Info statiuni

ski2

Skimania Gothaer
Forum › Ski in Europa › Ski in Italia › ski in aprile-mai
ski in aprile-mai

Du-te la pagina Anterioară  1, 2
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect   Pagina formatată pentru tipărire    Pagina de start a forumului Ski in Italia
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
kalindor
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Joi, 1 Ianuarie 1970 1:0

ScriereTrimis: Fri Nov 27, 2009 10:52 am    Titlul subiectului: Re: ski in aprile-mai Răspunde cu citat (quote)

Multumesc pentru informatii. Voi studia adresele pentru cazare. Din pacate nu am bani pentru avion. Dupa data 6 febr. voi merge la schi. Eu va doresc zapada si soare. In 2 sapt. este imposibil sa nu aveti si zile bune. Zapada este sus si vara, iar jos sunt convins ca au instalatii pt. zapada artificiala.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite un mesaj
eu_dda
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Vineri, 23 Octombrie 2009 12:26

ScriereTrimis: Fri Nov 27, 2009 11:18 am    Titlul subiectului: Re: ski in aprile-mai Răspunde cu citat (quote)

totusi un bilet de avion pana la Bergamo cu Blue Air daca il iei din timp nu sare de 50 de euro.De exemplu,eu am luat bilete cu 6 luni inainte si Stockholm - Bergamo,2 persoane,ma costat......10 euro +echipamentul de ski
daca mergi cu masina din Romania,Cervinia e cam departe....mai accesibila e zona Alta Valtellina(bormio,livigno,etc).si mai aproape e Austria sau in Italia in Dolomiti,e forte frumos si acolo dar poate fi si foarte aglomerat.
Sus
Vezi profilul utilizatorului
kalindor
Newbie
Newbie

ScriereTrimis: Fri Nov 27, 2009 12:06 pm    Titlul subiectului: Re: ski in aprile-mai Răspunde cu citat (quote)

Da, m-am uitat intai la Dolomiti, dar este riscant din punct de vedere al sigurantei existentei zapezii. Acolo a nins si acum s-a cam topit. Iar partiile sunt mai mult prin padure, ceea ce nu imi place.
E un pret bun la Blue Air, dar cred ca se mai platesc 35 euro taxe de aeroport plus 35 euro taxe pentru bagaj. Exact nu stiu, dar daca stiti si imi puteti spune cat costa cu totul sa ajungi de la Bucuresti la Bergamo?
Mai curand m-as duce cu un autocar C&I pana la Milano sau Torino si de acolo sunt autobuze la Cervinia.
Dar in zona Cervinia preturile la cazare sunt / camera sau / persoana?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite un mesaj
eu_dda
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Vineri, 23 Octombrie 2009 12:26

ScriereTrimis: Fri Nov 27, 2009 12:33 pm    Titlul subiectului: Re: ski in aprile-mai Răspunde cu citat (quote)

6-13 februarie-Bucuresti - Torino(Cuneo)-80 euro cu tot cu echipament sportiv
Bucuresti - Bergamo - 70 dar fara echipament si orele sunt mai aiurea...
la hotel pretul e trecut pe persoana,la apartamente sau garsoniere pretul e pe tot apartamentul
Sus
andra
Newbie
Newbie

ScriereTrimis: Sat Jan 09, 2010 7:11 pm    Titlul subiectului: Re: ski in aprile-mai Răspunde cu citat (quote)

daca vrei Franta ai grija in ce perioada mergi.
Dupa februarie este OK, in ianurie e riscant sa prinz zapada putina.
Martie este ideala, preturi mai mici. Ce nu mi-a placut erau apartamentele - sunt ieftine de tot dar sunt micute fata de cele din Italia sau Austria.
Nu era aglomeratia din Austria, dar erau mai multi decat in general in Italia.
Skipassul f.scump, dar primesti multe partii. Insa daca tot pentru 1 saptaman mergi tot nu prea schiezi mai mult de vreo 200-250 km.
Noi am ramas fani Italia chiar si dupa Franta. Tot erau mai bune partiile italienilor ;o)
Sus
cataxu
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Vineri, 27 Martie 2009 7:27

ScriereTrimis: Thu Feb 18, 2010 4:42 pm    Titlul subiectului: Re: ski in aprile-mai Răspunde cu citat (quote)

kalindor,cu acest ultim post al tau ai atins o coarda sensibila
am fost de vreo 5-6 ori la ski in austria in diverse statiuni si diverse luni si cred ca nu am prins mai mult de 4-5 zile senine.
in rest numai ceata ,nori,chiar ploaie.
asta este motivul ptr care anul asta am fost in franta si urmeaza sa merg in italia.
asa de curiozitate as fi curios daca si voi ati avut acc probleme in austria
Sus
fileanul
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Joi, 14 Octombrie 2010 16:0

ScriereTrimis: Mon Jan 03, 2011 9:18 pm    Titlul subiectului: Re: ski in aprile-mai Răspunde cu citat (quote)

Last minute- Zillertal Austria- 09-15.01.2011
- 150 Euro/pers.+taxe locale (aprox. 27Euro/pers.), transport (microbuz din Cluj)+cazare (pensiune cu bucatarie).
Gelu
0723.203685
Sus
Afişează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect   Pagina formatată pentru tipărire    Pagina de start a forumului Ski in Italia Data este GMT
Du-te la pagina Anterioară  1, 2
Pagina 2 din 2

Mergi direct la:  
Nu puteţi crea un subiect nou în acest forum
Nu puteţi răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteţi modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteţi şterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteţi vota în chestionarele din acest forum
Nu puteţi ataşa fişiere în acest forum
Nu puteţi descărca fişiere în acest forum

Portal partener outdoormania.ro
Statiuni de vara in Austria
Ofertele outdoor ale zilei

Catalog |Contact | FAQ | Termeni si conditii | Recomandare | Clienti | Protectia Consumatorilor - A.N.P.C
Statistici | Publicitate | Cariera | Integrare in pagina web | Documente oficiale | design by: creyons