Info statiuni

ski2

Skimania Gothaer
Forum › Ski in Europa › Ski in Italia › cateva sfaturi va rog
cateva sfaturi va rog

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect   Pagina formatată pentru tipărire    Pagina de start a forumului Ski in Italia
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
ssem
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Duminica, 7 Martie 2010 18:49

ScriereTrimis: Sun Mar 07, 2010 8:28 pm    Titlul subiectului: cateva sfaturi va rog Răspunde cu citat (quote)

salutare baieti (si fete)
Sant nou in peisaj si as dori un sfat urgent daca se poate...
Miercuri plec in Italia la Campitello Di Fassa (Trento) si asi vrea sa stiu cateva lucruri:
Cum sant pairtiile in zona , daca trebuie sa merg la Cortina d'Ampezzo sau sant conectate partiile de aici cu cele de acolo , ce nu merita sa ratez in zona ,etc
PS. Despre mine: schiez de vreo 15 ani ,merg de 3-4 ori pe an la schii in Austria (prima data la schii in italia), imi plac partiile negre dar fara hopuri daca se poate ,imi place viteza .
Sus
Vezi profilul utilizatorului
cataxu
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Vineri, 27 Martie 2009 7:27

ScriereTrimis: Sun Mar 21, 2010 8:25 pm    Titlul subiectului: Re: cateva sfaturi va rog Răspunde cu citat (quote)

Daca iti plac partiile negre in zona campitello-canazei probabil te vei plictisi dupa max 2 zile.
dupa aceasta perioada poti sa mergi spre arabba (intri in circuitul sella ronda pe traseul verde) - acolo vei gasi 2 partii negre(pe una din ele mai pe la pranz incep sa se faca hopuri, dar cealalta ramane ok pana seara.
dupa ce te vei plictisi de araba merita sa pleci tot din campitello pe traseul portocaliu al circuitului sella ronda catre zona val gardena-seceda
pana ajungi in zona vei mai intalni o partie neagra pe care merita sa faci vreo 2-3 coborari .
in zona seceda mai ai o partie neagra dar si una rosie foarte lata si cu portiuni destul de inclinate care permit viteze maricele.
daca esti un impatimit al skiului dar nu si al plimbaricilor pe skiuri in dorinta de a admira peisajul nu-ti recomand sa faci tot traseul sella ronda pt ca te vei plictisi(de fapt mai mult te plimbi cu telescaunele )
Sus
ssem
Newbie
Newbie

Data înscrierii: Duminica, 7 Martie 2010 18:49

ScriereTrimis: Tue Mar 23, 2010 12:08 am    Titlul subiectului: Re: cateva sfaturi va rog Răspunde cu citat (quote)

INTRADEVAR...deja m-am intors...
Au fost 4 zile frumoase care m-au facut sa-mi schimb in mare parte parerea despre Italia.Sigur ma voi intoarce (la schii) aici.
Sus
Afişează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect   Pagina formatată pentru tipărire    Pagina de start a forumului Ski in Italia Data este GMT
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteţi crea un subiect nou în acest forum
Nu puteţi răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteţi modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteţi şterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteţi vota în chestionarele din acest forum
Nu puteţi ataşa fişiere în acest forum
Nu puteţi descărca fişiere în acest forum

Portal partener outdoormania.ro
Statiuni de vara in Austria
Ofertele outdoor ale zilei

Catalog |Contact | FAQ | Termeni si conditii | Recomandare | Clienti | Protectia Consumatorilor - A.N.P.C
Statistici | Publicitate | Cariera | Integrare in pagina web | Documente oficiale | design by: creyons