iar de acolo sa facem cat mai multe partii - vom lua Dolomiti Superskipass. Am facut rost de pe net de aproape toate informatiile utille, hartile cu partii ni s-au parut cele mai importante - asa ne putem face planul zilei si putem vedea ce ne ofera fiecare statiune. Abia asteptam - plecam pe 1 Ianuarie(cu masina!!!) si ne intoarcem pe 17 si vom merge in toate locurile mentionate de voi in postari - planuri avem, zapada sa fie si sa ne tina picioarele. Super zapada la toata lumea!
Sus
Afişează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect   Pagina formatată pentru tipărire    Pagina de start a forumului Ski in Italia Data este GMT
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3
Pagina 3 din 3

Mergi direct la:  
Nu puteţi crea un subiect nou în acest forum
Nu puteţi răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteţi modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteţi şterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteţi vota în chestionarele din acest forum
Nu puteţi ataşa fişiere în acest forum
Nu puteţi descărca fişiere în acest forum

Portal partener outdoormania.ro
Statiuni de vara in Austria
Ofertele outdoor ale zilei

Catalog |Contact | FAQ | Termeni si conditii | Recomandare | Clienti | Protectia Consumatorilor - A.N.P.C
Statistici | Publicitate | Cariera | Integrare in pagina web | Documente oficiale | design by: creyons